Kategorie

Profil uživatele czechgrep
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
862
Recenzí
Poslední díl série Odkaz dračích jezdců je velkolepým finále, které je stejně povedené jako předchozí díly. Je vidět, že Paolini měl celý svět a příběh geniálně promyšlený. Podle mého jde o jednu z nejlepších fantasy sérií, kterou můžete nalézt. Mohu ji jenom doporučit.
Tento svět si zamilujete od prvních stránek a budete se k němu chtít neustále vracet. Čtivé, napínavé, dobrodružné, velkolepé... To je tato série.
30/09/2017
Třetí díl Odkazu dračích jezdců od Paoliniho nás vrací do oblíbeného světa draků. Díl byl ještě o něco napínavější a dobrodružnější než díly předchozí. Atmosféra je temnější a napínavější. Kniha vás opět drží a odmítá od sebe pustit.
Kniha by mohla být dvakrát tak obsáhlá a pořád bych byla nadšená. Úžasná sága, opravdu všechny díly jsou stejně povedené a čtivé. Doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy.
30/09/2017
Druhý díl příběhu o přátelství mezi malým chlapcem a jeho drakem, tentokrát cestují za "vzděláním". Příběh je plný elfů, nejistoty, ale i přátelství.
Druhý díl je stejně zdařilý jako díl první. Opravdu moc dobře se čte, je to jedna z těch knih, u kterých by člověk ocenil, kdyby byly dvakrát tak dlouhé než jsou.
Úžasná sága, je úžasná, moc se mi líbí a doporučuji ji všem. Rozhodně stojí za přečtení. Jedno z nejlepších fantasy.
30/09/2017
Série o dracích od Christophera Paoliniho jeho legendární a krásná.
Odkaz dračích jezdců mě dojal a nadchl. Jde o úžasné fantasy ze světa nádherných a děsivých tvorů - draků.
Příběh o přátelství, dobrodružství, osudu a naději. Kniha je čtivá a má tak akorát délku.
Velice mě zaujalo, že autor byl velice mladý, když knihu napsal, nechápu to. Jde o jednu z nejlepších fantasy sérií. Rozhodně by si ji měl přečíst ten, kdo ji ještě nezná.
30/09/2017
Tato knížka má krásný obal a to bylo to první, co mě na ní upoutalo.
Knížka nám přináší návod na štěstí, podle údajně nejšťastnějšího národa - Dánů.
Na jednu stranu na mě působila jako vychloubání o tom, jak jsou Dánové skvělí a geniální. :-D
Na druhou stranu to bylo příjemné čtení, podle kterého by se dalo inspirovat, ale rady v knize jsou strašně povrchní a jasné každému. Ve finále mi vlastně kniha nic moc nedala... Ale četla se pěkně. Mám z ní rozporuplné pocity...
30/09/2017
Miluji Tolkiena, jeho geniálně vymyšlené světy a tak jsem musela sáhnout i po komiksové podobě Hobita.
Je nutností počítat s tím, že je příběh zkrácený a je to prostě škoda. Obvzlášť u autora, jako je Tolkien. Uměla bych si představit i hezčí grafické zpracování, ale přes to všechno se mi komiks prostě líbil, protože Hobita zbožňuji.
Jde o dobrou variantu pro někoho, kdo nerad čte a vy ho chcete lehce "přinutit", protože víte, že má ráda filmové adaptace. :-)
30/09/2017
Polévky jsou snad oje nejoblíbenější jídlo. A tak neváhám a koukám do všech kuchaře, které se jim věnují. A i tato kuchařka nebyla výjimkou, recepty v ní mě velice zaujaly a některé opravdu děláme pravidelně.
Líbí se mi, že se tato kniha zaměřuje na zdravou výživu a tedy i zdravé polévky, protože i polévky mohou být zbytečně těžké, na to pozor.
Kniha obsahuje obrovské množství receptů a jsou zajímavé, chutné. Pokud máte rádi polévky, nebojte se po této kuchařce sáhnout.
30/09/2017
Malý sešítek, který je ovšem plný užitečných a jednoduchých receptů na výrobu domácí kosmetiky. Pokud by jste chtěli s její výrobou začít, mohu ho doporučit. Najdete zde méně návodů než v jiných knihách, ovšem za příjemnější peníze a tudíž na začátky, na vyzkoušení zda vás to bude bavit a bude vám to vyhovovat je to dobrá volba.
Zajímavé, praktické nápady, které stojí za vyzkoušení a jsou kvalitní. Pomozte svému tělu od všech škodlivin.
30/09/2017
Třetí díl Doby jedové pro mě byl nezajímavější, věnuje se totiž kosmetice. Mrzí mě, že se ke mně nedostal třeba o 8 let dříve, ale budíž, i teď je to dobré!
Dívky se zde dozví, kolik zbytečných "hnusů" do sebe dostávají a ještě za to platí obrovské peníze. Dle mého je nejlepší přírodní a hlavně doma vyráběná kosmetika. Tato kniha by mohla hodně dívkám otevřít oči a rodiče by jim je měli povinně kupovat, kdyžby se snížil prodej kosmetiky, trpělo by i méně zvířat při testování, vše jde v ruce se vším...
30/09/2017
Druhá kniha ze série Doba jedová se věnuje převážně jídlu. Jaké škodliviny do sebe můžeme dostávat extrémně trvanlivými potraviny? Jak nás ohrožuje přemíra cukru?
Kniha je čtivá, přesto, že nejde o beletrii, což oceňuji. Líbí se mi, že nejde o informace vycucané z prstu, ale informace podložené vědeckými výzkumy.
Tato série mě opravdu baví a děsí v jednom, ale každý by si ji měl přečíst, možná by se na světě mnohé změnilo.
30/09/2017