Kategorie

Georgette píše otci

211 běžná cena 329 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 59
nejnižší v ČR

Nakladatel: Host
Kód:
ISBN: 978-80-7491-780-6
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 376

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Nevšední rodinná historie propletená s okázalým životem francouzské malířky. Když se Lilie dozví, že otec její kamarádky Hanny je těžce nemocný, okamžitě se za nimi vydá na cestu do Dolního Porýní, protože je považuje za svou náhradní rodinu. Ve svém pařížském bytě ale před odjezdem překvapí lupiče, který chce ukrást starý obraz. Vetřelec prchne a Lilie v rámu obrazu najde tajemný dopis. Protože ví, jak moc Hannin otec miluje tajemství, rozhodne se vzít poškozený obraz s sebou do Xantenu. Tamní restaurátor učiní další zajímavý objev a Hannin otec naléhá, aby se vydali na poslední společnou cestu za rozluštěním záhady starého obrazu. Trojice pátrá po dalších stopách ve Francii i na Antilách a dozvídá se o fascinujícím životě malířky, která byla Liliinou vzdálenou příbuznou. Kniha je tak vtipná, smutná a potřeštěná jako život sám
Bestsellery Partika Hartla
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
nejvíce mne na příběhu bavilo to tajemno. Když si Lilie, Hanna a Hermann dávali dohromady střípky dopisů a deníky, které se dochovaly, aby si zmapovali příběh Georgetty, aby dokázali rozluštit skutečnost obrazu. Aby zjistili, jestli se nehoní za nějakým pozlátkem a mají naději, že najdou to, co hledají. Místy jsem měla opravdu nervy napjaté k prasknutí, protože autorka dokázala skvěle ukončit kapitoly Georgetty tak, abych chtěla číst dál. Bylo to napínavé a věděla jsem, že v další kapitole budu zase o krůček blíž k vyřešení záhady obrazu s portrétem.

Jestli čtete mé recenze, tak víte, že nehodnotím knihu podle toho, jak je napsaná – v prvním pádě, v mužském rodě, množném čísle a tak. Řeším, jak na mě působí. Zda mám při čtení nervy, husí kůži, dobrý nebo špatný pocit,... Celá recenze jestli ji mám vůbec chuť číst nebo odložit…

A tenhle příběh si mě získal, nejen tím, že je o skutečně existující ženě, ale také proto, že autorka skvěle dokázala zaujmout. Slavné jména, která jsou všeobecně známa, byla zasazena do příběhu tak jednoduše a plynule, že jsem měla pocit, jako bych četla životopis a přitom je to smyšlené. Bylo to kouzelné čtení, které doporučím každému. Ať už vás malování baví nebo ne, tohle vás nakopne, že budete mít chuť jít do nějaké galerie a podívat se buď na Picassa nebo Matisse.
10/08/2017
Další dílo, které spojuje výtvarné umění a historii. Nechte se polapit tajemstvím starého obrazu, které představuje hlavní zápletku a tak vás pohání k tomu, abyste knihu dočetli až do konce. Líbí se mi styl, jakým autorka píše: ačkoli se pouští i do závažných a smutných témat, dokáže se vyhnout sentimentu. Dalším plusem je, že její vyprávění je založeno na skutečných postavách. Dvě dějové linky - obě bravurně propojeny.
7/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 36% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Georgette píše otci jen za 211 Kč.