Kategorie

Cudzie slovo láska (slovensky)

Autor: Erin McCahan

232 běžná cena 328 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Fortuna Libri SK, s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-8142-283-6
Rok vydání: duben 2014
Jazyk: Slovenština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 304

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Odměny pro recenzenty
1
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Podle anotace jsem se na tuhle knížku těšila, jelikož mám ráda humorné příběhy o lásce ☺ Už na začátku, když se seznamujeme s hlavní hrdinkou, je kniha ojedinělá, jelikož Josie (Josephine Sheridanovou) je nadmíru inteligentní! Musí proto také chodit do speciální školy, kde se nezabývají "nezáživnými" a "nudnými" věcmi jako na "normálních" školách.
Do této školy chodí také její nejlepší kamarád Stue, se kterým si Josie velmi rozumí. Pak je tu Stuova sestra Sophie, která Stuovi a Josie tvoří kamarádku do trojice a samozřejmě plno (ne)hezky pěkných lidí! :D
Teď ale Josie řeší daleko závažnější problémy, než jak vyřešit početní úlohu nebo nevyřešitelnou záhadu..do cesty se jí totiž postavila LÁSKA.
Ovšem není to tak, že by Josie byla sama zamilovaná. To ne!-Ona není... Celá recenze pro lásku stavěná. Jde o její starší sestru Kate, která si domů dovedla (dalšího) nápadníka.
Ti předešlí měli, podle Josie, VŽDYCKY nějakou velmi závažnou chybu→jako například to, že poslední nápadník v nadměrné míře jedl kukuřici.!

Nyní je ale situace o něco horší, neboť Kate už začalo chování její mladší sestry pěkně lézt na nervy! Josie se tedy rozhodne, že se pokusí být "hodná"..Když ale uvidí sestřiného přítele Geoffa (kterému neřekne jinak než Geoffuj) nemůže si pomoct!
Začne tedy osnovat plán, jak se otřesného, teď už snoubence!, její sestry zbavit.

JENŽE..Josie zkomplikuje celou situaci, a také její dosavadní přesvědčení, že ona na lásku není, příchod nového mladého učitele Ethana.
Jelikož je Josie mentálně velmi vyspělá, budou si spolu s Ethanem hodně rozumět, často spolu zajdou do kavárny..a Josie si najednou začne uvědomovat, že se začíná do Ethanových hodin šňořit, je v jeho přítomnosti vždycky trochu nervozní a že na něj myslí častěji než by měla.

Je tohle opravdová láska, nebo jen pubertální vzplanutí? Jak to dopadne s Kate a Geoffujem? A přijde nakonec Josie na to, že láska se nedá spočítat na kalkulačce ani přesně definovat?

Příběh o šestnáctileté Josie, která se snaží řešit vše racionálně a láska, vztahy apod. jsou pro ni (zatím) tabu, byl vážně vynikající! ☻
U knížky jsem se bavila od začátku až do konce→odborné hlášky, kterými argumentovala Josie byly vážně něco! Vtipné bylo také to, že se nad věcmi zamýšlela, jako "dospělá", ale při obyčejných věcech se na druhou stranu chovala jako dítě.

Mně se Josiin příběh opravdu moc líbil→byl docela jiný, než příběhy, které jsem četla dřív. Navíc mi hlavní hrdinka opravdu sedla. Líbil se mi její inteligentní humor, kterým nesčetněkrát své okolí naprosto odzbrojila!
Co se týče ostatních hrdinů příběhu- Stu byl na stejně vlně jako Josie - rozuměli si spolu, smáli se stejným vtipům..prostě se skvěle doplňovali☺, Kate (Josiina sestra), té mi bylo na začátku trochu líto, protože Josie sepsula každého přítele, kterého si našla! Byl to ten typ sesterské lásky alias "Ty nejsi pro mou sestru dost dobrý"
U částí, kdy se Josie otevřeně pouštěla do Geoffuje, jsem se opravdu HODNĚ bavila!
Ale na druhou stranu mě Kate naštvala, když chtěla Josie "umlčet" tím, že si na ni sežene "páku". Ano, vím, že jí bylo nepříjemné, že Josie jejího přítele nemá ráda..ale PÁKA?! Na vlastní sestru?!
A konečně..Geoffuj! Tak u toho, se musím přiznat, jsem souhlasila s Josie. :D Nebyl mi vůbec, ale vůbec sympatický a často mi v knize lezl na nervy (vážně obdivuju lituju Kate, že si ho brala :D) .
Cizí slovo láska pro mě velmi příjemným překvapením!→nečekala jsem, že bych se u knížky opravdu tak dobře nasmála☺

Knížka byla opravdu moc dobře napsaná, autorka použila dobrý styl psaní, takže si čtenář připadá, jako by se ocitl na škole s Josie a všechno pozoroval. :)
Erin McCahan nás vtáhla do originálního příběhu, kde jsme byli svědky toho, jak se s dospíváním vyrovnávají nadměrně inteligentní lidé.. a dokázala z toho udělat knížku plnou humoru, a to hlavně díky tomu, že ukázala, že i když má člověk IQ 154, jsou chvíle, kdy je i on bezradný ☻

Já tuhle knížku rozhodně doporučuji každému, kdo se rád u knížek pobaví → v tomto případě na úkor chytrých! ☺
8/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 29% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Cudzie slovo láska jen za 232 Kč.