Kategorie

Lolita

218 běžná cena 270 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Paseka
Kód:
ISBN: 9788074323010
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná bez přebalu matná
Počet stran: 384
Zařazení: americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Lolita, Lola, Lo, Lolitchen, Lottelita...Samotné jméno titulní hrdinky a jeho proměny, vyvolávající hravé i trýznivé asociace, naznačují od prvních řádek Nabokovova nejslavnějšího románu míru obsese jeho vypravěče a protagonisty Humberta Humberta mladičkou Dolores Hazeovou, zároveň ale i nekonečnou prchavost předmětu jeho vášnivého a zničujícího citu.
Bolestná, šokující i dojemná zpověď čtyřicátníka Humberta o bezmezné erotické posedlosti kouzlem dvanáctileté nymfičky a jejích tragických důsledcích dokáže i bezmála půlstoletí po svém vzniku zasáhnout čtenáře otevřeností a důsledností, s níž otevírá a rozvíjí své tabuizované téma, s odstupem času jej však stále výrazněji oslovuje jako to, co vždy představovala především: mistrovsky komponované mnohovrstevné pojednání na téma vášně, lásky a hříchu, vycházející z bohatého kulturního zázemí a překypující pro Nabokova typickou slovní virtuozitou, ironií i humorem.
Prozaik, básník a překladatel Vladimir Nabokov (1899-1977) patří k nejvýznamnějším světovým autorům 20. století.
Odměny pro recenzenty
11
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Příběh, který mne nijak neoslovil. Ale dokáži pochopit co na tom lidi vidí. Jde totiž o příběh, který ukazuje pravou povahu lidí, možná i pravou lásku (alespoň z jedné strany) a hlavně důsledky, které plynou ze zakázaného ovoce, z toho tajemného slova Tabu. Líto mi bylo hlavně lidí kolem ústředně vedlejší-hlavní hrdinky, která si ani neuvědomovala, co všechno svými rozhodnutími a chováním způsobila. Hlavní mužskou postavu jsem si ale nedokázal zamilovat ani omylem a většinou mi přišel jako úplný idiot.
30/09/2017
Velmi známá klasika od spisovatele Vladimira Vladimiroviče Nabokova, která ve společnosti vyvolává rozporuplné reakce. Já se ke knize dostala skrze film, který jsem shlédla jako první. Popravdě, do dnešního dne nevím, jaký postoj k celému příběhu zaujmout. Bezpochyby je zajímavým a poutavým ztvárněním daného tématu, ale zřejmě se k němu již vracet nebudu. Nechávám na každém čtenáři, jaký postoj ke knize zaujme.
30/09/2017
Jedna z nejznáměkších knih vůnec. Vladimír Vladimirovič Nabokov - LOLITA.
Neexistuje snad tak populární kniha, která by na lidi působila tak rozporuplně. Jedna z nejkontroverznějších knih vůbec. Někdo ji odsuzuje a vnímá jako tu nejůchylnější nejzvrácenější knihu pro pedofili, někdo ji prostě jen nesnese, protože by si připadal zvráceně, kdyby ji měl znovu číst a někomu se prostě líbí. Názor si musíte utvořit sami. Jedno je ale nezpochybnitelné, je to opravdu zajímavé.
13/09/2017
Na knihu Lolita jsem se těšila, pana Vladimira Nabokova mi všichni vychvalovali, stejně jako samotnou Lolitu. Mě přes všechna doporučení příliš neuchvátila a přišla mi poměrně nudná. Je pravda, že se nemůže upírat panu Nabokovi jeho citlivost s kterou knihu psal. Přes kontroverzní téma je psaná tak, že (v dnešní době) příliš nepobuřuje. V době vydání byla přesto ve světě za svůj obsah zakazována.
Jsem ráda, že jsem tuto klasiku přečetla, není to však dílo, ke kterému bych se vracela.
10/09/2017
Nesmrtelná klasika, ač jí někteří lidé odsuzují, pro mě je něčím, co nesmí v mé knihovničce chybět. Není to zrovna jednoduché čtení a ne všichni tomu budou rozumět, ne všichni to budou milovat. S touhle knihou je to složité. Je zvrácená takovým milým způsobem, vlastně vám to ani nepřijde. Možná knihu prostě odložíte se slovy "co to proboha vlastně čtu?", ale já jí mohu jen vřele doporučit. Rozhodně nečekejte odpočinkovou četbu na jeden večer, tím Lolita skutečně není.
3/09/2017
Lolita, světlo mého života. Erotická posedlost dvanáctiletou nymfičkou. Názory na tuto knihu se různí - někteří ji milují, jiný odsuzují. Pro mě je to jedna z nesmrtelných klasik, která má co říct v každé době. Mám ráda Humbertovu cyničnost. Není to jednoduché čtení a názor na tento příběh si musíte udělat sami, ale pamatujte při tom na to, že každá mince má vždy dvě strany - Lolita rozhodně není tou, která by v tomto vyprávění byla neškodným dítětem. Doporučuji přečíst!
31/07/2017
Na knihu jsem narazila náhodou, a to díky naší hodiny anglického jazyka, kde nám poštěli fil Captain Fantastic (tam byla kniha zmiňována). Kniha mě zaujala už jenom samotným nápadem. Příběh mě překvapil svou velkou otevřeností, Humbert si nebere servítky, ještě zajímavější je to, že kniha je psána právě z jeho pohledu, což zapřičiňuje to, že se můžete dostat do jeho hlavy. Kniha je jednoznačně zajímavá a doporučuji.
27/07/2017
Tato kniha je skvělým příkladem psychologického románu. Autorův styl psaní, a způsob, kterým se rozhodl Humbertův příběh vyprávět je sondou do duše narušeného člověka, přesto ale velice inteligentního a sečtělého, že s ním vlastně začnete soucítit. Kniha je pomyslně členěna na dvě části, první má trochu větší spád než ta druhá, kde začne Humbert s Lolitou cestovat po motelech. Proto se možná i druhá část čte trochu hůře. Na takovou knihu musí mít rozhodně člověk náladu a čas, protože líčení pocitů hlavního hrdiny je často velmi obsáhlé.
11/07/2017
Nikdy nezapomenu na: "Lolita, světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše". Lola byla rozmazlená holka, která se vyžívala v tom, aby si každého mohla obmotat kolem prstu, což se jí podařilo u Humberta, který se do ní zamiloval, kvůli jeho úchylce na mladé nymfičky. Knížka se mi občas četla těžce a připadalo mi, jako by stránky neubývaly, spíš přibývaly. Občas jsem měla problém začíst se do děje. I tak ale knihu hodnotím velice pozitivně a můžu říct, že bych si ji klidně přečetla znovu.
10/07/2017
Stejně jako V jedné osobě od Irvinga utvrdila moji úctu a obdiv k lidem s jinou sexuální orientací a trápení a strastmi s nímž se celý život musí potýkat, Lolita ve mně zesílila odpor a nenávist vůči pedofilům .... Klobouk dolů před Nabokovem, kniha je úžasně napsaná, z hlediska vhledu do psychiky pedofila nesporně zajímavá. Ale musím říct, že ji čtu se zatnutými zuby a místy bych nejraději hodila čtečkou o zeď a nebo si vylila vztek a odpor na někom s těmito sklony. Knihy ale mají vyvolávat emoce a umožňovat čtenářům získávání nových informací a pohledů na věci, které neznají a jsou jim cizí...... takže za sebe doporučuji přečíst, i když se zatnutými zuby.
26/06/2017
1
Hodnocení
7/09/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 19% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Lolita jen za 218 Kč.