Kategorie

Mischling

299 běžná cena 359 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Odeon
Kód:
ISBN: 978-80-207-1732-0
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 392

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Staša a Perla jsou sestry, dvojčata. Společně s matkou a dědečkem se v transportu dostanou do Osvětimi a dívky, které jsou si fyzicky k nerozeznání podobné, zaujmou nechvalně proslulého doktora Mengeleho, anděla smrti, který si v táboře vybudoval lidské zoo… Román je napsaný s nezvyklou lyrickou a psychologickou intenzitou, zajímavý je nejen tím, že o tomto tématu existuje téměř výlučně jen literatura faktu, ale hlavně tím, že příběh je vyprávěn očima mladých dívek. Bezpochyby patří k tomu nejsilnějšímu, co jsme dosud ve světové literatuře mohli k tomuto tématu číst.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Na tuto knihu od Odeonu jsem byla velmi zvědavá. Období holokaustu mě zajímá a vyhledávám literaturu, která se tímto tématem zabývá. Přestože toto není biografie či literatura faktu, ale román, zakládá se na pravdivých faktech.
Kniha je rozdělena na dvě části. První se odehrává v koncentračním táboře a druhá navazuje pochodem smrti, který Staša opustí, a pokračuje vývojem válečné situace v dalších měsících. Kapitoly vypráví střídavě Staša a Perla. Hodně se mi líbila už samotná první stránka knihy, kde Staša popisuje její a sestřino zrození. Je to napsáno tak úžasnými slovy. Záhy se však ocitáme v dobytčím vagonu a následně na nemilosrdné selekci v Osvětimi. Za zmínku rozhodně stojí doslov v podání Jakuba Ehrenbergera. Určitě ho neopomeňte.

V knize prožíváme nej... Celá recenzeen příběh dvojčat Zamorskich, ale i dalších obětí doktora Mengeleho, ať jde o dětské vězně anebo o doktorovy spolupracovníky, kteří se posléze nedokážou se vším, co prováděli vyrovnat. Měli však na výběr?

Kniha na mě velmi zapůsobila svým silným příběhem. Jen jsem občas měla pocit, jestli jsou některé pasáže opravdu uvěřitelné, jestli autorka malinko nepřeháněla. Nechá si dvanáctileté děvče namluvit, že se po injekci stane nesmrtelnou? Možná ale ano, protože tomu samo chce uvěřit a hodně dlouho mu to pomáhá v přežívání své vlastní bezvýchodné situace. Nikdo z nás to nezažil a nevíme, jak dokážou děti anebo i dospělí v takto vypjatých situacích reagovat. U dospělých nám to možná přijde uvěřitelnější, ale je fakt, že děti v tomto prostředí, v těchto hrůzách, musí svým způsobem mnohem rychleji dospět a přemýšlet úplně jinak, než děti v jejich věku, které nic podobného neprožily.

Kniha k nám promlouvá také jistými poselstvími. Pokud byste je nepostřehli anebo by vás to právě během čtení nenapadlo, najdete vše ve zmíněném doslovu. Mám pocit, že od této chvíle, když uvidím v polích vlčí máky, vzpomenu si na knihu a matku Staši a Perly. Také slovo „Strýček“ mi bude asi chvíli vyvolávat husí kůži.

Knihu Mischling americké autorky určitě doporučuji k přečtení. Zaujala mě hned po svém vydání nádhernou obálkou a v tu chvíli by mě nenapadlo, o jakém utrpení bude pojednávat. Neváhejte a sáhněte po ní, nebudete litovat.
2/09/2017
Od knížky jsem čekala naprosto něco jiného. Čekala jsem hrůzy od proslulého doktora Mengeleho. Více ze života v Osvětimské ZOO, myslela jsem prostě , že se něco dozvím. Ale tím dětským až poetickým vyprávěním na mě hrůzy z Osvětimské Zoo nedokázaly dolehnout. Z knihy na mě dýchá hodně fylozofie , vše je jen lehce naznačováno. Já bych asi tuto knihu dala pro skupinu litratura pro mládež. Napsané je to krásně , ale bohužel pro mě to není , to pravé .
8/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 17% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Mischling jen za 299 Kč.