Stmívání jsem milovala v období mých 10-15 let. Knížky jsem četla pořád dokola a jsem ráda, že mě to tehdá chytlo. Alespoň mám na co s úsměvem vzpomínat. Celou sérií jsem naprosto žila. Plno...
číst celé
Stmívání jsem milovala v období mých 10-15 let. Knížky jsem četla pořád dokola a jsem ráda, že mě to tehdá chytlo. Alespoň mám na co s úsměvem vzpomínat. Celou sérií jsem naprosto žila. Plno romantiky a napětí. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Svítila jsem si jako malá pod peřinou lampičkou a čítávala do nocí. Knížky jsou psány jednoduše a přesto moc čtivě. Doporučila bych je každé dospívající dívce. Spousta lidí viděla film a tím odsoudila knihy, to je však omyl. Knihy jsou napsány famózně a spisovatelce klobouk dolu za to, co dokázala vymyslet.
schovat popis
Objevte vášeň a tajemství ve Stmívání - knize, která změnila svět upírských příběhů!
Stmívání vás zavede do deštivého městečka Forks ve státě Washington, kde se život mladé Isabelly Swanové obrátí naruby poté, co potká neodolatelného a záhadného Edwarda Cullena. Tento první díl upírské milostné ságy je plný napětí, romantiky a nebezpečí, které vás přimějí číst dál bez oddechu.
Kniha vyniká nejen poutavým příběhem o lásce mezi člověkem a upírem, ale také propracovanými postavami a atmosférou, která dokonale vystihuje střet touhy a hrozby. Edward pečlivě skrývá svou upírskou identitu před okolím, avšak při setkání s Isabellou se celý jeho svět změní. Jejich vztah je křehký a neustále vystaven nebezpečí, což dává příběhu dynamiku a nečekané zvraty.
Tato celosvětově úspěšná romaticko-hororová sága si získala srdce milionů čtenářů a stala se inspirací pro filmové zpracování, které ještě více rozšířilo její popularitu. Pokud hledáte knihu, která vás vtáhne do světa plného emocí, napětí a tajemství, Stmívání je jasná volba.
Proč si tuto knihu vybrat?
První díl světově proslulé upírské ságy, která změnila žánr romantiky a fantasy.
Poutavý příběh plný napětí, lásky a nebezpečí.
Silné a realisticky vykreslené postavy, které si vás získají.
Atmosféra tajemství a mystiky městečka Forks podtržená detailním popisem prostředí.
Kniha, která inspirovala úspěšné filmové adaptace a získala si miliony fanoušků po celém světě.
Hlavní vlastnosti produktu
Obsahuje první díl série o Isabellě Swanové a Edwardu Cullenovi.
Romanticko-hororový žánr spojující lásku s nadpřirozenými prvky.
Vhodné pro čtenáře, kteří mají rádi napínavé a dobře napsané příběhy.
Vydáno v původním českém překladu.
Ideální ke čtení jak pro nové fanoušky upírských příběhů, tak pro ty, kteří hledají kultovní titul pro svou knihovnu.
Pravidelně k nám do Megaknih chodí známe české osobnosti a povídáme se s nimi o knihách. Pozvání k nám do Knižního zákulisí přijali zajímavé české osobnosti, například Jirka Mádl, Roman Vaněk, Veronika Žilková, Bořek Slezáček, Josef Maršálek, Martina Preissová a mnoho dalších!
Stmívání jsem milovala v období mých 10-15 let. Knížky jsem četla pořád dokola a jsem ráda, že mě to tehdá chytlo. Alespoň mám na co s úsměvem vzpomínat. Celou sérií jsem naprosto žila. Plno romantiky a napětí. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Svítila jsem si jako malá pod peřinou lampičkou a čítávala do nocí. Knížky jsou psány jednoduše a přesto moc čtivě. Doporučila bych je každé dospívající dívce. Spousta lidí viděla film a tím odsoudila knihy, to je však omyl. Knihy jsou napsány famózně a spisovatelce klobouk dolu za to, co dokázala vymyslet.
Podle mě je to docela podceňovaná série, i když má filmovou podobu. Stephanie dokázala každou postavu živě vykreslit, taky jejich vlastnosti, jejich okolí. Vymyslela charakteristiku tvorům, kteří neexistují a podle mě to fantasticky zvládla. První díl naprosto skvělý, vracím se do dětství tím, že to čtu. Dozvídáme se o Edwardovi, jeho a jeho rodiny minulosti. Moc mě to bavilo a nevím co proti tomu tolik lidi má. Skvělé!!
Stmívání je první díl ze stejnojmenné populární série, která se proslavila po celém světě. Jedná se o fantasy romantickou sérii, kde hlavní roli hrají upíří a vlkodlaci. Příběh vypráví o vztahu lidské dívky Belly a upíra Edwarda. Dnes už by každý asi řekl, že je kniha plná klišé, ale v době, kdy jsem ji četla poprvé, jsem z ní byla nadšená a vlastně jsem i teď, protože jsem ji od té doby četla několikrát. Kniha je čtivá, napínavá, akční, plná lásky, zvratů...tuto sérii vřele doporučuji a nejen mladším ročníkům.
Prvni dil, velka nostslgie. Podle mre zarovren nejlepsi ze vsech ctyr. Sice jsem si vsechnx ty nasledne dily opravdu neskutecne uzil taky, ale proste..mysli, ze kdyb tohle zustalo jedinym dilem, nebyla by to zadna veka skoda. Coz je asi kacirske, moc jsem si uzila i ty dalsi, ale Stmivani je nej. Nic leosiho uz nenajdetre. Ani necekejtre. Love story jak ma byt. Dojemne, uprimne a plne fantazie, libilo se.
Já osobně jsem už od první strany byla opravdu velice okouzlená a nadšená tímto více romantickým, než strašidelným příběhem. Stephenie Meyer má jednoduchý styl psaní, ale opravdu hodně čtivý. Edward pro mě byl - v době, kdy ještě film nespatřil světlo světa a nezničil mé iluze - ideál kluka. To Edwardovo chování k Belle vezme za srdce. Kdo by tohle nechtěl? Prostě a jednoduše, tahle knížka má místo v mém srdci.
Stmívání mě zaujalo na první pohled, hned od první stránky jsem věděla, že mě cela série bude bavit. Příběh mezi Edwardem a Bellou byl jednu dobu opravdu hodně populární, takže jsem nemohla chybět při čtení téhle série. A musím uznat, že je to opravdu hezky napsané, naprosto to sedlo do kategorie Young adult. Takže za mě skvělé, ikdyz jsem dlouhou dobu byla spíše pro Bellu a Jacoba. Doporučuju všem.
Na příběh Stmívání, jsem přišla díky kamarádkám, kteří z toho úplně šíleli, a přemlouvali mě, abych si podívala na film. Po shlédnutí filmu jsem se do toho taky úplně zbláznila, a hned jsem si musela půjčit knihu. Kniha byla o něco lepší než film, dobře se četla a každá stránka mě bavila, a hlavní postavy jsem si zamilovala. Rozhodně doporučuji všem těm, kteří mají rádi upírskou tématikou.
Když začala éra Stmívání a "každý" z ní šílel, nechápala jsem proč. Já neměla chuť si přečíst knížku ani film pustit. Na naléhání spolužačky jsem si film stáhla, podívala, film skončil a já se podívala znovu. Druhý den jsem si šla vypůjčit knihy a zhltla je na jeden nádech. Protože jsem viděla první film tak se mi více líbil první film, ale pouze u prvního dílu. I po několika letech si knihu ráda přečtu.
Tuhle knihu jsem četla už před nějakou dobou a doslova jsem ji zhltla. Tahle sága odstartovala celou upíří sérii, ovšem myslím si, že tahle sága je nejlepší. Od první věty Vás autorka vtáhne do děje svým poutavým čtivým stylem psaní. Příběh Edwarda a Elly zná určitě každý, je to příběh plný neskutečně silných citů kdy se obyčejná dívka zamiluje do upíra a je ochotná udělat pro něj naprosto cokoliv. Doporučuji.
I když je tato série všeobecně hodně odsuzovaná a popisovaná jako něco, co je plné klišé a nelogického chování, já nesouhlasím. Přijde mi, že právě sága Stmívání odstartovala všechny ty upíří věci a upíří romantiku, až se z toho stalo klišé. Tato série je moje naprosto srdcová záležitost a vždy se k ní ráda vrátím. Pohltila mě už od prvního dílu, obyčejná dívka, která nijak nevybočuje z normálu a tajemný chlapec, který má své temné tajemství. Bavilo mě číst o postupně se rozvíjejícím vztahu Belly a Edwarda a objevovat další tajemství a zajímavosti ohledně upírství nejen Edwarda, ale i celé jeho rodiny. První díl je z celé série asi můj nejoblíbenější.
Hezky napsaná kniha, která pobláznila hlavy dívek po celém světě. Příběhy v podobě zamilovaných upírů dala světu Stephenie Meyerová. Já sama knihu četla někdy v 17 letech, kdy mě naprosto uchvátila. Dnes už se k tomuto příběhu stavím s poněkud kritičtějším pohledem. Řekla bych, že je to kniha vhodná právě pro dospívající dívky, které jsou plné ideálů. Tím však nechci říct, že ji nemáte číst, zalíbení v ní může najít úplně každý :)
Stmívání byla má první upířina. Ve své době jsem to strašně hltala a trnula, jak se bude vyvíjet love story Belly a Edwarda. Vždycky jsem se řadila do teamu Edwarda a Belly. Na knize mně zaujalo hlavně to, že hlavní hrdinka Bella je úplně obyčejná holka, ba naopak nikdy nebyla popsána jako kráska, tak bych řekla i podprůměrná holka. V kontrastu k ní byli ti dokonalí upíři, kteří byli dokonalí v každém směru. Moc mně bavilo Edwardovo přemáhání, aby Bellu nechal být
Stmívání je skvělá fantasy kniha, ale spíše pro zástupkyně něžnějšího pohlaví. Rozhodně neříkám, že si ji nemůže přečíst i muž, ale z mých vlastních zkušeností k ní bývají skeptičtější. Příběh je celkem zajímavý, ale částečně předvídatelný. Každopádně po přečtení prvního dílu budete chtít číst i další. Kniha není nudná, je romantická a zajímavá především svými postavami. Ani ne tak jejich druhem jako spíše povahou. Stojí za to si přečíst!
Hodnotím to z pohledu malé holky, kterou jsem byla. Tuhle knížku jsem dlouho sabotovala, říkala jsem si PROČ, probůh proč? Všichni o ni mluvili, všichni říkali to velké WOW. Tak jsem si ji z hecu půjčila a světe div se za pár hodin byla poslední strana a hned o půl dne později i celý zbytek série koupený. A ano ačkoli opravdu NEJSEM nadšenec všech UPÍRSKÝCH příběhů, tenhle mě v době mého mládí dost bavil a nestydím se za to dodnes :-)
Stmívání je prostě série mého dospívání a stále se k ní ráda vracím, ono když má člověk všeho po krk a chce si odpočinout, je skvělé sáhnout po "známém světě", plném upírů a lásky. Autorka píše příjemně a proto se kniha čte hezky, jednoduše a člověk si u ní krásně odpočine. I když jde poměrně o "klišé" příběh, je oživený krásnými a hodnými upíry a upřímně? Cullenova rodina je podle mě krásná a ukázková rodina, která spolu drží tak, jako by měla každá.
Láska upíra a člověka , úžasná kombinace . Edward a Bella zamilovaná dvojice která to nebude mít vůbec lehké ale navzdory všem překážkám budou mít jeden druhého . První díl Stmívání je skvělý , to jak se Edward s Bellou poznávají a jejich láska roste , ty problémy a těžké situace co musí řešit ... je to opravdu velmi dobré čtení . Je natočený i film ale podle mého názoru velmi chabý film . Kniha je daleko , daleko lepší .
První díl ze série stmívání. Knihu jsem bohužel četla až po zhlédnutí filmu. Oddychová četba. Děj je předvídatelný a vůbec to není nějaká strašně kvalitní literatura, ale je to milé čtení. Všichni jsou zde úžasní a je zde i úžasná láska. (Tu všichni chceme) Osobně by mi stačil jen tento díl, ale tak když jsou i další tak proč si je nepřečíst. Knihu doporučuji spíše mladším čtenářkám. ( Jacob je super)
Začátek přímo legendární série o upírovi a obyčejné dívce, která se přistěhuje do Forks. Tuhle sérii jsem jako mladší zbožňovala a vlastně i teď ji mám moc ráda. I když je to typická teen naivní romance, tahle má v sobě něco navíc, jinak by nebyla tolik úspěšná. Byla to vlastně jedna z prvních upírských romancí, po této se s nimi roztrhl pytel ale podle mě už žádná nebyla tolik povedená, jako tato.
Tuto knihu jsem si koupila, protože jsem slyšela spolužačky jak o ní básní. Romantické hnihy příliš nemusím číst, ale když jsem zjístila, že tam jsou i upíři neváhala jsem. Bělla se musí přestěhovat do městečka Forks za svým otcem. V nové škole se seznámí s kamarády a taky tu potkává Edwarda a jeho sourozence. Edward je tajemný kluk. Opět se setkává s kamarádem jacobem. Edward si drží od Belly odstup, ale nakonec podlehne jejímu kouzlu a zamilují se. Ovšem Edward není obyčejní člověk, ale upír. Je možná láska dívky k upírovy. A co na to ostatní upíři. Báječná kniha
Svět, který Stephenie Meyer vytvořila, je krásný a hrůzostrašný zároveň. Obdivujeme se spolu s Bellou kráse Cullenových, a pak spolu s ní prožíváme strach a nejistotu z jejich tajemné a nepředvídatelné duše. Styl autorky nemusí sednout každému, je z něj dost cítit, na koho je kniha cílena, nečekejte od příběhu ani nějakou závratnou originalitu....koneckonců téma upírů už je opravdu dost vyždímané :)
15/02/2020
Kniha návstěv
Ověřené příspěvky jsou tak označené, ostatní jsou neověřené.
Blanka Kadidlová
Ověřený příspěvek
Vše v naprostém pořádku. Palec nahoru.
Eva Bižova
Ověřený příspěvek
Skvělí nákup rychle dodani
Naty
Nakupují zde ráda, cena je vždy příznivá. Obchod je super- doporučuji.
Yana
Děkuji moc za knihu. Dlouho jsem ji nemohla nikde sehnat. Ačkoliv jsem kupovala antikvariátovy kousek, vypada stále moc hezky. Nechybi žádné stránky, vse je čitelný, rohy nejsou zničené. Kniha udělala velkou radost. Přítel musí nasbírat 666 bodů pri různých úkolech, aby ji získal jako dárek.
Stanislava
Ověřený příspěvek
Byla jsem naprosto spokojená s objednáním,dodáním a cenou knihy.Doporučuji.
Zuzana Zástěrová
Ověřený příspěvek
Naprosto úžasný, jsme spokojeni i naše vnučka
Iveta Švecová
S Vaším obchodem jsem velice spokojená, zboží super a ceny ještě lepší.
Eva
Ověřený příspěvek
S nákupy jsem velice spokojená. Délka doručení není dlouhá a s cenou jsem též nadmíru spokojená.
Zdena Hocková
Ověřený příspěvek
Naprostá spokojenost . Rychlé jednání, vše v pořádku.
Jirka
S obchodem naprostá spokojenost, rychlost, spolehlivost
Michal Bujňák
Spokojenost s nákupem za super cenu. Dávam palec nahoru
Olga
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem velice spokojená najdi vše co potřebuji a dodání je taky rychlé...
Anna
Ověřený příspěvek
Nakupuju a jsem velmi spokojená ,cena je vždy příznivá a zboží odpovídá ,teď jsem koupila příruční trezor a je super,ostatním obchod doporučuji
Mirka
Objednávka byla rychle vyřízená, byla jsem velmi spokojená .
Ladka Sarkanyova
Velmi krátké dodání objednávky
Jana Kosová
Ověřený příspěvek
Perfektní komunikace a rychlé dodání. Kniha je perfektní
Jiřina
Ověřený příspěvek
NAPROSTÁ SPOKOJENOST, RYCHLÉ DODÁNÍ, PROSTĚ SUPER
Marcela Zuvačová
Ověřený příspěvek
jsem spokojená kniha je levná a přišla velmi rychle
Ladislava
Objednávka v pořádku,super komunikace,doporučuji
Vali
Ověřený příspěvek
Maximální spokojenost. Doporučuji.
Jitka
Ověřený příspěvek
S každým nákupem jsem spokojena. A jsem ráda, že to můžu vyzvednout v Zásilkovně.
Karel baroch
Kniha mně byla doručena brzy a ještě jsem dostal dárek. Děkuji. Velká spokojenost.
Hana
Velmi dobrá komunikace, rychlé a bezproblémové vyřízení, nízké ceny, dobrá kvalita.
Ivana
Ověřený příspěvek
S batohem na notebook jsme velmi spokojeni. Je přesně podle našich představ.
Tomáš Chalánek
Ověřený příspěvek
Jsem plně spokojený. Co napsat více?
Renata
Vzdy jsem byla velmi spokojená
Karel
Ověřený příspěvek
Reakce obchodu byla velmi rychlá a jsem s prodejem velmi spokojen.
Pavel Kocybala
Velká spokojenost, rychlé dodání,mohu jen doporučit.
Jana Hrbková
Vše kolem objednávky bylo v pořádku. Fólie jsou pevné, kvalitní
Stefan kubobcik
Vše v naprostém pořádku zboží dorazilo rychlé můžu jen l DOPORUČIT velká spokojenost
Blanka Frčková
S knihami od vás jsem velmi spokojená
Lenka Šichová
Ověřený příspěvek
Nedávno jsem zakoupila ošatky na pečení chleba, velká spokojenost. Rychlé objednání a dodání.
Lenka Jůzová
Rychlé dodání, vše v pořádku. Spokojenost
Viktor Kozánek
Produkt je skvělý. Komunikace s obchodem perfektní!
Marcela Legemzova
Nakup vzdy super diky
Alena Smržová
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem spokojená,zásilky přijdou brzy a v pořádku. Přehledné stránky.
Urbánková Kamila
Rychlost dodání, hezké zboží.
Zdeňka
Jsem moc spokojená. Všechno je super.
beneš Jaroslav
Ověřený příspěvek
Jsem spokojený ! Komunikace i dodávky zboží fungují na jedničku !
Ludmila
Nákup proběhl bez problémů, vše v pořádku, obchod doporučuji.
Miroslava Prokešová
Ověřený příspěvek
Byla jsem překvapena, Megaknihách mohu nakoupit i jiné zboží než knihy. V mém případě Arnikovou mast. Cena nejlepší na trhu, zaslání v naprostém pořádku. Děkuji a obchod vřele doporučuji.
Květuše
Nakoupila jsem několikrát a vždy jsem byla spokojená.Doporučuji.
Jaroslava
Nakupuji po několikáté a vždy jsem velmi spokojená
Jana Holikova
Ověřený příspěvek
Velmi ráda zde nakupují. Všem vřele doporucuji
Miroslav Kuchař
Ověřený příspěvek
Dobrý den ,jsem moc spokojeny
,vždy všechno bez problémů,za mě 1
Marie
Ověřený příspěvek
Objednávám často a jsem opravdu velmi spokojená.
Jiří Sommer
Vše v naprostém pořádku, přehledné stránky, výborná komunikace, diky za obchod
Hana Sulovska
Ověřený příspěvek
Objednávala jsem už vícekrát a jsem velmi spokojená.
Rychlé vyřízení bez problémů, dobrá práce
diky
Jana
Ověřený příspěvek
Rychlost vyřízení objednávky a kvalita zboží.
Jsem spokojena.
Mohu doporučit.
Dita Vašíková
Ověřený příspěvek
Opravdu veliká spokojenost. Mohu jen doporučit
Využijte výhodné poštovné 49 Kč
Alkohol mohou nakupovat pouze osoby starší 18 let.
Love story jak ma byt. Dojemne, uprimne a plne fantazie, libilo se.
Tahle sága odstartovala celou upíří sérii, ovšem myslím si, že tahle sága je nejlepší.
Od první věty Vás autorka vtáhne do děje svým poutavým čtivým stylem psaní. Příběh Edwarda a Elly zná určitě každý, je to příběh plný neskutečně silných citů kdy se obyčejná dívka zamiluje do upíra a je ochotná udělat pro něj naprosto cokoliv. Doporučuji.
Tak jsem si ji z hecu půjčila a světe div se za pár hodin byla poslední strana a hned o půl dne později i celý zbytek série koupený.
A ano ačkoli opravdu NEJSEM nadšenec všech UPÍRSKÝCH příběhů, tenhle mě v době mého mládí dost bavil a nestydím se za to dodnes :-)
Autorka píše příjemně a proto se kniha čte hezky, jednoduše a člověk si u ní krásně odpočine.
I když jde poměrně o "klišé" příběh, je oživený krásnými a hodnými upíry a upřímně? Cullenova rodina je podle mě krásná a ukázková rodina, která spolu drží tak, jako by měla každá.
Bělla se musí přestěhovat do městečka Forks za svým otcem. V nové škole se seznámí s kamarády a taky tu potkává Edwarda a jeho sourozence. Edward je tajemný kluk. Opět se setkává s kamarádem jacobem. Edward si drží od Belly odstup, ale nakonec podlehne jejímu kouzlu a zamilují se. Ovšem Edward není obyčejní člověk, ale upír. Je možná láska dívky k upírovy. A co na to ostatní upíři.
Báječná kniha