Kategorie

Konec řetězce

300 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: KNIHA ZLÍN
Kód:
ISBN: 9788074732249
Jazyk: Čeština
Počet stran: 584

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Strhující pátrání po velkých životních záhadách sleduje několik zdánlivě samostatných dějových linií, které se posléze protnou v neuvěřitelném a děsivém příběhu. V Amsterdamu beze stopy zmizí mladá lingvistka, v zapadlé berlínské uličce dojde k vraždě neznámého muže, ze stockholmské nemocnice je po neúspěšném pokusu o sebevraždu unesen padesátiletý William Sandberg. Zprvu se zdá, že spolu podivné události nijak nesouvisí, postupně však vyplouvají na povrch hrůzné důsledky dávného, přísně střeženého tajemství. Bývalý vojenský špion William Sandberg se probere z bezvědomí na starobylém zámku, kam jej převezla tajná organizace, aby rozluštil obsáhlý šifrovaný text záhadného odesílatele. Williamova bývalá manželka, novinářka Christina, se s mužovým zmizením odmítá smířit a společně se svým asistentem Leem postupně odhaluje stále strašnější pravdu. Williamův úkol má pouze zastřít sktečné plány jeho únosců, a zatímco si špion se svou spoluvězenkyní, sumeroložkou Janine, láme hlavu nad zprávou, čas nemilosrdně běží... Konec řetězce je skvěle napsaný napínavý román, který kromě kriminální záplatky a širokého geografické záběru přináší i zajímavé otázky týkající se původu lidstva a skrytých hrozeb, jenž se mu v budoucnu mohou stát osudné.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak vám tuto knihu přiblížit. Co napsat, jak to napsat, hlavně aby to mělo hlavu a patu. A to je právě to, co vám nemůžu zaručit. Jak jsem zvyklá u nakladatelství Kniha Zlín, tak vím, že jejich knihy nejsou jednoduché, je zapotřebí trochu té inteligence, aby si člověk užil knihu, ale já měla pocit, že jsem tentokrát přestřelila. Což se, doufám, nepotvrdilo. Takže…

Téma příběhu pro mne bylo, ze začátku, docela složité. DNA, virus, klínové písmo, geny, matematické vzorce. Chvilku mi trvalo, než jsem všechno pobrala. Párkrát jsem musela dokonce knihu odložit a vrátit se k ní až po nějaké době, protože jsem stále pořádně nepochopila, o co jde, a bála jsem se, že stránky budou ubíhat a mi něco uteče.

Avšak ve třetině jsem začala c... Celá recenzeítit pevnou půdu pod nohama a příběh nabíral obrátky. Po první katastrofě (co tím myslím, se dozvíte až v knize) už byl děj tak strhující, že mi žádné kódy a vzorce nevadily, naopak jsem měla pocit, že tam sedím s hlavními hrdiny a snažím se jim pomoct najít řešení, které všem pomůže. Hrdinové byly velmi sympatičtí, sečtělí a hlavně, měli všech pět koleček. Dokázali najít takové východiska, které přišly naprosto logické.

Jak už je jasné z těchto dvou odstavců, mám z knihy rozporuplné pocity. Na začátku jsem měla strach, že to bude jedna z mála knih, které nedočtu a po dočtení jsem ráda, že jsem to s ní nevzdala. I když místy byla nudná, protože mi přišlo, že autor používá moc „omáčky“ kolem a kolem a tím pádem trochu stagnuje děj. Vůbec by nevadilo, kdyby kniha měla o 100 stránek méně, ba naopak, byl by to přínos pro příběh, protože by byl mnohem strhující a jistě, více záživnější.

No, a když to ale vezmu celkově, tak kniha se mi líbila. Téma bylo zajímavé, některé situace, které se vyvrbily v rámci jednání hrdinů, byly až tragické a mi přišly zbytečné, ovšem právě tohle dělalo příběh tím správným příběhem. Na druhou stranu, místy jsem měla pocit, že pan Olsson zachází až do takových krajností, kdy už to snad ani není reálné a náhody byly až moc veliké. „Simír a Gerchán“ v novém pojetí. I tak tu knihu hodnotím kladně, přes všechny negace, které zde zazněly
9/08/2017
Zápletka příběhu vás bude neustále tlačit do hledání odpovědí na otázky, které si kladli i William a Janine a budete stejně zoufalí, jako byly i oni, když jim zadali úkol rozluštit smysl kódů. William byl v podstatě velmi atypickou postavou. Na začátku příběhu to byl člověk se sebevražednými sklony. Na pozadí celého příběhu se odvíjela i jeho vlastní tragédie, o kterou se s nikým nedokázal podělit. Dokonce ani s vlastní manželkou. Janine byla odvážnou zajatkyní. Kdyby nebyla zkušenou horolezkyní, těžko si umím představit jí a Williamovu účast při útěku z pevnosti. Její překvapivé znalosti z úplně jiných oborů byly místy nepochopitelné, ale nevystupovali do popředí a nekazili dojem. Zkušených čtenářů napínavých thrillerů závěr nepřekvapí. Rozuzlení celé záhady je tak jednoduché, ... Celá recenzeaž se mi nechtělo věřit, že tím vědcům, co luštili kódy před Williamem a Janine, se na to nepodařilo přijít. Je to však o myšlení lidí. Čím jednodušší řešení se za celým problémem schovává, tím složitější zadání má daná úloha. A pokud tím úkolem je zachránit lidstvo, řešení se naskytne i samo.
18/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 25% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Konec řetězce jen za 300 Kč.