Kategorie

Zeď vzpomínek

Autor: Anthony Doerr

236 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: MOBA
Kód:
ISBN: 978-80-243-6948-8
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 280

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Povídková kniha Anthonyho Doerra se odehrává na čtyřech světadílech. Titulní novela získala ocenění National Magazine Award v kategorii krásné literatury, druhá povídka byla označena za „mistrovské dílo vynikajícího pozorovatele a ukázku intuitivního smyslu pro poetiku,“ čtvrtá povídka dostala Cenu O. Henryho a za pátou povídku autor obdržel cenu The Pushcart za rok 2011. U proslulého autora a čerstvého držitele Pulitzerovy ceny se ostatně není čemu divit. Navzdory tomu, že Doerr získal prestižní Pulitzerovu cenu za román, považují někteří kritici právě povídky a novely za vrchol jeho dosavadní tvorby.
Odměny pro recenzenty
7
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Povídky, které se odehrávají každá jinde a spojuje je vzpomínání a získaly mnoho ocenění. To je kniha Zeď vzpomínek. Povídky jsou poměrně dobře čtivé a líbily se mi. Bavily mě. Povídky byly milé, ale zároveň dojené, autor píše moc hezky.
Nejde však o knihu, která by ve mně zanechala hodně pocitů a o které bych musela dlouho po přečtení přemýšlet. Za mě spíš průměrnější sbírka povídek, ale za přečtení stojí.
14/09/2017
Na knihu Zeď vzpomínek jsem byla hodně zvědavá. A nezklamala, naopak. Je to velmi zvláštní a zajímavá knížka. Obsahuje sedm povídek situovaných do rozličných míst světa. Ovšem jedno mají společné. Vzpomínky. Možná si někdo řekne, co je tak zvláštního na vzpomínkách... Pokud si knihu přečte, rozhodně už ho tato otázka nenapadne.

Povídky jsou napsané... Zkrátka krásně. Já vím, není to právě originální vyjádření, ale já jsem se prostě u čtení krásně cítila, byť každá povídka obsahovala i smutnou stránku. Autorův vytříbený styl mi jednoznačně sedl a byl mi velmi příjemný. Při čtení se vám prostě tělem i myšlenkami rozlévá zvláštní, ale moc příjemný pocit. Těžko se to popisuje, pochopí hlavně ten, kdo už knihu četl :)
Samozřejmě mě některé povídky oslovily více, jiné méně.*... Celá recenze*br**
Nejvíc na mě asi zapůsobila povídka Život po životě. Povídka Zeď vzpomínek, podle které se nese i název knihy, mi zase přišla nejzvláštnější svým námětem. Hodně jsem po dočtení o ní přemýšlela. Další pořadí již vytvářet nebudu, protože každá povídka byla svým způsobem zajímavá a oslovila mě. Jen ty dvě zmíněné asi nejvíc.

Zeď vzpomínek je nádherná kniha. Jazyk a vyjadřování autora si zamilujete. Je jako pohlazení. Sama povídky moc nevyhledávám, ale tyto rozhodně stojí za přečtení. Dáte mi jistě za pravdu.
6/09/2017
Zeď vzpomínek od Anthonyho Doerra je také zaslouženě oblíbená kniha. Mně se však nelíbila tolik, jako jeho dřívější dílo Jsou světla, která nevidíme. Přesto ale říkám, že za přečtení stojí. Autor má takový krásný styl, kterým píše, kdy každé slovo vytváří nezapomenutelnou atmosféru a díky tomu se odvíjí i nezapomenutelný příběh. Takhle kniha je navíc souborem povídek, takže pokud by vám jeho styl nesedl, stačí přečíst jedinou z nich.
31/08/2017
Po autorově knížce Jsou světla, která nevidíme, jsem ihned šáhla po Zdi vzpomínek. Byla jsem zvědavá jestli bude nějak podobná předchozí knize. Stylem psaní trochu ano, ale strukturou knihy rozhodně ne. Zed´vzpomínek je sestavená z několika ovídek a každá z nich vám dodá pocit jako by vás někdo objímal a křičel na vás do toho i křičel. Každé slovo knihy je nezapomenutelný zážitek, který ve vás nechá své kouzlo ještě několik měsíců.
10/08/2017
Když jsem od autora četla knihu Jsou světla, která nevidíme, tak jsem po dočtení byla nejen nadšená, ale i zvědavá, zda se setkám zase s nějakou takovou knihou. Chápejte to tak, že já se stále setkávám s různými knihami, některé si mi líbí moc, některé dost, některé prostě jen líbí, ale zatím jsem nečetla žádnou, která by dokázala popisovat krutosti a životní cesty lidí tak, abych opravdu přemýšlela, kde a hlavně kdo jsem já. To se stalo opravdu poprvé až po "světlech". A logicky z toho ústí, že jakmile nakladatelství MOBA vydala ediční plán a v něm Zeď vzpomínek, byla jsem odhodlána ji vlastnit. A udělala jsem dobře. Je to opět skvostné dílo, kterému se nic nevyrovná. Je to balzám pro lidskou duši, pastva pro oči a zábava pro mozek.

Co jsem taky na některých stránkác... Celá recenzeh obdivovala byla, že autor dokázal na 10 stránkách popsat takový příběh, kdy jsem zatínala zuby, těžce oddychovala a nakonec se smála. Dokázal dlouhý lidský život smrsknout na pár stránek, ale přitom po dočtení povídky jsem si byla jistá, že ji nic nechybělo a že mi dala vše, co mohla.

Je to úžasná kniha, která si opravdu zaslouží plnou pozornost nás všech.
7/08/2017
Kniha je poskládaná z několika povídek. První povídku jsem přečetla během jednoho večera a následujícího dne. Celkově byla kniha velmi zajímavá. Některé povídky mě zaujaly více, nad některými jsem se zamyslela a nkteré mě nijak zvllášť nezaujaly. Nejvíce se mi líbila Řeka Nemunas a Život po životě. Protože knihu napsal držitel Pulitzerovy ceny moje čekala jsem od knihy více a tak jsem byla trochu zklamaná.
15/07/2017
Kniha která není psaná jako klasický román, ale je plná povídek. Byla to moje první kniha od autora a jen mě přesvědčila v tom, abych si přečetla i další autorovu knihu s názvem Jsou světla, která nevidíme. Obsahuje 7 povídek, z nichž všechny mají něco společného - jejím základem jsou totiž vzpomínky postav každé povídky. A to jak u postav hlavních, tak i vedlejších. Nejvíce se mi líbily poslední 3 povídky - Řeka Nemunass, Život po životě a Hlubina. Ale ani předchozí 4 povídky nejsou vůbec špatné. S Hlubinou autor vyhrál i cenu, což se nedivím, je naprosto skvělá... Knihy se nemusí bát ani ti, kteří povídky normálně nečtou, protože já také preferuji spíše "obyčejné" romány než povídky a líbila se mi vážně moc. Je mi naprosto jasné, že si musím opatřit ještě Sběratele mušlí, co... Celá recenzež by také by také měly být povídky. Tímto tvrzením si však nejsem příliš jistá, ale vím, že si tohoto autora určitě dokoupím. Je to mistr svého povolání a jeho knihy vážně stojí za to!
6/07/2017
1
Hodnocení
27/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Zeď vzpomínek jen za 236 Kč.