Kategorie

Čachtická paní

273 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Petrklíč
Kód:
ISBN: 978-80-7229-382-7
Jazyk: Čeština
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran: 512
Zařazení: historické romány šlechtičny 16.-17. stol. slovenské romány

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Příběh hraběnky BÁTHORYOVÉ, který tak pravdivě a věrně popsal Jožo Nižnánsky v románu Čachtická paní se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá ze skutečných událostí. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření životů mnoha nevinných a mladých dívek. Bylo jen otázkou času, kdy se tento příběh stane námětem pro filmové zpracování. Této látky se chopil zkušený režisér Juraj Jakubisko ve filmu BÁTHORY. Čtenář na 512 stranách prožije vedle napínavého dobrodružství i nezištnou lásku, nenávist, zradu , zklamání a závist.
Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Na tuto knihu jsem se velmi těšila a nemohla se dočkat, až si ji přečtu, ale musím říct, že mě trochu zklamala. Nečetla se mi moc dobře, nějak mi nesedl její jazykový styl a tak jsem se někdy během čtení ztrácela a musela se vracet zpět, což mi čtení znepříjemnilo. Asi jsem čekala od tohoto, tak známého příběhu něco jiného, více podrobností a větší hloubku. Ale asi se k této knize ještě vrátím a zkusím ji přečíst v méně hektickém čase
18/10/2017
Čachtická paní je jedním z nesmrtelných příběhů, o kterých se stále spekuluje. Toto dílo je velmi dobře zpracované, čtivé a k zamyšlení. Vzhledem k tomu, že vychází z reálných skutečností, je o to zajímavější. Doporučuji číst před nebo po návštěvě hradu, který má opravdu ponurou atmosféru, jak mohl říct ze svých vlastních zkušeností. Každý, kdo historii trochu zná a zajímá se o ni, je jistě zaujat příběhem hraběnky Bathory.
16/09/2017
Kniha Čachtická paní od Joža Nižánského je známým románem o hraběnce Báthoryové. Příběh byl i úspěšně zfilmován.
Kniha o této hraběnce je skvěle a čtivě napsaná a oceňuji, že vychází opravdu z podložených historických faktů a není jen smyšleným příběhem v historickém hávu.
Přesto, že se v knize dozvíte opravdové informace, je příběh stále velice čtivý, napínavý.
Jde jistě o poměrně známou knihu, která zaujme nejen fanoušky historie, ale i pouze lidi, co zajímá napínavý a místy šokující příběh.
15/09/2017
Čachtická paní je dnes poměrně proslulá, nemyslíte? Koluje o ní řada povídaček a těžko říct, zda jsou opravdu pravdivé či nikoli. Vlastně si ani nejsem jistý, zda to chci vědět. Nicméně tuto knihu jsem si nemohl nechat ujít. Byl jsem velmi zvědavý, jak je zpracovaná a co se nového dozvím. A bylo to zajímavé čtení. Krev na vás vykukuje z každé kapitoly, takže nic pro slabší povahy. Ale bavilo mě to.
29/08/2017
Čachtická paní je žena, o které jste už asi všichni slyšeli. Traduje se o ní, že prý se koupala v panenské krvi. Jenže nejprve musela takovou krev získat... Jožo Nižnánsky o ní sepsal příběh, jenž se odehrává na přelomu 16. a 17. století a který čerpá ze skutečných událostí. Tento krvavý román ve mě zanechal různé pocity: byl zajímavý, napínavý až dramatický (rozhodně bych se nechtěla ocitnout na hradě této hraběnky) a rozhodně čtivý, i když místy trochu morbidní.
31/07/2017
Kniha od Joža Nižnánkého je psána velice poutavou formou. Filmové zpracování je koukavé nicméně je slabým odvarem knižní předlohy, což je pochopitelné, jelikož některé scény ani zfilmovat nelze. Atmosféra tohoto díla je velmi napínavá a je protkána dějovými horovými prvky. Přečtení této knihy ve mně zanechalo nesmazatelné stopy, které ovšem nijak nesouvisí s hororovou linií děje. Tuto nedoporučuji lidem se slabou a citlivou povahou. Sporadická postava Alžběty Bathory a jejího věrného sluhy Mhühlbecka je bezpochyby atraktivní. Autora za toto dílo velice obdivuji a uznávám.
9/07/2017
1
Hodnocení
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Čachtická paní jen za 273 Kč.