Kategorie

Dvůr mlhy a hněvu

246 běžná cena 369 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 59
nejnižší v ČR

Nakladatel: COOBOO
Kód:
ISBN: 9788075443069
Rok vydání: 2017
Jazyk: Čeština
Vazba: brožovaná lepená
Počet stran: 664

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Feyre překonala překážky, které jí bránily k návratu na Jarní dvůr. Ovšem za příliš vysokou cenu. Dle dohody musí trávit vždy část roku u Rhysanda, knížete Půlnočního dvora. A ač je nyní nesmrtelnou vílou, její srdce je stále lidské, a ona se tak musí rozhodnout, komu vlastně patří její oddanost.
Bestsellery Partika Hartla
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tak tento díl byl naprostá bomba! Po Dvoru trnů a růží jsem si myslela, že nic moc se už v příběhu nemůže dít, ale to jsem se šíleně pletla. Autorka všechno zcela otočila, takže se z původně kladným postav najednou staly postavy nenáviděné a naopak. Rhysanda jsem i navzdory jeho hrůzné pověsti oblíbila už v předešlém díle a moc jsem se tedy těšila, jak se bude vyvíjet jeho dohoda s Feyre. A tento díl byl díky němu naprosto dokonalý! Dozvěděli jsme se o něm mnoho důležitých věcí, které nám pomohli vše pochopit.
Kdo tento díl nečetl, tak se o hodně ochuzuje, protože kniha v sobě ukrývá překrásný příběh, který je naplnění tajemstvím, napětím a také peprnějšími pasážemi. Všeho bylo tak akorát, aby byl čtenář na poslední straně zcela spokojen a tak akorát navnaděn na další díl -... Celá recenze který u nás bohužel vyjde za dlouho (já ho ale nyní čtu v originále a musím říct, že se máte na co těšit!) :)
9/08/2017
Dvůr mlhy a hněvu je přesně to, co vám všichni slibovali, a ještě mnohem víc. Co jste možná očekávali od prvního dílu Dvoru trnů a růží a co jste tam nejspíše postrádali, bez problému najdete v tomto výborném pokračování. Z původního retellingu na Krásku a Zvíře se stalo něco úplně jiného, tak trochu zvrhlého, takže pohádku rozhodně neočekávejte, spíš se připravte na pořádnou pohádku pro dospělé. Ale bez obav, navíc k tomu dostanete množství akce, napětí a fantasticky napsaných postav. Přiznám se, že než jsem se do Dvoru mlhy a hněvu náležitě začetl, pořád jsem nechápal ten boom okolo Rhysanda. Ovšem teď? Teď už dočista rozumím a s radostí se přidávám k jeho nejvěrnějšímu fanklubu. To samozřejmě platí i o všech ostatních hlavních postavách, jenom Tamlina bych poslal někam hodně,... Celá recenze hodně daleko...
3/08/2017
Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid.
A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?

Druhý díl série hezky navazuje na konec prvního dílu. Feyre se vyrovnává s tím, že musela zabít dvě víly. A vyrovnává se s tím dost špatně. S celým svým pobytem... Celá recenze ve vězení a tím, co si prožila se nemůže vyrovnat. Neustále jí to trápí. Tamlin se ze všech sil snaží aby ji udržel pěkně na svém dvoře a nejlépe by bylo, kdyby Feyre jenom seděla a nic nedělala, teda podle Tamlina, jak jsem ho v prvním díle měla ráda, tady se mi hned od začátku protivil.

Feyre se snaží, aby se Tamlinovi zavděčila, ale není to lehké a ve vzduchu také visí její dohoda s Rhysandem, který pro ni nepřišel a to už je několik měsíců z vězení u Tamlina. Musí s ním strávit týden každý měsíc v roce, ale zatím nic. Tamlin se zapřísahal, že ji k němu nepustí, ale vladař Nočního dvora se přeci jenom jeden den ukáže a Feyre si odvede s sebou.

Takhle to chvíli v knize plyne, ale potom se dočkáme zvratu, kdy Feyre je na pokraji sil a nepřeje si nic jiného, než se dostat z Jarního dvora pryč, všeho už je na ní hodně a ona nemá u nikoho zastání ani u Luciena, který se řídí pravidly Tamlina, a její přání je vyslyšeno. Rhysand ji odvede na Noční dvůr. Tady od toho okamžiku jsem knihu nemohla dostat z ruky.

Tamlin mě strašně zklamal. Už v první knize jsem měla pocit, že je nemastný-neslaný. Jeho charakter nebyl špatný, ale nebyl zkrátka dost tajemný, úchvatný, zajímavý, tedy alespoň pro mě. A v tomto díle se vybarvil opravdu jsem nečekala, že tohle spisovatelka udělá.

Rhysand je mým oblíbencem už od prvního dílu, měla jsem ho ráda za to, že i když by to pro něho špatně skončilo, tak i přesto Feyre ve vězení pomáhal a držel ji při životě aniž by si to sama Feyre uvědomovala, kde byl v tu chvíli Tamlin? A tady v druhém dílu, kdy se k Feyre chová jako ke všem ostatním a nechá ji dělat věci, která ona sama chce a hlavně za ní nerozhoduje nechává rozhodnutí na ní.

Feyre se na Nočním dvoře sbližuje s Mor a s ostatními přáteli vladaře. A pomalu si zvyká na to, že je víla a postupně se zotavuje z toho, co zažila ve vězení a i z toho, co se jí stalo na Jarním dvoře. V tomto dílu se Feyre stává statečnější, odvážnější, chytřejší, samostatnější. A hlavně našla lidi, kteří jí berou taková jaká je a nenutí jí přetvařovat se.

Největší překvapením pro mě byl Rhysand a jeho charakter, dozvěděli jsme se o něm, že vůbec není takový, jak se v první díle zdál. Jeho maska krutého vladaře Nočního dvora se rozplynula a zůstal skutečný Rhysand. Rhysand, který se jenom snaží chránit to, co pro něho bylo důležité. Chránil svoji zemi, jako skutečný vladař i když k tomu musel hrát roli krutého a nelítostného vládce.

Stránky knihy ubíhají ani nevíte jak, Feyre i Rhysand mají za sebou dost ošklivých věcí a dost ošklivých věcí je ještě čeká, ale určitě se v knize najdou moc hezké chvilky, které romantické duše jenom potěší a určitě nejsem jediná, která se do Rhyse zamilovala během přečtených stránek. Dočkala jsem se romantiky, akčních scén, vtipných scén a určitě i bolestných scén, zcela jsem se s postavami v knize sžila a trpěla jsem s nimi Sarah si s postavami opravdu vyhrála a každá postava v knize je zajímavá.

Co v prvním díle knize chybělo se v druhém dílu dočkáme. Druhý díl byl pro mě lepší než první. A to o hodně a podle konce se mám ve třetím díle na co těšit. Feyre i Rhysand mají před sebou dost nebezpečnou hru a já jsem zvědavá jak ji ve třetím díle zvládnou.

Moje hodnocení knihy je 98%.
30/07/2017
Aha, teď už chápu, proč těch knih má být osm. Jenže, takhle mi i trochu připadá, že předchozí kniha je i trochu zbytečná. Takže druhý díl si můžete přečíst i po roce, pořád to bude jednou. Všechno je nyní otočeno o 180 stupňů. Dokonce Feyre se chová jinak, čemuž se nemůžeme ani divit. A to je dobře! Za mě, tahle kniha se mi líbí víc, než ta předchozí, ačkoliv jsem i tu měla velmi ráda. Je zde mnoho akce, i té romantiky. Ale, co ta autorka má s vílama? V její druhé sérii jsou. A stejné!
22/07/2017
Musím říct, že se nepřikláním k většině fanoušků, která považuje druhý díl za lepší než díl první. Já to mám poněkud naopak. Ovšem obdivuji autorku že má tolik nápadů, že je knížka tak enormně obsáhlá, člověk si až říkal, zda by to nešlo zkrátit nebo rozdělit na knížky dvě. Některé pasáže mi připadaly přitažené za vlasy, jiné zase byly až moc jasné a závěr byl tak předvídatelný, až to bolelo. Přesto se od této série neodvracím a jsem zvědavá co nám přinese díl následující a také jak to všechno autorka hodlá završit.
15/07/2017
Sarah J. Maasová
Dvůr mlhy a hněvu
Jestli jsem chválila první díl tak tenhle byl bomba. Tolik zvratů a věcí co se změnilo.Postavy měli jinačí charakter než jsem si myslela. Šlo vidět, že to napsala Sarah. Od knížky jsem se vůbec nemohla odtrhnou . Krásný bylo prostředí v němž se nacházela Feyre. A to že se do příběhu víc zapojuje i Feyre rodina bylo také milé překvapení, protože starší sestra nesnáší víly. Konec byl strašně dojemný a smutný až se mi z toho chtělo brečet. Ale už teď vím, že třetí díl bude stát za to.
10/07/2017
Musím souhlasit s tím, že druhý díl je lepší než první - což se nestává příliš často, většinou bývá s každým dalším dílem celková úroveň klesající. Líbil se mi vývoj postav - z těch, které vypadaly jako kladné, se postupně stávají záporáci a naopak. Nenechte se odradit počtem stran, protože příběh má spád a ani se nenadějete a budete na konci. Já celou sérii rozhodně doporučuji a moc se těším na další díl - snad bude ještě tlustší než tento :)
7/07/2017
Nečekala jsem že to jde, ale 2. díl byl ještě lepší než 1. ! Ze začátku jsem nemohla vystát, jak se Feyre změnila (i když není se čemu divit). Poté co na scénu nastoupil Rhysand se to pořádně rozjelo. Už od 1. dílu jsem měla Rhyse nejradši a proto jsem byla nadšená, že je mu v tomto dílu věnováno tolik prostoru. I Feyre se začala v průběhu děje víc vyvíjet. Jediné co mi bylo trochu na obtíž byli až moc detailně popsané jisté scény (hlavně proto, že na ně v podobných knihách nejsem tolik zvyklá), celkový dojem mi to ale nemohlo poskvrnit. Proto rozhodně doporučuji!
5/07/2017
už jsem tuto knihu četla a nevycházím z údivu tato kniha a vlastně i tato celá série je úplně bombastická už se těším na další díl a to už vím že anglicky už vyšel ale já si počkám na českou verzi už se nemůžu dočkat a doporučuji.
20/04/2017
1
Hodnocení
25/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 33% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Dvůr mlhy a hněvu jen za 246 Kč.