Kategorie

Je to i můj život

Autor: Jodi Picoult

279 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Ikar
Kód:
ISBN: 978-80-249-3273-6
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 416

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Já Baryk 2. K Objednávce od 4 kusů

Anna není nemocná, ale jako by byla. Ve třinácti letech má za sebou nespočet chirurgických zákroků, nemocničních pobytů, transfuzí, injekcí – jen proto, aby její starší sestra mohla žít. U Kate totiž ve dvou letech propukla leukémie a její rodiče se rozhodli pro další dítě, aby pro nemocnou dceru získali dárce kostní dřeně. Anna byla počata ve zkumavce a lékaři vybrali embryo, které bylo pro Kate jako dárce geneticky vhodné. Jenže v rodině, kde se všichni soustředí na vážně nemocné dítě, si Anna připadá jenom jako dárce. A tak se jednoho dne vzepře způsobem, který šokuje všechny okolo, ale v důsledku i ji samotnou. Rozhodne se, že už nebude jenom výrobcem buněk, že má nárok být vnímána jako lidská bytost. A když to nepůjde jinak, domůže se práva na vlastní tělo a život i před soudem. V této fascinující povahové studii rámované strhujícím příběhem zkoumá Jodi Picoultová reakce a rozhodnutí lidí v těžké životní situaci, a klade mnoho otázek, na něž se jen těžko hledají odpovědi. Mají rodiče právo nutit zdravé dítě podstupovat bolestivé a někdy riskantní zákroky, aby zachránili to nemocné? Když využijete jedno dítě, protože představuje jedinou naději na záchranu toho druhého, jste dobrá matka, nebo je to přesně naopak? Kontroverzní téma podává autorka – jak je ostatně jejím zvykem – citlivě, bez přehnaného sentimentu či moralistního poučování.
Odměny pro recenzenty
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kontroverzní a šokující knížka, kterou jsem četla před mnoha lety a nyní se k ní opět ráda vracím . Knížka mě velmi zasáhla , jedná se o velice silný příběh , který čtenáře přiměje k zamyšlení. Jak by se zachoval on v podobné situaci? V situaci rodičů, nemocné sestry a především hlavní hrdinky Anny, která je ještě dítě. Můžou se děti vzepřít?
Anna má ve třinácti letech za sebou mnoho chirurgických zákroků - jen proto, aby její starší sestra Kate mohla žít. Když u Kate ve dvou letech byla zjištěna leukémie její rodiče se rozhodli počít další dítě, aby pro nemocnou dceru získali dárce kostní dřeně. Anna si připadá jenom jako dárce a tak se nakonec vzepře a vyhledá právníka. Jak to vše dopadne? Pomůže soud? Ke komu se přikloní zákon?
Příběh je napsán velice citlivě, b... Celá recenzeez sentimentu a poučování. Čtenář si musí vytvořit vlastní názor na to, co je ještě v pořádku a co už není.
Tato kniha zaujala celou moji rodinu i přátele.
21/08/2017
Neuvěřitelně dojemný a silný příběh o třináctileté dívce, která se vzepře rodičům a odmítne darovat ledvinu své nemocné sestře. Anna za svůj krátký život podstoupila nesčetně lékařských zásahů, aby pomohla uzdravit svou sestru, která trpí velmi vzácnou formou leukémie. Stejně jako Anna jsem v průběhu čtení přemýšlela nad tím, jestli to co Anna dělá je správné. Stejně jako Anně mi bylo jasné jak vše dopadne, pokud odmítne darovat ledvinu. Proto mě velmi dojal závěr příběhu.
31/07/2017
Další z velmi silných příběhů mistryně ve vyprávění Jodi Picoultové. Kniha se zabývá náročným tématem a vypráví o dvou sestrách, kdy jedna z nich pomalu umírá. Mladší ze sester by ji mohla darovat ledvinu - jenže nemůže, protože celý život své starší sestře něco dávala. Už když ji rodiče zplodili, byli rozhodnuti, že to udělali právě proto, aby jejich starší dítě mělo dárce kostní dřeně. Takový byl její osud. Tématika je reálná a vážná. Provedení ještě lepší.
29/07/2017
Jen malý kousek naděje.

Nic více si rodina Fiztgeraldova nepřeje. A přes to je to právě to, čeho se jim už mnoho let nedostává.

Příběh pojednává o mladé Kate a její sestře Anně. Jejich osudy stvořila a spojila zákeřná nemoc, jaká Kate postihla v raném věku. Anna se narodila jako jediná naděje pro stále slabší a slabší Kate.

A právě tato naděje jednoho dne utnula všem snahám jejich rodičů tipec. Anna se vzepřela a podala žalobu právě na své rodiče.

Už Kate neraduje další část svého těla, Už nepodstoupí další bolestivou proceduru pro další léčbu své sestry. Už nikdy více.

Spustí tím koloběh událostí, jaký může semlít celou její rodinu a další okolo.

Kniha je vyprávěna v první osobě, ovšem z pohledu několika vypravěč... Celá recenzeů. Seznámíte se s pocity samotné Anny, jejího staršího bratra, jejich rodičů, právníka, jež Annu zastupuje i její soudní opatrovatelky.

Malá dramata na pozadí toho největšího provází Annu na cestě k jejímu cíli. Žít konečně svůj život jako svobodná bez okovů vedoucích k její sestře.

Dokáže svůj zájem dotáhnout až do samotného konce? To zatím netuší ani ona sama...

Kniha je skutečný čtenářský zážitek, i vcelku bolestná zkušenost. Je jen málo knih, jaké dokážou čtenáře vtáhnout do děje a zanechat mu v duši stopu bolesti, když je poslední naděje zašlápnuta do špíny země a přes to stále doufáte, že se vše v dobré obrátí. A přitom pravdu raději ani nechcete znát.
1/03/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Je to i můj život jen za 279 Kč.