Kategorie

Provazochodkyně

Autor: Simon Mawer

300 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: KNIHA ZLÍN
Kód:
ISBN: 9788074734052
Jazyk: Čeština
Počet stran: 468

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Zatímco spojenecké jednotky na jaře roku 1945 utahují smyčku kolem Berlína, vynořuje se z trosek a rozvalin Německa na scénu tohoto románu osamělá postava. Je to Marian Sutrová, se kterou její britští velitelé ztratili kontakt na podzim 1943, kdy v Paříži padla do rukou gestapa. Nyní je jednou z mála přeživších agentů Velitelství zvláštních operací.
Statečně čelila zatčení, brutálním výslechům i hrůzám pobytu v koncentračním táboře Ravensbrück, ale jakou cenu za to musela zaplatit? Vrací se do Anglie, kterou sotva poznává, učí se žít v poválečném světě, kterému nerozumí, a hledá nějaký záchytný bod, s jehož pomocí by mohla začít budovat svůj nový život. Rodina a přátelé jsou jí nablízku a mladý důstojník RAF se snaží probudit v ní chuť k normálnímu životu, k lásce a citům, ale vzpomínky a prožitky nepřestávají Marian pronásledovat. Za války se naučila, jak splynout s davem v ulicích Paříže, jak zabíjet a přežít mučení a věznění – nyní se musí přizpůsobit znovu, musí se naučit, jak žít v podivné realitě poválečné Anglie.
Jakkoli se Marian snaží znovu vybudovat svůj život a setřást ze sebe minulost agentky a hrdinky odboje, vzpomínky na mučení, nešťastnou lásku a zradu nedokáže zapudit – podobně jakou touhu po dobrodružství. Když ji její bývalý řídící důstojník láká zpět do temného světa špionáže, těžko odolává vnitřní potřebě sloužit vyšším cílům. Marian se dostává do tíživého soukolí politiky studené války a nakonec je nucena riskovat všechno - aby ochránila ty, které miluje, aby pomohla věci, které věří, a, ze všeho nejvíc, aby dala průchod svým touhám.
Provazochodkyně přináší napínavou a velmi propracovanou sondu do složitých motivů idealismu a odvahy těch, kteří nepřestali bojovat ani poté, co druhá světová válka dávno skončila. Je to ale také příběh neobyčejné ženy: ženy, která neváhá vraždit, která dokáže přežít, hrdinky i zrádkyně.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Další osudy dívky, která spadla z nebe.
Tento příběh už nevypráví hlavní hrdinka Marian, ale chlapec Samuel, který jako malý Marian obdivoval a tajně miloval. Samuel byl synem jejich sousedů.
Na začátku příběhu se dostaneme do současnosti a postupně kousek po kousku Samuel vypráví Marianin příběh.
Marian jako tajná agentka pracovala za války v Paříži. Tam se, ale dostane do pasti, je zrazena a jde po ní Gestapo.
Nakonec je dopadena a zatčena. Začíná kolotoč drsných výslechů a převezena do koncentračního tábora.
V koncentračním táboře vezme totožnost jedné z mrtvých spolu vězeňkyň, a proto se jí podaří přežít. Ke konci války najdou podvyživenou a zbídačenou Marian. Pomohou jí a dají ji do kupy. Po zotavení jí pošlou zpět domů, do Anglie. Zde bydlí u svý... Celá recenzech rodičů a snaží se zas dostat do normalního života.
V noci Marian nemůže vůbec spát, trápí ji noční můry, stávají se jí situace kdy je úplně beznadějná a dokonce se pokusí i o ukončení života.
Po návštěvách psychologa nachází smysl života, najde si práci a vdá se.

Příběh britské špionky je plný zvratů, emocí a nečekaných rozhodnutí.
Kniha je krásná a velmi čtivě napsaná, která se četla skoro sama. A proto ji doporučuji všem co mají rádi příběhy s tématem 2. svět. války.
9/08/2017
Mě se kniha moc líbila . Ale myslím si, že obě knihy - Dívka, která spadla z nebe a Provazochodkyně by se měly určitě přečíst po sobě. Provazochodkyně na první knihu hodně navazuje. A já jsem ráda, že se mě to takto přečíst povedlo, protože sem si vše zachovala v dobré paměti. Mě se Provazochodkyně líbila a myslím , že Dívka by bez této knihy byla nedokončená. Za mě jsou to obě skvělé knihy, které mají co říct a dobře se čtou.
6/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 25% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Provazochodkyně jen za 300 Kč.