Kategorie

Profil uživatele Maruska
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
78
Recenzí
Pokud patříte k milovníkům historické literatury a našli jste zalíbení zejména v bitvách, neměla by vám v knihovničce chybět kniha Největší bitvy - ucelené informace o slavných bitvách, které formovaly svět. Jak napovídá samotný název, kniha vám představí taktiky i strategie, které byly použity v těch nejvýznamnějších taženích. Co vás určitě potěší je to, že kniha obsahuje také podrobné mapy, schémata a různé snímky, které si můžete prohlédnout.
31/08/2017
Ladislav Zibura patří dnes k velmi oblíbeným i známým osobnostem. Proslavil se zejména svým putování, které zachytil v knize Pěšky mezi buddhisty a komunisty. Vypráví o tom, jak pěšky urazil celých 1 500 kilometrů v Nepálu a v Číně. Je to tedy takový cestopis, který je psaný z nového pohledu. Zibura píše stylem plným humoru, jenom místy jsem měla pocit, že je to trochu uměle natahované. Přesto vám však kniha může rozšířit obzory, takže za přečtení stojí.
31/08/2017
Mágové mě zaujali svou anotací - pojednávají o mladém muži, který praktikuje magii v reálném světe. Na magii já totiž jsem. Tak jsem se pustila do čtení. První polovina knihy mě bavila a docela jsem si ji užívala, ale druhá polovina mě zklamala. Místo toho, aby kniha získala spád, a začalo se něco dít, se nedělo nic. Postavy mě přestávaly postupně bavit a spíš mi lezli na nervy. Myslím, že toto téma šlo uchopit mnohem lépe.
31/08/2017
Když už se pouštím do klasik skvělého dramatika Williama Shakespeara, tak rozhodně nesmím zapomenout na jeho Othella. Snad každý z vás bude souhlasit s tím, že je to také jedna z jeho neznámějších tragédií. A opět se setkáváme s tématikou veliké lásky a velikých konfliktů a sporů mezi různými generacemi. Kdyby tenkrát Shakespeare věděl, že jeho díla budou aktuální i o tolik let později. A nepoučíme se a nepoučíme.
31/08/2017
Král Lear je vlastně takovou předlohou jedné z pohádek, kterou všichni dobře známe. Moc se mi líbí ten námět, kdy král chce rozdělit svá panství a jejich správu mezi své tři dcery, ale nejprve se rozhodne, že si je trochu vyzkouší. Nečekané, že? Jaké je pak jeho zklamání, když uslyší, co vlastně slyšet nechtěl... Časem však pochopí, že slova jsou jen a jen slova. I toto dílo mohu s velkým nadšením doporučit.
31/08/2017
Hamlet je dalším klasickým dílem vynikajícího Williama Shakespeara, které by si neměl nikdo z nás nechat ujít. Já se tedy přiznám, že mám raději Romea a Julii, ale ani Hamlet rozhodně není špatný. Řeší se v něm řada důležitých otázek, které mají až existenční ráz. Stačí se nad dějem pořádně zamyslet a uvidíte, k čemu všemu vás může přivést. Čtěte i dramata, jsou krásná a přitom je budete mít přečtená za chvilku.
31/08/2017
Romeo a Julie, to je klasika všech klasik. Kdo by tuto knihu neznal? Pokud jste ji ještě nečetli, měli byste to urychleně napravit, protože to je opravdu ostuda, veliká. Je to krásný příběh nehynoucí lásky, který ukazuje, co vše může způsobit jedno velké nepřátelství. Může vést až ke smrti. Ke smrti dvou zamilovaných lidí. A přitom stačilo tak málo a všechno mohlo být úplně, ale úplně jinak. Krásná kniha, krásný příběh.
31/08/2017
Charles Dickens a jeho klasické dílo Olivera Twista. Vůbec by neškodilo, kdyby mladé dívky sáhly sem tam i po nějaké klasice. Občas se mi zdá, že zbytečně tato díla zaostávají. A je to škoda. Příběh je v tomto vydání navíc zpracován trošku jinak, než jsme zvyklí - je to edice pro školáky. Já musím toto zpracování moc pochválit, koupila jsem ho a rozhodně nejsem ani trošku zklamaná. Perfektní a krásné.
31/08/2017
Čistá láska od slovenské autorky Jany Benkové mě docela překvapila. Bála jsem se, že to nebude příliš záživné čtení, ale naštěstí jsem se spletla. A víte, co se mi líbí nejvíce? Že to není jenom pozitivní čtení - prostě žádná přeslazená romantika (i když maličký kousek v ní také najdeme, ale nepřekračuje to únosnou mez). Vlastně jsem i ráda, že konec byl takový, jaký byl. Já jsem byla spokojená. Doporučuji.
31/08/2017
I když to o mě moc lidí neví, mám docela ráda historii. Nicméně jako čtenářka historických knih, jsem docela náročná. Ne každá se mi líbí. Nemám ráda, když je kniha až příliš odborná. Na druhou stranu se mi ale také nelíbí, když je historický aspekt v útlumu a nebo je jeho zpracování odfláknuté. To se mi ale nikdy nestalo u knih Vlastimila Vondrušky. Je to opravdu skvělý autor a odborník na svém místě. Doporučuji všechny díly Přemyslovské epopeje - bezvadné čtení.
31/08/2017