Kategorie

Sirotek č. 8

245 běžná cena 359 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Baronet
Kód:
ISBN: 978-80-269-0505-9
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 394

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Sirotek č. 8 je poutavý román, inspirovaný skutečnými událostmi, o lidské schopnosti ubližovat – a milovat. Roku 1919 byla tehdy čtyřletá Rachel Rabinowitzová umístěna do židovského sirotčince pro nejmenší děti, v němž doktorka Solomonová prováděla experimenty na jeho chovancích. Doktorka Solomonová podrobila Rachel experimentální léčbě ozařováním rentgenovými paprsky. Díky ní si lékařka vysloužila odbornou reputaci, ale současně vystavila riziku zdraví holčičky. Nyní, v roce 1954, je Rachel zdravotní sestrou v domově pro židovské seniory, kam přichází již zestárlá doktorka Solomonová a stává se její pacientkou. Rachel si uvědomuje, jakou moc má nad nyní nemohoucí lékařkou, a podrobuje ji vlastnímu nebezpečnému experimentu. A dříve než skončí jedna noční služba, bude Rachel postavena před volbu mezi odpuštěním a pomstou...
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Velice krásný a poutavý román. Smutný příběh, ve kterém sledujeme současnost a minulost hlavní hrdinky židovského původu. Kniha je inspirována skutečnými událostmi přímo z rodiny autorky. Když si to čtenář uvědomí je to ještě bolestnější. Knížka se dobře četla, je to typický velice dobře napsaný společenský román. Ale není to žádné pohodové odpočinkové čtení. Knížka člověka nutí k zamyšlení , co vše se ještě může v rámci vědy objetovat. Za mě velmi doporučuji.
11/08/2017
V knize jsou střídány kapitoly z minulosti a současnosti. Takže v jednu chvíli jsme v dětství Rachel a všechno poznáváme krůček po krůčky a hned na to jsme v její dospělé realitě, která je hodně drsná a vlastně jen z důvodu sirotčince. Jedné chyby její maminky a tatínka...
Bylo to pro mě docela emotivní čtení, nechápala jsem, co všechno musela jedna šestnáctiletá holka prožít, dokud se jí trochu nezačalo dařit. A to už vůbec nemluvím o jejím bratrovi.
Rachelino vyprávění bylo velmi poutavé a já se ani chvilku nenudila. Pořád jsem objevovala něco nového, dovídala jsem se informace, které jsem potřebovala k pochopení jiných událostí. Napínavé, drsné, neskutečné.

Řeší se tam také otázka homosexuality, ale není žádným způsobem rozvíjena, což je možná škoda, prot... Celá recenzeože tehdy to neměly tyhle páry jednoduché. Autorka ale psala to, co potřebovala, věděla, kam zabrousit a musím říct, že se ji to povedlo. Podařilo se ji ve mě rozdmýchat takové emoce, jako bylo rozčarování, naštvání, pocit bezmoci, utrpení, poté i radosti, spokojenosti. Všechny emoce vyplouvaly na povrch tak, jak se otáčely stránky, hezky jedna po druhé od nejhorší k nejlepší.

I když dle poselství anotace je kniha o odpuštění a pomstě, mě nejvíce zajímaly samotné příběhy hrdinů, myslím Rachel a Sama a například ony experimenty s doktorkou Solomonovou byly u mě druhořadé. Ale každý to má jinak, každý se zaměřuje v knize na něco jiného.

Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi příběhy vystavěné na reálných základech, založené na skutečných osobách. A víte co? Přečtěte si ji každý, protože si myslím, že toto téma sirotků bude zajímat každého. Většina z nás potom může děkovat za to, jaké měli dětství. :-)
8/08/2017
Všem knihu maximálně doporučuji. Je to úžasná až dokonalá kniha o lidské nechutnosti a chtivosti, která chodí doslova přes mrtvoly, plná emocí, které Vás strhnou s sebou. Nechci Vám tu děj více popisovat, protože kniha na Vás chystá při čtení tolik pastí, kolik jen jde. Ať už v podobě holčičky, která nám vypráví svůj příběh ze dvou židovských sirotčinců a světla v jejím životě, či dospělé ženy, která si teprve po několika letech připustí, že její minulost nebyla růžová, ale černá s těžkými následky.
Styl, kterým je kniha psaná a vlastně celkový průběh bych nepopsala jinak, než originální. Postavy samozřejmě tvoří celou tuto knihu a autorce se opravdu vše povedlo. A to do posledního detailu.
5/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 32% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Sirotek č. 8 jen za 245 Kč.