Kategorie

Romeo a Julie

189 běžná cena 229 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: ARTUR - nakladatelství, s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7483-037-2
Rok vydání: květen 2015
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Paperback
Počet stran: 160

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Slavná a nesmrtelná Shakespearova tragedie o lásce dvou milenců z nesvářených rodů Monteků a Kapuletů vychází v nádherném básnickém překladu Josefa Topola jako 74. svazek edice D.
Odměny pro recenzenty
12
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Romeo a Julie a celkově Shakespear je jedna z nejvíce opěvovaných klasik jaké jsou nám známy jak z hlediska divadelní tak i poetické stránky. Nikdy jsem se nemohla upřímně vžít do jeho děl i když bych hrozně moc ráda a cením si jeho velikosti a slávy. Celkově příběh Romea a Julie mi z hlediska dnešní logiky nepřijde nijak zvlášť úžasný, ale přesto ji považuji za skvělé dílo. Pokud tedy upustím od všech možných skeptických poznámek a zaměřím-li se pouze na příběh bezbřehé lásky.
4/09/2017
Za mě je tohle ta nejstrašnější klasika, kterou jsem kdy četla. Upřímně - ať mě za to kdokoli soudí jakkoli příkře, vše na tom je špatně. Zamilované děti, které se milují až za hrob, pro mně prostě vážně nejsou. Mám sice ráda lásku i klasiku, ale tohle jsem nezvládla. Rozhodně to není něco, co bych potřebovala mít doma a nebo co bych milovala. Jednou přečíst a dost. Jsou i lepší klasiky, jsou i lepší díla od Shakespeara než je toto.
1/09/2017
Romeo a Julie... asi nejznámější hra od Williama Shakespeara. Je přeložena snad do všech světových jazyků a neznám člověka, co by o téhle knížce neslyšel a neznal její příběh. Je až neuvěřitelné, že příběh i po těch letech je jedním z nejčtenějších a rozhodně patří do seznamu knih co stojí za přečtení. Proto se asi taky objevuje v každé povinné četbě, že?
Myslím, že knihu by si měl přečíst každý, ačkoliv možná téma dvou OPRAVDU mladých milenců, kteří se do sebe zamilují na první pohled a zemřou jeden kvůli druhému se může zdát postavené na hlavu.
22/08/2017
Klasická tragédie z pera mistrovského autora Williama Shakespeara. Kdo by neznal dva znepřátelené rody Monteků a Kapuletů a jejich děti, které jim ukázali, že láska je silnější než lidská nenávist. Tragédie o Romeovi a Julii je nesmrtelná. Jejich láska až za hrob je symbolem, který je aktuální i dnes.vWilliam Shakespeare vytvořil skvostnou nesmrtelnou dvojici, která bude uchvacovat další a další čtenáře.
18/08/2017
Neznám nejspíš nikoho kdo by neznal tak známé dílo jako je Romeo a Julie a proto bych určitě úplně každému doporučila přečíst si tuto knihu. I přestože divadelní hry nejsou žánrem který bych vyhledávala, toto dílo se mi četlo velmi dobře a čtení mě bavilo. Příběh je to krásný, ačkoliv tragický a jistě lze v díle najít také ponaučení a čtenář se nad dějem jistě zamyslí. Určitě bych doporučila i další díla od tohoto autora, protože je to prostě klasika.
18/08/2017
KLASIKA
Kdo by neznal Romea a Julii od Williama Shakespeara. Světoznámá tragédie o dvou mladých milencích, kterým v lásce brání soupeření jejich rodů. Nakonec vše skončí smrtí. Krása!! Ale po druhé si raději zajdu do divadla se na ni podívat. Přece jen je to tam záživnější. Knihu doporučuji. Určitě by ji měl znát každý, ale kdo ji nezná. Určitě je ještě hodně lidí co o knize slyšeli ale ještě nečetli....
9/08/2017
Kdo by neznal příběh Romea a Julie, jakoby ani nebyl. Jedna z absolutně největších románových a dramatických a divadelních klasik, jaké kdy někdy někdo napsal. Ovšem ráda si k tomu přidávám i ono smyšlené vymyšlené pozadí z filmu zamilovaný Shakespeare, protože mám pak pocit, že ty příběhy jsou ještě o něco víc realističtější, než jakými jsou doposud.
Viděla jsem i několik zpracování, ale nic nemůže dokonale vystihnout mistrovo dílo natolik, jako jeviště samotné.
16/07/2017
Slavná klasika od Williama Shakespeara. Jednou jsem jsem si udělala Shakespearovký víkend a přečetla několik jeho děl, mezi nimi samozřejmě nemohla chybět tato tragédie. Drama se četlo poměrně dobře. Na začátku trochu trvalo než jsem se zorientovala. Děj mi přišel takový naivní, hlavní postavy mi moc sympatické nebyly. Pořád jsem si říkala, no to by šlo jinak. Každopádně až smrtí svých dětí se dva rody dokázaly usmířit. S příběhem by se měl seznámit každý.
15/07/2017
Romeo a Julie. Kdo by je neznal? Tito dva se už asi navždy vryjí do srdce všech romantiků.
Zamilovaní milenci, kteří museli čelit vzájemnému nepřátelství mezi rody, ze kterých pocházeli. Romeo - Montek a Julie zvaná Kapuletová. Zdá se, že nepřátelství těchto dvou rodů snad nikdy neskončí, ale co když...
Je mi líto, že to takhle muselo skončit. Je to smutné, zároveň však na druhou stranu strašně krásné. Byla to fakt láska až za hrob, jak se říká.
Doporučuji ji všem romantikům.
12/07/2017
Knihu jsem četla na střední škole a musím konstatovat, že jiná díla mě zaujala o mnoho víc.Nakonec jsem si ji nedala ani do svého maturitního seznamu. Možná je to tím, že příběh milenecké dvojice Romea a Julie a znepřátelených rodin je tak notoricky známý a pro mě tudíž už i nezáživný. Motiv zakázané lásky byl několikrát použit v dalších dílech a já to považuji už za něco neoriginálního. William Shakespeare holt nebude nikdy patřit mezi mé oblíbené autory.
11/07/2017
2
Hodnocení
15/09/2017
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 18% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Romeo a Julie jen za 189 Kč.