Kategorie

Profil uživatele Darina Krejčí
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
407
Recenzí
Pro mě je celá tato sága naprosto zbytečné čtivo. Pokud patříte mezi ty, kteří vyhledávají sex v knihách, netouží po příběhu, ale stačí jim - potkal, poznal, oš** a vzal si ji, tak je to pro vás to pravé ořechové. Ale já zastávám názor, že to si už raději pustím v televizi erotický film, třeba dva a půl týdne, protože tam je aspoň děj a dá se na to koukat. Jediné, co se autorce musí nechat, tak je její mánie, kterou rozjela totální chaos v erotických knihách!
24/09/2017
Tak tuto knihu jsem dostala, když okolí zjistilo, že jsem otěhotněla... Dobře, rady jsou to příjemné, cvičení jsem uvítala, protože jsem byla od prvního dne rozbolavělá... Snažila jsem se dodržovat všechny zásady zdravého těhotenství a přesto... tělo si dělá co chce... rodila jsem o dva měsíce předčasně, byla jsem "prolezlá" infekcemi... Ono i kniha a návody, jak si užít zdravé těhotenství nepomůže, když tomu chce osud jinak - takže za mě... pardon, ale zbytečnost...
Ale co hodnotím kladně a proto přidávám hvězdy, tak jsou fotografie, popisky, najdete tam i recepty, které vám můžou chutnat i bez těhotenství :-)
24/09/2017
Neskutečné! Nemohla jsem se dočkat, až vyjde třetí díl, protože první dva díly naprosto skvělé. Jasně, jedná se opravdu o "plytký" příběh, kdy chudá holka je chráněna bohatými muži, ale autorky to dokázaly napsat tak čtivě a neskutečně napínavě, že ač chcete či ne, pokud se pustíte do čtení musí se vám to líbit. třetí díl je nejen "nejtlustší" ze všech, ale taky nejnapínavější a nejvíc mě rozčiloval. Přesto, dokonalost! Určitě tuto sérii doporučuji
24/09/2017
Tato útlá knížečka od autora, Jana Zimy a ilustrátorky Milady Kudrnové není jen tak obyčejná pohádková kniha. Nejen, že v ní jsou pohádky, které jsou krátké, tipuju cca jednu normostranu, ale také jsou tam básničky a písničky i s notama. Je to zvláštní vydání, které mi svým způsobem učarovalo. Malý je zvyklý usínat u mého hlasu (je mu teprve rok), ale tady jsem mu musela přečíst dvě až tři pohádky než usnul. I tak to ale stojí za to. Líbí se mi to a pro nadané děti hudbou je to skvělé pobavení díky notovým zápisům. :-)
21/09/2017
V průběhu čtení jsem našla docela dost věcí, které se mi líbily. Začalo to nadáváním, které hrdinové používali. Jako například sníh na výsostech, zlatý listy a podobně. Někdy mi to vykouzlilo úsměv na rtech, přišlo mi to totiž divné, ale přitom směšné a sedělo to k ději.
Další věc, kterou bych chtěla zmínit, tak je čtivost. Sara Raasch dokázala napsat opravdu čtivou knihu, a i přesto, že se mi začátek zdál takový nijaký, ani na chvilku mě nenapadlo přestat číst, nedej bůh odložit knihu. :-)
Další plus - hrdinové. Jejich vykreslení, popis a charaktery byly perfektní. Vyvážené a normální. Chtíč, lhaní, intriky, touha, zloba - všechny možné vlastnosti, které vás teď napadnou, dala autorka do příběhu a zakomponovala takovým způsobem, že vás to prostě musí bavit.
**br*... Celá recenze*Celkově se mi kniha Sníh nebo popel líbila a jsem zvědavá, jak to všechno bude pokračovat. Pokud máte rádi fantasy světy s trochou romantiky, tak určitě se po tomto díle poohlídněte, můžu vám zaručit, že se u ní i pobavíte. :-)
21/09/2017
Příběh je napsán svižně a zajímavě. Nenašla jsem tam žádné extra hluchá místa, která bych musela přeskakovat, ba naopak. Já bych chtěla více stránek, protože ten konec je pro mě takový neukončený, otevřený. Jasně, kdyby to pokračovalo, možná by to byla novodobá "harlekýnka", ale mě osobně by zajímalo, kam by se všechno ubíralo dál. A hlavně mám ještě pár nezodpovězených otázek, na které chci odpovědi.

Moc se mi to líbilo a i když jsem objevila pár hrubek v textu, tak mi nic nemohlo pokazit celkový dojem z příběhu, protože ten stál opravdu za to. Je čtivý, napínavý, frustrující, smutný, ale také zároveň veselý. Je to jednoduše příběh ze života. A věřím, že se v realitě nestal jen jednou, ale vícekrát...

Určitě knihu doporučím dál, konkrétně ženám, které mají... Celá recenze něco za sebou, ví, jaký život dokáže být nepřítel, jaké klacky může házet pod nohy a těm čtenářkám, které ví, jak se se vší smůlou poprat. Nebo naopak těm, které si potřebují ve své nelehké situaci přečíst něco o hrdince, která je na tom ještě hůř a přitom vše zvládá se ctí a částečně pokorou...
21/09/2017
Celkově byla kniha pro mne opravdu skvělá. Čtení jsem si užila od začátku až do konce. A i když nepatřím mezi ty, kteří měli nehty okousané do masa, nemohli dýchat nervozitou, tak přesto jsem nadšená. Já totiž u čtení zažívala pocit zvědavosti. Hltala jsem kapitoly z jednoho prostého důvodu. Já byl zvědavá a chtěla vědět, jak to dopadne, protože ve vyšetřovací vazbě byly vždy nějaké náznaky. Místy jsem si nadávala, že čtu pomalu! :-)

Možná bych ještě mohla zmínit, že kapitoly v knize nejsou klasicky číslované, ale části příběhu rozdělují obrázky malého motýla. K tomu se v přesném sledu střídají vyprávění ze zahrady s přítomností ve vazbě u FBI.

Autorka odvedla opravdu výbornou práci a já věřím tomu, že Sběratel motýlů si najde opravdu hodně fanoušků. Doporu... Celá recenzečila bych jej každému, kdo má rád drsné čtivo, knihy, u kterých od začátku není jasné, co se všechno děje a také těm, kteří jsou rádi, když i v příběhu, kterému vévodí ZLO, se najde kousek DOBRA. :-)
21/09/2017
Jedna z mála publikací, u kterých jsem byla velmi mile překvapena, co všechno v sobě skrývají. Když jsem se "připravovala" na příchod prcka, chodila jsem taky do knihkupectví - já vím, mám čas, ale přesto... a právě díky tomu jsem natrefila na typ knih Poskládej model a hraj si. Byla jsem mile překvapena. Kniha obsahuje všem známý příběh, písmo je velké, takže děti od sedmi let ji zvládnou bez problémů, ale přitom je příběh krátký.. a na konci je model z tvrdého papíru, který si poskládáte s dětmi a můžete si pohádku zopakovat :)
19/09/2017
Kniha, která potěší jak rodiče, tak i děti a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je příběh, který se v ní ukrývá. Nejen, že je psán velkými písmeny, ale také je zajímavý, napínavý, prostě přesně takový, jaký jej známe. A na konci nás čeká překvapení v podobě skládanky. Na tvrdším papíru jsou připraveny k vytržení různé kousky, které znázorňují různé části Ošklivého Káchňátka a na vás s dětmi bude si celou pohádku poskládat. A když budou děti větší, vyhrajou si i sami. :-)
19/09/2017
Opět krásná publikace, kterou má na svědomí Jiří Žáček a Veronika Balcarová knihu doplnila svými nádhernými ilustracemi. Knížka Malovaný svět obsahuje 46 básniček. Některé jsou dlouhé, jiné delší, pak jsou zde i kratší a přímo krátké, jen čtyřřádkové. A dotýkají se různých, ovšem všeobecných témat, jako je například Štědrý den, Vánoce, Bouřka, ale taky básničky týkající se pejska, zvířátek na farmě nebo deště či oblaků. Jsou to milé básničky, které potěší každého malého čtenáře od sedmi let.
19/09/2017