Kategorie

Profil uživatele Ivuska
Recenze
Hodnocené knihy
966
Recenzí
Lucie postrach ulice a Zase ta Lucie - to jsou dva díly o malé dívence Lucce, které rovně patří mezi českou klasiku a stálice televizních obrazovek. Pořád se najde spousta diváků, kteří si tento příběh prostě nemohou nechat ujít. I já k nim patřím - koukala jsem na to jako dítě a koukám i teď. Jenom jsem si vždycky přála, aby moje děti nevyváděli takový cirkus jako Lucka. Ale formeláky, ty bych jim klidně dopřála.
30/09/2017
Princezna ze mlejna je dle mého názoru to nejlepší, co Zdeněk Troška vytvořil - ještě tedy se sérií Slunce seno. Na tuto pohádku mohu koukat pořád dokola, i když už jsem dospělá. Jako malá jsem si broukala každou z nádherných písniček společně s hlavními hrdiny. A kdo by nefandil Elišce? Rozhodně jsem nechtěla, aby si vybrala Knížepána. Musím ovšem říct, že první díl se mi líbí mnohem víc než druhý.
30/09/2017
Kdo by neznal a nemiloval pohádku Ať žijí duchové? Opravdu skvělý a obdivuhodný nápad na námět, který zaujme každou generaci. Ani nespočítám, kolikrát už jsem ji viděla. Je plná vynikajících herců, já jsem si oblíbila zejména rytíře Brtníka a jeho tajemný hrad. Zasmějete se u ní a také se budete trošku bát. Nechybí ani špetka ironie, ale tu děti neodhalí. Každopádně myslím, že každé dítě z ní bude nadšené, tak neváhejte a pusťte mu ji.
30/09/2017
Šíleně smutná princezna, to je pohádka mého dětství. Hrají v ní skvělí herci a řada z nich je opravdu velmi známá - Helenka Vondráčková, Václav Neckář. Milovala jsem hlášku: Vidím, i když spím. Ráda jsem si s herci zpívala písničky, kterých je tato pohádka plná. A doufala jsem, že to všechno dobře dopadne a nikdo nebude oběšen ani popraven. Tuto pohádku dávají v televizi snad každé Vánoce i během dalších různých svátků. Já ji mám i na DVD, abych si ji mohla pustit kdykoli.
30/09/2017
Pokud máte doma malého raubíře, určitě byste mu měli pořídit Příručku pro kluky dobrodruhy. Možná se dokonce bude líbit i tatínkovi a oba spolu mohou strávit příjemný čas třeba jejím prohlížením. Je totiž důležité, aby chlapeček získal různé dovednosti, se kterými mu právě tato kniha pomůže. Dozví se z ní třeba to, jak luštit kódy nebo jak poznávat stopy různých zvířátek. Později se mu může hodit i pozorování hvězd. Navíc jsou u ni i krásné samolepky.
30/09/2017
Možná to pro vás bude úsměvné, ale jestli existuje kniha, kterou máme doma téměř všichni, je to právě autoatlas České republiky. Snad každý ho měl někdy v ruce, aby si na mapě vyhledal cestu na nějaké neznámé místo, na které se potřeboval dostat. Snad každému z nás byl alespoň jednou užitečným pomocníkem. Já bych si jen přála, aby mapy nebyly vytlačeny chytrými telefonu, protože hledání v mapě má v sobě určitou dávku nostalgie.
30/09/2017
Spousta lidí si už dnes na ruční práce moc nehraje. Než aby si něco vlastníma rukama vytvořili, raději si to koupí. Pokud patříte k lidem, kteří si raději různé věci či dekorace vytvoří sami, mohli byste ocenit schopnost umět šít. Já jsem se naučila šít až poté, co se mi narodilo dítě, protože bylo prostě jednoduší, abych si něco z toho, co potřebuje, ušila sama dle svého gusta, než složitě běhala po obchodech s malým miminkem - měli jsme problém koupit např. čepičku tak, aby opravdu seděla. Tak jsem se prostě naučila šít - podle této knihy. Mám to osobně vyzkoušeno, takže doporučuji.
30/09/2017
Patříte mezi lidi, kteří zjistili, co všechno je možné uháčkovat? A rádi byste si váš domov také nějakou dekorací z háčku ozdobili nebo třeba uháčkovali něco pro své děti? Jenže neumíte háčkovat... Nic si z toho nedělejte, dnes existuje opravdu velké množství knih, které se vynasnaží, aby vás to naučili. Mně se líbí tato s názvem Háčkování - Jak na to - Více než 300 rad, pracovních postupů a nápadů. I já jsem si touto knihou háčkování oživila.
30/09/2017
Jste šikovní a trpěliví? A máte rádi ruční práce? A umíte háčkovat? Pak bych pro vás měla jeden tip - pomocí háčku jde totiž vytvořit velké množství různých doplňků a dekorací do domu či na zahradu - a to ještě z různých zbytků, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou. Je to krásné, je to originální a je to levné - bude vás to stát především váš čas, takže pokud to pro vás není problém, podívejte se na knihu Háčkování velkým háčkem, budete se divit, jaké tipy v ní najdete.
30/09/2017
Ani se nenadějeme a za chvíli už zase bude zima. Loni byly poměrně velké mrazy, takže se určitě každý z nás rád zachumlal do šály, čepice a rukavic. Možná jste ten typ člověka, který čepice a šály rád střídá tak, aby mu to k sobě pěkně ladilo i s ostatním oblečením. Jenže komu by se chtělo kupovat třeba pět různě barevných šál? Mně tedy ne. Pokud patříte k těm, kteří jsou alespoň trochu šikovní na háčkování či pletení, nebude to žádný problém. Mrkněte do knihy Háčkované čepice a šály, podle které si snadno vytvoříte elegantní kousky.
30/09/2017