Kategorie

Priscilla

Autor: Ota Ulč

229 běžná cena 330 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: ŠULC - ŠVARC, s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7244-390-1
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 304

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Bestsellery Partika Hartla
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kniha Oty Ulče je vzpomínání na minulost. Návrat do časů kdy se narodil, kdy chodil do škol, kdy cestoval a kdy poznal svoji velkou lásku Priscillu.
Ota Ulč se na rodil českému otci a německé matce za války. V pěti letech měl vážný úraz, kdy ho srazil nákladní vůz. Lékaři dávali malou šanci, že nebude mít vážné následky. Jediný následek co má je zvonění v uších (tinnitus), který se dostavil až v pubertě.
Oženil se celkem třikrát. První sňatek byl s první láskou Dášou. S kterou se hned po návratu z vojny rozvedl. Poté se snažil emigrovat. Vyšlo mu to až na třetí pokus. Rok tráví ve Frankfurtu.
Píše se rok 1964 v New Yourku - Svatba s čínskou princeznou Priscillou. Priscilla se narodila na Čínském ostrově Kulangsu, zde i vyrostla. Její rodokmen byl plný vzácných a zajímavých jmen.*... Celá recenze*br**Priscilla se stala velvyslankyní UNICEF.
Následovala léta trávená cestováním. Seznámení s celou rodinou Priscilly. Narození syna. Setkává se s mnoha významnými a důležitými lidmi….
Kniha je napsána jako autobiografie Oty Ulče. Ota Ulč vzpomíná na hezká, ale i ty méně hezká období jeho života.
Názor:
Přiznám se, že se mi ze začátku kniha špatně četla, nemohla jsem si zvyknout na přeskakování dob. Lépe by se četl příběh souvislý a né po etapách a přeskakování v ději.
Domnívala jsem se, že tato kniha bude romantický příběh o čínské princezně Priscille a né životopis Oty Ulče.
I přesto, ale děkuji za hezkou knihu. Nakonec, když jsem se pořádně začetla, četla se hezky. Kniha je velmi humorná.
9/08/2017
Mám pocit, že v anotaci je více informací o Priscille než v knize samotné. Ale věřte, že v tuto chvíli je název Priscilla zavádějící. Možná by se spíše hodilo Ota Ulč - jak to bylo. Protože autor píše o z devadesáti procent jen o sobě, jak se on dostal tam, kam se dostal, co všechno zažil, koho potkal a jen tam mimochodem se sem tam zmíní o své Priscille. Těšila jsem se na životopis ženy, která má čínsko-švýcarský původ, její cestu životem, její práci pro UNICEF, její rodinné vztahy a to, jak vše zvládala a nezvládala a místo toho jsem zjistila, kolik měl pan Ota Ulč žen, kdy a kde k nim přišel a koho všechno potkal a nepotkal...

"Když jsme plánovali cestu oceánií, nechtěli jsme si nechat ujít poslední zbývající dvojvládí. Pokud jste kdy slyšeli cokoliv absurdního o t... Celá recenzeamějším režimu, nejspíš to byla pravda. Dvojí byly peníze, rovněž se měřilo a vážilo pod obojí. Systém soudní jurisdikce nebyl dvojí, ale vícerý."

Schválně jsem vybrala úryvek, který jsem teď napsala výše a to hlavně z toho důvodu, abyste se přesvědčili, jak složitě je kniha napsána. Já sama ji četla po kapitolách a prokládala ji jinou knihou, protože se nedalo začíst do děje. Složitě popisovány politické režimy, mnohdy až chaoticky napsané věty a "příběhy", které mi prostě nedávaly smysl.
Za můj život jsem přečetla hromadu životopisů, ať už to bylo formou dat a dějin nebo příběhů, ale vždy tyto knihy dostály svému názvu - když byl životopis o Churchillovi, tak to o něm také bylo. Od začátku do konce. Mám ráda ten pocit, když si přečtu něco takového, že dotyčný o kom to je, je pro pár minut po přečtení knihy pro mne kamarádem. Známým, se kterým jsem prošla celý "světa kraj". Tady se to bohužel minulo.

Když pominu tedy děj knihy, tak další, co mne zaráží je styl psaní autora. Je pravda, že je to mé první setkání a myslím, že i poslední. Protože autor nejen že píše dlouhé souvětí a ztrácela jsem se v tom, také rád přeskakuje z New Yorku do Plzně, najednou jsme ale v Číně a já vlastně nevím, kam v té chvíli patřím. Nejhorší pro mne bylo, když jsem přečetla stránku a otočila, tak jsem si uvědomila, že vůbec nemám tušení o čem jsem četla.

Knihu jsem nakonec přelouskala celou, ale nebavila mě. Pořád jsem totiž naivně čekala, že se to začne odvíjet jiným směrem, což se bohužel nestalo. Nedokážu ocenit ani fotky, které jsou krásné a kdyby byly zasazeny do příběhu o Priscille, tak věřím, že by se mi to líbilo. Ale takto neměly smysl. Já například jen z fotek poznala aspoň trochu Priscillu, i když na každé druhé je opět samotný autor a jeho zkušenosti ..
7/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 30% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Priscilla jen za 229 Kč.