Kategorie

Profil uživatele Lada
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
83
Recenzí
U této knihy mě zaujalo, že je rozdělena do čtvrtletí - toto pojetí považuji za velmi originální, protože i když mám dost načteno, nevzpomínám si, že bych se s tím někdy setkala. Ovšem co se týče samotného příběhu, ten už tak originalitou nehýří. Já bych ho ohodnotila jako průměr v erotickém žánru. Reálné to příliš není (ačkoli to platí o většině děl z tohoto žánru) a některé věci se jenom opakují pořád dokola.
31/08/2017
Myslím, že od Agathy Christie nenajdete žádné jiné dílo, které by bylo tolik známé jako Deset malých černoušků. Je to také jedna z prvních a rozhodně i nejlepších detektivek, které jsem přečetla. Hrozně mě překvapilo, jak úžasně vše autorka na pouhých několika stránkách vystihla. Samozřejmostí je napětí, spád, rychle ubíhající děj a skvělá pointa. Tomuto dílu a především autorce zkrátka nemohu vůbec nic vytknout.
31/08/2017
Carlo Goldoni napsal komedii o tom, jak obtížné je sloužit dvěma pánům. A víte, co je pro ni typické? Obratnost a mazanost. Ta totiž září nejen z hlavního hrdiny, ale také ze samotného autora. Námět je velice povedený a opravdu se zasmějete - pokud váháte, co přečíst k maturitě, tohle je jasná volba. Také doporučuji po přečtení knihy navštívit i divadlo (nikoli však v opačném pořadí), určitě si užijete i to.
31/08/2017
To, že smích léčí, se dozvíte téměř z každé pohádky - rozhodně k tomu tedy nepotřebujete žádnou knihu. Dneska lidé dokáží napsat nějaké "literární dílo" prakticky na cokoli a vždy se najde několik lidí, kteří si ho koupí. Nějak podobně to bude i s touto knihou. Myslím, že všichni přece víte, že smích léči duši a pomůže přestát kdejaké trápení. Jenže někdo o tom holt umí napsat knihu - také jedna z možností, čím se živit.
31/08/2017
Karel Havlíček Borovský založil své dílo Král Lávra na irské lidové pověsti o králi s tajemstvím. Je to tedy krásný a poučný příběh, která má tak trochu formu pohádky. Určitě velmi dobrá volba pro ty, kteří řeší maturitní četbu. A můžete se přesvědčit, že i verše mohou být vtipné a také velmi výstižné. Navíc těch pár stránek budete mít přečtených během chvilky - jde tedy o nádherný zážitek s minimální časovou investicí.
31/08/2017
Víte, co znamená R.U.R? ROSSUM´S UNIVERSAL ROBOTS. Jde o drama z pera Karla Čapka, které je založeno na utopii. Roboti pracující za lidi nabízejí vytvoření určitého ráje. Skvostná myšlenka, že? Jenže, co se stane, když roboti začnou myslet? Opět dílo s nadčasovou myšlenkou - takové mám nejraději. Lze jen těžko uvěřit, jak se Čapkovi v jednom krátkém dramatu už tenkrát podařilo odhadnout technologický pokrok. Originální, dobře napsané, zajímavé.
31/08/2017
Havran je nejznámější básní autora hororově-detektivních žánrů Allana Edgara Poa. Jsem si téměř jistá, že budete žasnout nad každým veršem - mají v sobě jakési kouslo, prostřednictvím kterého vás prostě osloví. Neustále jsem překvapená, jak se do ní autorovi podařila zachytit tak úžasně temná atmosféra - to Poe opravdu umí. Prostě se vám vetře do mysli a nebude ji chtít opustit. Pokud se vám bude líbit, zkuste i originál - je to ještě lepší.
31/08/2017
Allan Edgar Poe je mistrem hororově-detektivního žánru. Proslulý je především povídkou Jáma a kyvadlo - psychologický horor ze středověku. Přesto se nad jeho dílem můžete i pobavit. Každá povídka je něčím jedinečná, zajímavé určitě je, že autor zachycoval řadu událostí přímo ze svého života. Pointy často překvapí a zdají se i docela propracované. Jako vždy jsou některé povídky i méně zdařilé, ale ty klidně přeskočte.
31/08/2017
Omalovánky mám ráda už od svého dětství. Byla jsem příjemně překvapena, když jsem k narozeninám dostala právě tyto Kouzelné ornamenty. Musím říct, že to byl skvělý dárek. Na mě asi opravdu působí antistresově, protože mě prostě baví sednout si, vzít si pastelky a úplně vypnout. Soustředím se jenom na to, aby mi barevné kombinace pěkně ladily a nechávám plynout svou fantazii. Určitě to vyzkoušejte i vy.
31/08/2017
Poslední díl Milénia, který u nás zatím vyšel. Tato kniha je velmi významná, protože došlo ke změně autora. Nějak se nemohu rozhodnout, jaké stanovisko k ní mám zaujmout. Měla jsem strach, abych si nezkazila dojem z prvních tří dílů, když pod Dívkou v pavoučí síti je podepsaný někdo jiný. Mohu to zhodnotit asi takto: kniha mě bavila, ale myslím, že ve stylu bylo poznat, že došlo ke změně autora. Ačkoli to bylo fajn, nebylo to úplně ono. A nebo jsem možná chtěla, aby to nebylo úplně ono...
31/08/2017