Kategorie

Profil uživatele Danago
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
354
Recenzí
Tak tato kniha je opravdu skvělá sci-fi. Od začátku má skvěle svižné tempo, a to se se drží až do poslední stránky. Velice dobře napsaný příběh, od kterého se dá jen velice těžko odtrhnout. Knížka je super akční , strhující a navíc je i k zamyšlení. Jsem opravdu moc mile překvapená. Na to , že málokdy sci-fi čtu , tak tato knížka mě naprosto dostala. Další díly jsem zatím nečetla, ale určitě se po nich podívám.
Všem fanouškům sci-fi se bude určitě moc líbit. Doporučuji.
10/10/2017
Tak na tuto knížku mě přemluvila mladší dcera. Hodně se jí líbila. Ale už mi zatajila, že první dvě třetiny knížky jsou taková nuda a nesmysly, že jsem se knížkou prokousávala jen pro ten slíbený bomba konec. Ano musím uznat, že konec byl naprosto nečekaný a šokující a opravdu skvělý. Ale musím si položit otázku stálo to za to utrpení té první delší části knihy. To už si musí rozhodnout každý sám. Já už se ke knížce nikdy vracet nebudu.
10/10/2017
Nádherný román , který se mi líbil ještě víc než předchozí díl . Ale na Skálu navazuje docela dost , takže je dobré číst tato knížky tak jak jsou napsané po sobě. Příběh je moc krásně promyšlený a vyprávěný a úplně jsem byla vtažena do děje, a vše jsem prožívala s hrdiny. Velice dobře zde bylo vykreslené myšlení starého člověka s demencí. Propojení minulosti se současností. Pátrání po nalezené oběti v přítomnosti se snoubilo se vzpomínkami na mládí starého muže.Tato knížka mi zůstane v mysli velice dlouho a jistě se k ní ještě někdy vrátím.
10/10/2017
Tato knížka mě zaujala anotací a hodně jsem od ní očekávala. Tak to jsem, ale udělala chybu. Příběh je dlouho více méně o ničem.Děj postrádá smysluplnou akci. Hlavní hrdinka ani ostatní mi nebyli vůbec sympatičtí. Zápletka je špatně uvěřitelná a celkem nepochopitelná. Být v extravagantním skleněném domě uprostřed lesa s lidmi , které ani neznáte? Proč?
Konec je sice překvapivý,ten se mi opravdu hodně líbil , ale to knížku podle mě nemůže zachránit.
10/10/2017
Četla jsem sérii Čínské thrillery i sérii Akta Enzo a byla jsem opravdu nadšená!! Tato knížka podle všech recenzí měla být ještě lepší. Hlavní zápletkou je ta nejhorší lež , kterou může žena říct svému muži a která ublíží úplně všem . Příběh je hodně popisný, málo akční. Chvílemi mě to bavilo moc a jindy jsem se zase hodně nudila. Důkladný popis lovu ptáků (terejů) na skále byl pro mě neuvěřitelně nudný. Těmito pasážemi jsem se musela opravdu prokousávat.
30/09/2017
Tak bohužel touto knížkou jsem se jen težko prokousávala. Příběh má zajímavý námět , ale bohužel knížka je na mě hodně pomalá. Vyšetřování se táhne, nic moc se neděje. Je to podle mě takový anglický styl detektivky , i když od čeké autorky odehrávající se v Norsku. Český kriminalista na dovolené v Norsku vyřeší vše svou intuicí a bravurním myšlením mnohem dřív než místní policie. Je to pro mě trošku naivní a moc mě to nebavilo.
30/09/2017
Tak tato knížka je zatím to nejlepší , co se mi tento rok dostalo do ruky! Nic jsem od ní nečekala , vzala jsem si ji jen náhodou a o to větší bylo překvapení. Příběh je napínavý od první stránky až do poslední. Já jsem knížku prostě nemohla odložit a byla jsem do děje tak vtažená, že jsem snad chvílemi ani nedýchala. Útěkem to teprve všechno začíná! Tato věta knihu skvěle vystihuje. Protože většinou si myslíme, že útěkem to zlé skončí , ale co následuje po útěku? S takovým pojetím příběhu jsem se ještě nesetkala. A že život po útěku není vůbec jednoduchý , to knížka velice výstižně popisuje. Já ji moc doporučuji. Za mě to byla bomba.
30/09/2017
Velice zvláštní příběh. Zpočátku se zdá knížka , tak trošku bláznivá, člověk se malinko ztrácí. Ale pokud čte dál , stává se příběh pochopitelnější, vážnější a smutnější a velice dojemná. Nutí čtenáře k velkému zamyšlení. Knížka je napsaná tak nějak poeticky a velmi emotivně až vezme čtenáře za srdce. Jak velká láska můsí být, aby překonala vše , co může život přinést. V příběhu se taková láska našla. Doporučuji.
30/09/2017
Toto je typická young adult literatura a já rozhodně nejsem cílová skupina. Přesto mě knížka moc mile překvapila. Je zde krásně vykreslené prostředí Itálie zejména Florencie a Toskánska. Moc se mi líbil samotný příběh hledání otce , který vůbec nebyl povrchní, ale šel i do hloubky. Téma matčina deníku je v příběhu velice citlivě zpracováno. Knížka rozhodně má něco do sebe není to jen taková letní oddychovka, i když romantika knížce rozhodně nechybí. Čte se velice dobře.
30/09/2017
Knížka byla velice čtivá, moc dobře napsaná. Příběh má originální námět, ten se mi moc líbil. Celou dobu čtení jsem byla v napětí a čekala jsem , co se ještě dalšího stane. Závěr byl překvapivý a knížka za přečtení stojí. Jediné co mi na knížce dost vadilo, bylo že postavy mi vůbec nebyly sympatické. Ani k jedné jsem si nevytvořila vztah. Knížka nebyla úplná bomba, ale určitě se bude většině čtenářů líbit.
30/09/2017