Kategorie

Hazardérka

251 běžná cena 348 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: LEDA spol.s r.o.nakladatelství
Kód:
ISBN: 978-80-7335-412-1
Rok vydání: listopad 2015
Jazyk: Čeština
Počet stran: 376

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Román Stephanie Cliffordové, novinářky New York Times, nám s fascinujícími detaily umožňuje nahlédnout do „zlaté klece” mladých newyorských finančníků a bankovních makléřů, kteří se díky kapitálu svých rodičů, elitním školám a konexím vezou na vlně spekulativních báječných zisků – v době, kdy jen škarohlídi rozpoznávají příznaky krize, jež zanedlouho zasáhne celou Ameriku. Hrdinka Evelína pochází ze skromnějších poměrů, ale díky své ambiciózní matce absolvovala elitní školu a nyní využije všech prostředků, aby pronikla do oslnivého života, který dosud sledovala jenom zpovzdálí. Řečeno s Hemingwayem je oslněna romantickou bázní ze superbohatých, a tak napodobuje snobská tekutá pravidla, slangové výrazy a manýry „aristokratických starých peněz”. Jenomže kam až dosahuje magická hypnotizující moc muzikálových příběhů? Evelína se musí v mnohém zapřít – co se jí ale ukáže, jestli projde zrcadlem a ohlédne se?

Vynikající debut. Hazardérku, román z 21. století, lze přirovnat k velkým románům století devatenáctého. Malcolm Gladwell

Zábavně vyprávěný příběh mladé ženy, která usiluje o společenský vzestup. … Skvělá kniha. The Washington Post
(Cliffordová) přináší realisticky podané svědectví o životě mladých lidí v New Yorku. Vanity Fair
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kaviár, šampaňské, večírky. To vše najdete na galavečírcích v New Yorku, kterých se účastní zbohatlíci z různých koutů města.
A právě mezi tuto smetánku se o sto šest snaží dostat Evelína. Ona a její rodina patří do takové té zlaté střední vrstvy, kde se nemusí člověk třást, že k němu přijde exekuce, ale také si nemůže moc vyskakovat a hýřit s penězi. A s touto průměrností je Evelína nespokojená a chce od života víc.
Chce také navštěvovat všemožné večírky, přátelit se s vlivnými lidmi a celkově se dostat na vyšší úroveň. Začne tedy spřádat plány, jak by mohla svůj velký sen zrealizovat a je ochotná, proto udělat všechno.

Začne se postupně zaplétat do pavučiny lží, intrik, které ji přinesou první ovoce ve formě nově nabitého přátelství s pár lidmi, které byc... Celá recenzehom mohli řadit mezi smetánku.
Pro Evelínu je toto malé vítězství velmi opojné, ale i tak se jí zdá ještě malé. Opět chce víc.

Jenže udržet krok s lidmi, kteří mají v peněžence zlatou kreditu není lehký úkol a Evelína ví, že teď už vycouvat rozhodně nemůže – a popravdě ona ani nechce!
Jenže jak může dopadnout něco, co bylo od začátku postaveno na lži?
Co až Evelína zjistí, že na takové kamarádství už na kontě nemá prostředky?
Co potom?
Budou o ní tito lidé stát i poté co zjistí pravdu?

Evelína byla dokonalým příkladem člověka, který je schopný honbě za svým (nereálným) snem obětovat úplně všechno. Autorka v knize vykreslila příběh, se kterým bychom se klidně mohli setkat v normálním životě kolem nás.
Vždyť přece mnoho lidí ze společnosti dbají jen na to, ve kterých kruzích se vyskytují a třídí lidi podle jejich konta.

Ze začátku jsem myslela, že mě kniha moc nechytne, ale jakmile jsem se do knížky začetla, musela jsem své tvrzení vzít zpátky.
Hazardérka je pohodové čtení, které čtenáře zavede do světa večírků mezi americkou smetánku a ukáže mu, že někdy je lepší spokojit se s málem, než chtít víc..a pak třeba nemít nic.☺
8/08/2017
Knihu jsem měla přečtenou za tři dny. Byla to jízda, takovým tím stylem, kdy jsem kroutila hlavou nad tím, jak Evině chybí sebevědomí, jak je krátkozraká k situacím, kterým se opravdu nevyhne nebo nad chováním ostatních hrdinů. Ovšem, co vám můžu slíbit je, že se neukroutíte. :)) Jakmile totiž dochází k tomu, že dostanete křeč, stane se v knize něco nepředvídatelného, což vám dodá uspokojení na duši. Ne jednou jsem si řekla: ha! Dobře ti tak! A máš to! :) A pak zase došlo na situaci, kdy jsem nechápavě zírala na stránku a musela si to přečíst ještě jednou, jestli tam je opravdu napsané to, co jsem četla. Jsou tam neskutečné skoky v ději, ale v dobrém slova smyslu, proto vás ta kniha bude bavit a mladší generace si z toho můžou vzít i nějaké to ponaučení. :) Například to, že lepš... Celá recenzeí vrabec v hrsti než holub na střeše. :)
Kniha byla velmi příjemná, oddechové čtení, které ovšem mělo něco do sebe. Bavilo mne to tak, jak mělo, o čemž svědčí i to, že za tři dny jsou četbu sfoukla ( a to jsem mezitím měla dvě dvanáctky v práci) :)
Ha! A není s knihou nuda. Určitě ovšem od ní nečekejte bůh ví jaké poselství, ovšem je to milá knížka, která potěší každou ženu, dívku, dámu a věřím, že i moderní babičku! :)
5/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 28% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Hazardérka jen za 251 Kč.