Kategorie

Poslední nádech

Autor: Lucy Clarke

83 běžná cena 99 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Grada
Kód:
ISBN: 978-80-247-5460-4
Rok vydání: 2015
Počet stran: 304
Zařazení: anglické romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Anotace Devětadvacetiletá Eva několik měsíců po svatbě zjišťuje, že její manžel Jackson nebyl tím, kým tvrdil, že je, a uvědomuje si, že se zamilovala muže, kterého vlastně vůbec neznala…
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kniha mě polapila do svých sítí od samého začátku. Autorka dokáže skvěle vykreslit postavy, jejich psychiku, pocity, emoce, myšlenky. V pasážích o volném potápění máte chuť sami zadržovat dech a cítíte, jak vás objímá voda. Přímo právě části vyprávění odehrávající se v Tasmánii vás doslova vtáhnou, příroda, podmořský svět tam musí být úžasné. Děj opravdu naplno prožíváte spolu s postavami, dokážete se do nich vcítit, i když příběh není vyprávěn pouze z pohledu jedné postavy, kdy se člověk do hlavních hrdinů vžívá ještě mnohem lépe. Ovšem já do děje vplula absolutně i u vyprávění v er-formě. Knížka mě nadchla, moc doporučuji k přečtení. Autorka nás udržuje v napětí až do konce, protože rozuzlení a úplné prozrazení celého příběhu, přijde opravdu až s posledními stranami.
6/09/2017
Užívala jsem si napětí, které Lucy Clarke uměla vložit do obyčejných situací, kdy bych to nečekala. V tu chvíli jsem začala přemýšlet, jestli by bylo možné... Jestli to fakt je tak, jak si myslím... Jestli mé tušení je správné... I když jsem s hlavní hrdinkou v některých věcech nesouhlasila a sem tam mi přišla trochu "na hlavu", dalo se to chápat, protože dostat se do takové situace, v jaké se nacházela ona, moje nervová soustava by asi fungovala stejně, nebo spíše nefungovala vůbec. Tolik otázek a žádné odpovědi... Není se co divit, byla zoufalá a dělala zoufalé věci.

Celkově Poslední nádech byl příběh, který mě bavil a nutil číst, dokud nebylo hotovo a neměla jsem odpovědi na všechny otázky, které se mi honily hlavou. Dokonce mě některé odpovědi tolik pálily, že jse... Celá recenzem měla chuť přeskakovat stránky, abych se dozvěděla všechno a hned. Ovšem, byla jsem silná a odolala pokušení. Stálo mne to nemalé úsilí, ale díky tomu, že se autorce povedlo mě dostat do varu, já teď budu pět ódy na její knihu. :-)
8/08/2017
Autorka nás na začátku knihy přivede rovnou k události, kdy se Jackson utopí při rybaření, a za pár stránek jsme v barevné a překrásné Tasmánii. Musím říct, že výběr místa pro příběh, je podle mě výborný. Je to originální místo, se kterým se čtenář v knihách jen tak nesetká.
Další plus na příběhu bylo potápění, které hrdinové praktikovali. Oblíbila jsem si ho už v knize Pod hladinou a byla jsem mile překvapena, když jsem na něj narazila i tady. Já sama mám potápění moc ráda, a asi také proto o něm ráda čtu. Člověk se u toho může nechat unášet svou fantazíí a celá tíha příběhu je tím alespoň na chvíli odlehčena.

Nemusíte se ale bát. O Jacksonovu a Evinu minulost nebudete ochuzeni. Ta se před vámi bude postupně v příběhu odkrývat a vy začnete pomalu chápat, jak ve... Celá recenzelké Jacksonovy lži byly.
Při těchto pasážích jsem měla na Jacksona opravdu vztek a rozhodně tomu nepomáhaly jeho chabé pokusy ospravedlnit jeho chování.
Na druhou stranu se nám v docela jiném světle začne ukazovat jeho mladší bratr, který se sice zprvu zdál odtažitý a mrzutý, ale není všechno tak, jak se na první pohled zdá.

„ Jsme určeni jeden pro druhého, že ano?“ Vložil jsem náš osud do tvých rukou a ty jsi samozřejmě odpověděla: „Ano“ Protože tehdy jsi ještě nevěděla všechno. Ještě nevíš všechno.

Eva byla hrdinka, se kterou čtenář od začátku příběhu sympatizuje. Jednak proto, že se jí stala taková tragédie, a také pro její odhodlání a pevné nervy. Dozvědět se po smrti manžela, že člověk celou dobu žil s někým, kdo mu říkal jednu lež za druhou není nic příjemného. Ale Eva to, i přes veškeré potíže, nakonec zvládla a toužila už vlastně jen po tom, aby se dozvěděla drahocennou pravdu.

Poslední nádech byla jednou z knih, u které jsme až do jejího konce nevěděli, jak to vlastně skončí. Lucy Clarkeová nás celou dobu udržovala v napětí a my tak musíme číst jednu stránku za druhou, abychom celé záhadě přišli na kloub.
Kdo má rád knížky, u kterých není všechno tak jak by se mohlo zprvu zdát, a kde se splétá pravda se lží, tak ten by si měl tento příběh rozhodně přečíst! 
8/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 16% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Poslední nádech jen za 83 Kč.