Kategorie

Uvnitř mé hlavy - Co když jsem si tě vymyslela?

199 běžná cena 269 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: YOLI
Kód:
ISBN: 978-80-7549-041-4
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Paperback
Počet stran: 368

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Alex je „divná“, alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má Alex u sebe taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o její společnost zájem...? Hořkosladký debutový román o síle opravdového přátelství a lásky, při kterém se budete smát. Pro fanoušky Rainbow Rowellové!
Odměny pro recenzenty
12
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
A to se mi nakonec líbilo!
Knížka o opravdu divné dívce, která neví co je realita a co jsou její halucinace mě zaujala anotací a ve finále se mi moc líbil i její děj.
Opět je tu láska, přátelství, ale prostě tak nějak jinak, nevím jak to popsat, ale ta knížka mě tak učarovala, že jí všechno odpouštím.
Příběh byl zajímavý, autorka píše čtivě, čtenáře si umí udržet a dokonce v něm i vyvolat emoce. Za mě opravdu skvělá, jedna z nejlepších YA romantických knih vůbec.
17/09/2017
Knížka mě opravdu bavila. Nevěřila jsem, že se tohle téma dá vměstnat do knížky YA a ještě k tomu tak lehkou a čtivou formou.
Knižka mě zaujala nejprve svou obálkou, pak svou anotací, no a nakonec a především svým obsahem. Byla to jízda. Říkala jsme si, že jo pěkná oddechovka, ale pak nastal zvrat. Jedno autorčino překvapení a já jsem jen s otevřenou pusou hleděla na zavřenou knihu a ptala se sama sebe jestli je to opravdu pravda.
Ano jasných 5* a s klidným srdcem ji doporučuji všem!
13/09/2017
Krásná kniha. Zaujala mě svou obálkou a samotný příběh mě také nadchnul. Byl originální a velmi ojedinělý. Hrdinka s psychickou poruchou byla velkou změnou a já jsem čtení užila. Kniha byla zcela jiná než ty, co mám doma a to se mi líbilo asi nejvíce. Opravdu autorka vytvořila nezapomenutelnou knihu, která se četla jedna báseň. Vřele doporučuji na letní oddechové čtení, při kterém máte chuť na změnu žánru.
31/08/2017
Kniha, která je založena na velmi závažné tématice. A to je třeba si uvědomit a s tím ke knize přistupovat. Je to velmi dobře napsaný příběh o tom, čemu čelí spousta lidí. A my, kteří s tím žádný problém nemáme si nedovedeme ani představit, jaké to je. A tato kniha nám to může takovou lehčí formou trochu přiblížit. Za to si ji opravdu vážím a právě kvůli tomu bychom si ji měli všichni přečíst. Doporučuji.
30/08/2017
Tato kniha byla pro mě veliký objev hned jak jsem si přečetla o čem je jsem jí musela mít doma. Musím říct že to není takový obyčejný love story ale má to aji nějaký příběh. Hlavní postava je pro mě jako smilovaní od boha, miluju když hlavní postava trpí nějakou nemocí, (to zní trochu divně heh..) líbily jsem mi tam ty vtipné vsuvky ale byli tam i chvíle kdy jsem brečela. ( a není to tím že brečím skoro u všecho)
Knížku jsem přečetla jedním tahem a za mě můžu jenom doporučit.
21/08/2017
Uvnitř mé hlavy je velice čtivý, vtipný a citlivý, young adult román. Vypráví o schizofrenii velmi zajímavým způsobem, který je určen hlavně náctiletým. Přesto může zaujmout i dospělé. Kniha mě bavila, přečetla jsem ji téměř okamžitě, akorát jsem si povšimla spousty pře kliků a chybějící interpunkce. Špatná korekce. Ale tyto drobné chybky jsem díky obsahu dokázala přehlédnout, protože ten příběh opravdu stojí za to. Prostě to co se skrývá uvnitř... Wow.
8/08/2017
Bavila mě! Čteno na jeden zátah. Svižné, napínavé a vtipné čtení, které mě uchvátilo. Nevěřila bych, co se pod obálkou může skrývat. Místy jsem už měla pocit, že někdo musí něco udělat, protože stavy hlavní hrdinky už byly nezadržitelně nestabilní. A v tu chvíli se stalo něco nečekaného. Překvapivého. Dokázala jsem se do postavy hrdinky vžít a tím pádem je pro mě kniha velmi uvěřitelná a emotivní. Držela jsem ji palce.
I když je to určeno pro mladší čtenáře, tak věřím, že si tato kniha najde čtenáře i ve starší kategorii. Jedná se o neotřelé téma, které se v příbězích jen tak neobjevuje a autorka to dokázala zpracovat velmi poutavou formou.

Primárně je to kniha, která je určena pro mládež. Věřím ovšem tomu, že si tento příběh užijí i ti, kterým už není -náct. Tak... Celá recenze jako já. Autorka vás dokáže vtáhnout do děje a myslím si, že většina z vás, kteří se rozhodnou si ji přečíst, tak bude velmi mile překvapena.
7/08/2017
Knížku Uvnitř mé hlavy doporučuji příznivcům neobyčejných příběhů z žánru YA contemporary. I když by vůbec neuškodilo, kdyby se autorka trochu více zabývala tou schizofrenií, kniha je velmi emotivní a přes to ve mně zanechala dojem. Tahle kniha je spíš o tom zanechat stopu ve vaší duší, což u mnoha lidí určitě dokáže. Já ji beru jako příjemně a svižně napsanou, lehce nadprůměrnou oddychovku, se skvělými hlavními hrdiny a námětem, avšak s ne dokonale využitým potenciálem.
4/08/2017
Uvnitř mí hlavy je jedinečná hlavně díky hlavní hrdince, která trpí schizofrenií, snaží se to nedávat najevo, držet to v tajnosti a žít jako normální teenagerka.
Alex jsem si oblíbila hned od první stránky, autorčin humor mi také neuvěřitelně sedl.
Většinou si při čtení knih píši poznámky na papír, které pak využívám při sestavování recenzí. Při čtení tohoto debutového románu Fransescy Za... (pouštět se do skloňování autorčina jména nebyl dobrý nápad...) jsem se nechala dějem natolik pohltit, že papír zůstal úplně prázdný.
Knížka je řazena do knih pro děti a mládež, ale určitě si najde i starší příznivce. Celé to bylo opravdu velmi čtivé, několikrát jsem se přistihla, jak mám koutky úst povytažené nahoru a přihlouple se culím.
Přece jenom mi tam ale něco chy... Celá recenzebělo... postrádala jsem tam nějaký velký zvrat (ano, byla tam jedna taková situace, ale to není úplně to, co myslím), chtělo by to trošičku více akce.
Rozhodně ale nelituji toho, že jsem si knihu přečetla a doufám, že autorka vyplodí takovýchto děl více.
27/07/2017
Některé pasáže, dialogy nebo jen myšlenky byly velice vtipné. Párkrát se mi stalo, že jsem se smála vážně nahlas.

Výtky a jiné: 1,5/2
Vytýkám snad jen to, že ve slovech občas chybělo poslední písmeno nebo jiné nešvary. Docela mě to rozčilovalo, ale ne nějak hrozně.
Kniha je čtivá, k tomuto citlivému tématu přistupuje autorka taktéž velmi, velmi citlivě. Nevyskočí s tím na vás jako: "Baf, schizofrenie!", ale opravdu ho jen tak nese vzduchem, ve kterém jde ovšem stále jemně cítit.
Ke konci jsem si s autorkou začala jednostraně povídat. Říkala jsem jí, že toto teda s Milesem udělat nemůže, že ho potřebuji! A ke konci jsem prostě jenom děkovala.

Postavy: 2/2

Alex: osoba s výraznými vlasy a zvláštní povahou. Milá, paranoidní a stále na ... Celá recenzepozoru. Moc jsem si ji oblíbila a opravdu mě hrozně mrzelo, když jsem se s ní na konci knihy musela rozloučit. Dá se říct, že je naprosto normální až na to, že je schizofrenní. Neustále u sebe má foťák a fotí vše, u čeho se chce ujistit, že to není jen výplod její ustrašené mysli. Je nedůvěřivá, ale schopná si po čase utvořit krásný vztah. Miluje svou sestru Charlie a ona ji.

Miles: chová se jako drsňák, nevytváří si vztahy, "nemá" přátele ale uvnitř je to ten nejhodnější kluk pod sluncem, který by nenechal nikdo ve štychu. Jezdí za svou matkou do blázince, nesnáší svého otce a dělá různé zakázky pro různé lidi. Spřádá tak peníze, které jeho matku po odchodu z léčebny dostatečně uživí a za které bude moci žít bez svého tyranského manžela a Milesova otce.

Postavy byly jednoduše propracované a byla možnost je pořádně prozkoumat.
11/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 26% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Uvnitř mé hlavy - Co když jsem si tě vymyslela? jen za 199 Kč.