Kategorie

Profil uživatele Aríka
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
394
Recenzí
Toto dílo je divadelní hrou a k tomuto dílu bych se asi nedostala ani kvůli povinné četbě, ale náš divadelní soubor tuto htu hrál a mě opravdu zaujala, a tak jsem si řekla, že by nebylo špatné si hru přečíst, když jsem ji již viděla. Tato hra je skvělá, pokud nevíte, co si Oscara Wildea přečíst, tohle je "tutovka". Divadelní hry moc nemusím (až na pár vyjímek), ale tuhle jsem si zamilovala. Líbí se mi, že jako většina her není zmatená, člověk je ihned vtažen do příběhu. Doporučuji.
30/07/2017
Kniha je silným odvarem žánru fantasy, což je pro mě (jakožto pro milovníka tohoto žánru) velkým plus. celý příběh je protkán opravdu originálními výrazy, miluji nacházení nových výrazů, které bych mohla zakomponovat do svého slovníku. Vše se odehrává ve světě, který je jako náš, ale vlastně je úplně jiný. Samozřejmě velký podíl má na svém kontě i samotný překladatel. Je to skvělé fantasy, u kterého člověk musí přemýšlet, je čtivě a poutavé, co víc si přát? Rozhodně doporučuji.
30/07/2017
Tuto knihu jsem si chtěla koupit původně místo "Hunger Games", ale přeci jen jsem raději sáhla po HG, věděla jsem proč. Ačkoliv kniha není to samé, co HG, musím říct, že mi silně přípomínala výše zmíněné (možná to bude tím, že jsem HG četla dříve). Kniha je jistě dobře napsaná, je čtivá, poutavá, měla jsem ji hned přečtenou. Popisy také nejsou k zahození. Hlavní postavy mi byly v rámci možností sympatické. Kniha si ode mě vsloužila 2, 5 hvězdičky, protože se mi více líbí HG a příběh "Divergence" mě moc neoslovil, nemám v plánu číst další díly.
30/07/2017
První, co se mi pod názvem Leviathan vybaví, jsou prastaré duše obývající Očistec, ale u této knihy nelze mluvit od duších. Kniha měla a má velmi interesatní příběh, ale mě zkrátka a bohužel nesedl tak, jak jsem si myslela, že mi sedne. Kniha byla bez větších pochyb velmi čtivá, poutavá, přečetla jsem ji velmi rychle. Steampunk jako téma mám velice ráda, ale něco mi v příběhu nesedělo, nevím co, ale něco tam bylo. Možná si v brzké době přečtu další díl, ale že by se z této série stala má oblíbená, to si nemyslím. Knihu dopručuji.
30/07/2017
S přečtením druhého dílu série "Andělé" jsem velmi dlouho otálela, ale vůbec nevím proč. Je pravdou, že jsem si od tématu andělé musela dát pokoj, ale proč jsem se nevrhla na druhý díl s menším odstupem času, nevím ani já. Faktem je, že styl psaní autorky mi stále úplně nesedí, ale příběh je tak napínavý, tak čtivý, tak úžasný, že se to dá překousnout. Popisy postav mi přijdou velmi podařené, moje neoblíbenější postavou je Daniel, ale to je asi jasné. Knihu doporučuji všemi deseti.
30/07/2017
Nádherné zakončení celé série "Nástoje smrti". U celé série jsem se příjemně bavila, tato kniha nebyla a ani není vyjímkou. Autorčin styl psaní jsem se zamilovala a ačkoliv nemám v oblibě er- formu (až na pár vyjímek), tady u této autorky musím konstatovat, že autorka umí. Sebastian se nám pěkně vybarvil, ale náznaky byly již v dílech předchozích. Knihu doporučuji na plných sto procent, protože svět Stínů si zamilujete stejně jako já či jiní fanoušci.
30/07/2017
Tato série je mnohými přirovnávána k sérii "Padesát odstínů", ale nenechte se zmílit, tato série je stokrát co tisíckrát lepší než "Padesát odstínů". Autorka se vytáhl. Kniha byla opět čtivá, měla jsem ji přečtenou za jeden večer, nemůžu se dočkat třetího dílu. Celý příběh měl jistou dávku dramatu a napětí, což jsem moc ocenila. Ačkoliv je kniha v některých ohledech prediktabilní, moc jsem si ji užila. Knihu doporučuji jako oddechovou knížku.
30/07/2017
Opět jsem sáhla po kn ize, která nás zavede do světa Stínů, Lovců stínů a také Podsvěťanů či obyčejných civilů. Kniha se mi dobře četla, ostatně jako všechny knihy z této série. Již je to v předešlých komentářích zmíněno, že děj se odehrává v našem hlavním městě, už jenom to a celý příběh mi připadá reálnější. Styl psaní autorky mě opět nezklamal. Miluji celou sérii a rozhodně ji všem doporučuji, protože je to něco úžasného.
30/07/2017
Bestsellerům moc nevěřím, už jenom z toho důvodu, že většinou nejsou tak dobré, jak je o nich prezentováno, ale z této knihy jsem naprosto nadšená, unešená, nenacházím dostatek superlativ pro popsání této knihy. Kniha byla čtivá, poutavá, emotivní a nenudila jsem se, neustále se něco dělo, a to mám ráda. Popis postav, prostředí vše perfektní. Knihu rozhodně doporučuji, film jsem sice neviděla, ale určitě se na něj podívám.
30/07/2017
Poslední, čtvrtý, díl série "After" byl stejně skvělý jako předchozí díly. Je mi líto, že jsem série přečetla neskutečně rychle, bude se mi po ní stýskat, proto si ji možná přečtu ještě jednou. Kniha je krásným zakončením celé série. Skvěle se čte, je čtivá, poutavá, člověk se u jejího čtení nenudí. Knihu rozhodně doporučuji všem romantickým človíčkům. Já, ačkoliv nejsem romatický typ, jsem si knihu i celou sérii zamilovala. Rozhodně doporučuji.
30/07/2017