Kategorie

Kam se poděla Elizabeth

239 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Knižní klub
Kód:
ISBN: 978-80-242-5190-5
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 296

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Red rock west 2. K Objednávce od 4 kusů

Jak máte vyřešit záhadu, když si nepamatujete, čemu jste na stopě? Román Kam se poděla Elizabeth je opředen záhadou, kterou čtenáři zprostředkovává sama hlavní postava Maud. Ta je neuvěřitelně zapomnětlivou vypravěčkou. Pravda, čtenáři to příliš neulehčuje, ale co naplat, stejně si drahou Maud rychle oblíbí. Maud je stará, zapomnětlivá, a když si vezme do hlavy, že se ztratila její kamarádka Elizabeth, nikdo ji nebere vážně. Ale jak má o tom přesvědčit ostatní, když si sama není jistá, kdy Elizabeth viděla naposledy? A tak jí nezbývá, než se do pátrání pustit sama, vyzbrojená lístečky s poznámkami, svou papírovou pamětí. Zároveň se jí však neustále vrací vzpomínky na její sestru Sukey, která se před více než padesáti lety, záhy po válce, ztratila neznámo kam a její zmizení se nikdy neobjasnilo. V Maudině mysli se příběh Sukey tomu Elizabethině nebezpečně přibližuje a Maud se čím dál víc ztrácí ve svých představách. Vědomí přítomnosti jí uniká a živé vzpomínky na tragédii, starou již více než padesát let, se jí vrací s nebývalou intenzitou.
Odměny pro recenzenty
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Šokující, jedinečné, zajímavé, jiné. Takovou knížku sem ještě nečetla. Je to velice silný příběh. Moc se mě líbilo , jak je zde nemoc prezentována. Popravdě neměla sem moc představu , co tito lidé vlastně prožívají. Příběh je velice smutný ale i dojemný. Knížka hodně změnila můj pohled na lidi trpící Alzheimerovou demencí. Kdo ví , co člověka v budoucnu čeká...... Nebude asi pro každého není to žádné jednoduché čtení.
6/08/2017
Autorka díla Emma Healeyová během psaní románu vycházela z vlastních zkušeností. Impulsem k tomu, aby se začala věnovat problematice mentálního stárnutí, byla smrt jedné babičky a také to, že druhá začala trpět demencí. Kam se poděla Elizabeth je zatím jejím prvním románem, ve kterém se zamýšlí nad lidskou identitou, stárnutím a porozuměním. Paralelně s příběhem staré ženy, která chce zoufale najít svou přítelkyni, se odvíjí život mladé dívky - Maud - těsně po skončení 2. světové války. Náhle a nečekaně zmizí její starší sestra, kterou zbožňovala a představovala pro ni jakýsi vzor. Někteří to připisují poválečné depresi, v důsledku které lidé často opouštěli manžele nebo manželky, jiní si myslí, že byla zavražděna. Do spleti tajemna a mystiky Healeyová rafinovaně zakomponovala d... Celá recenzealší postavy a jejich různé motivy. Daří se jí budovat napínavou, tísnivou atmosféru a musím přiznat, že chvílemi jsem byl opravdu netrpělivý, jak děj vyvrcholí. Postavu, která totiž přímo souvisí se zmizením, Healyová vykreslila rozporuplně a nejednoznačně, jakož i ty ostatní. Popisované postavy jakoby byly nepřímo zodpovědné za její zmizení. Obě dějové linie jsou protkány a navzájem souvisejí. V obou hlavní hrdinka Maud hledá motivy, důkazy a pátrá po důležitých osobách ve svém životě. V jednotlivých pasážích Healeyová perfektně vykreslila neschopnost Maud vybavit si událost, která se stala před pár minutami, ale zároveň mě dojímala její detailní vzpomínky na ztracenou sestru, na události a okamžiky, které uchovávala ve svém vědomí. Pokud vám vyhovuje rychlý, dynamický styl psaní a máte rádi psychologické dramata s jemně dráždivým kriminálním podtónem, román si navzdory některým nedostatkům zaslouží vaši pozornost. Kniha, Kam se poděla Elizabeth, vám odhalí osudy ženy, kterou ve dvou tragických etapách života postihla ztráta, smutek a bolest.
31/07/2017
Stará zapomnětlivá Maud si jednoho dne uvědomí, že se ztratila její kamarádka Elizabeth. Ale kdy to bylo? Včera, před týdnem ... ? Kniha s jednoduchou kriminální zápletkou, lehkým humorem, který staví na situacích vzniklých stařeckou zapomnětlivostí. Prolínání Maudiných vzpomínek z dětství s realitou dává čtenáři občas zabrat. Několikrát jsem musela listovat stránkami zpět, abych se zorientovala, nicméně i tak mne kniha bavila a mohu ji doporučit.
23/07/2017
Kam se poděla Elizabeth Emmy Healeyové je vyprávěním starší paní trpící stařeckou demencí o své kamarádce Elizabeth. Vzhledem k tomuto není příliš překvapivé, že děj je trochu zmatený - a asi to ani nemohu autorce vytýkat. Napsaná je opravdu dobře, je doplněna i takovým citlivým stařeckým humorem, ačkoli jde o závažné a poměrně citlivé téma. A líbí se mi prolínání vzpomínek a reality, přidává to na věrohodnosti celého příběhu.
19/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kam se poděla Elizabeth jen za 239 Kč.