Kategorie

Kavárnička v Kábulu

237 běžná cena 298 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025714355
Jazyk: Čeština
Počet stran: 320

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Pět žen, pět různých příběhů – a středobodem jejich osudů je malá kavárna v centru Kábulu. Provozuje ji přátelská a veselá Američanka Sunny, která v Afghánistánu nalezne nový domov. Navazuje nová přátelství a snaží se porozumět lidem, jejichž jazyk, prostředí i zvyky jsou většině Zápaďanů neznámé. Postupně si díky svému laskavému srdci a své pohostinnosti získává respekt také u místních obyvatel. Stále si však není ochotna připustit, že země, která je její duši tak blízká, se dokáže tak nevybíravým způsobem chovat k ženám. Snad i proto pomáhá mladé afghánské dívce, kterou tíží tajemství, jež by mohlo obrátit životy všech vzhůru nohama. Deborah Rodriguezová přináší ve svém debutu jiný obraz Kábulu a jeho obyvatel, než jaký známe z televizních zpráv. Je to příběh o běžném životě běžných lidí, o nezištném přátelství a velké lásce, kterou máme často přímo pod nosem, aniž bychom si to uvědomovali.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jak napovídá samotný název, centrem jednotlivých příběhů tohoto díla je Kavárnička v Kábulu. Autorka vám v tomto příběhu ukáže život cizinců i místních v Kábulu. Pro mě to bylo rozhodně zajímavé čtení, i když trochu odlišné od knih, na které jsem zvyklá. Je to prostě kniha, která je reálná. Odpočinete si u ní, nemusíte o ničem přemýšlet a je napsána příjemným a čtivým stylem. A přečtenou ji budete mít za chvilku.
17/08/2017
Knížka mě zaujala tím, že se nejedná o autobiografický příběh , kterých je na našem knižním trhu nesčetné množství. Romám z prostředí Kábulu, ve kterém se jako hlavní postavy objevují kromě dvou Afgánek i dvě Američanky a Angličanka je opravdu něco jiného. Je zajímavé sledovat, jak život v arabském světě zvládají tyto ženy, jak proplouvají tímto světem mužů. Tato knížka čtenáře upoutá a vtáhne do děje. Není to žádná pohádka, ale ani to není skutečnost. Knížka se opírá o některé skutečné osudy a události, ale dává jim románovou formu. Velice dobře se mi četla, ale je to zase něco trochu jiného.
12/08/2017
1
Hodnocení
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kavárnička v Kábulu jen za 237 Kč.