Kategorie

Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha

199 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Fortuna Libri
Kód:
ISBN: 978-80-7321-987-1
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 196

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Bláznivá dobrodružství snílka Dona Quijota v novém čtivém přepracovaném vydání. Je tomu už čtyři stovky let, co vznikl jeden z nejslavnějších humoristických románů světa, a přece je překvapivě aktuální. Jeho hrdina se dopouští všelijakých bláznivých, praštěných a často hodně nebezpečných kousků proto, že neumí rozlišit skutečnost od fantazie, která se vylíhla v hlavě nějakého spisovatele. Stejně donkichotsky by dopadl hrdina jedenadvacátého století, fanatický čtenář fantasy a sci-fi literatury, divák akčních filmů či hráč počítačových her, který by se pokusil napodobit své hrdiny. Veselé a napínavé čtení pro čtenáře od 10 do 99.
Odměny pro recenzenty
7
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kniha, byť by se mnohým mohla zdát jako bláznivé čtení, v sobě ukrývá životní moudra. Kdo z nás by neznal boj s větrnými mlýny. Námětem příběhu je cesta za uskutečněním životního ideálu. Pro mě osobně byla kniha zajímavá i po stránce jazykové, neboť obsahuje dlouhá a složitá renesanční souvětí a dlouhé proslovy po vzoru starých rytířských románů a já ji tak považuji za zpestření čtenářských zážitků z moderní literatury.
30/09/2017
Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha od Miguela de Cervantese je velice známý román, o kterém slyšel snad každý. Knížka není nijak dlouhá, ale díky své nudnosti mi trvalo celou věčnost dostat se až nakonec. Don Quijote je velice zvláštní postava romantického ražení, která chce bojovat dokonce i s větrnými mlýny, ale já si jej neoblíbila. Tato kniha opravdu není můj šálek kávy. Dona Quijota však všem doporučuji.
21/09/2017
Zřejmě každý, kdo někdy chodil do školy, zná dobrodružné příběhy Dona Quijota de la Mancha, který vznikl už před dávnou dobou, ale stále se ještě čte a je v podstatě nadčasový.
Hlavní hrdina tohoto příběhu je tak trochu snílek, který páchá všelijaké kousky jen proto, že neví, kde je rozdíl mezi fantazií a realitou.
Co se čtivosti románu týče, mě to čtivé nepřišlo, v 99% vcelku nudná četba, kterou bych si už nikdy nevybrala.
11/09/2017
Je to už dlouho, co jsem tento román četla, ale pořád si dokážu živě vybavit, jak moc jsem se u toho nudila. Kdybych v té chvíli nebyla na prázdninách, kde jsem neměla ke čtení nic jiného, nejspíš bych ho ani nedočetla, ale takhle jsem se tím nakonec prokousala. Příběh je takový rozvláčný, nic moc zajímavého se tam vlastně neděje, don Quijote je divná postava a nijak zvlášť mi k srdci nepřirostl. Možná jsem nepochopila tu symboliku, ale přišlo mi to prostě hloupé.
10/09/2017
Hlavní hrdina, který se zblázní proto, že čte rytířské romány. To se trochu bojím, co se stane se mnou. Nicméně Důmyslný rytíř Don Quijote je velmi zvláštním hrdinou - na jednu stranu blázen a na druhou stranu vám dá několik moudrých rad. Je to tedy takové pěkné bláznovství, protože to by člověk od blázna nečekal. Dílo je čtivé, poučné i vtipné. Občas jsou některé pasáže nudnější, ale jako celek mě kniha bavila.
31/08/2017
Kdyby nebylo povinné četby, ke knize bych se asi dobrovolně nikdy nedostala. Už v páté třídě nám bylo do hlavy vtloukáno, o čem kniha je. Nyní v sextě (druhý ročník střední školy) nám byla kniha zařazena do seznamu povinné četby. Kniha je o bláznivém muži, jenž věří že může zachránit svět, a proto začne zachraňovat všechno a všechny, i když ho to mnohdy dovede až na samotný okraj smrti. Kniha se mi špatně četla, příběh se mi nelíbil. Bohudík, kniha má do dvou set stran, takže moje utrpení skončilo poměrně brzy.
27/07/2017
Vesnický zeman don Quijano je fanouškem rytířských románů a chce se rytířem i stát. Z půdy sebere starou zbroj, helmu si vytvoří z papíru, ve stáji popadne starou herku, kterou pojmenuje Rocinane a vyrazí na dobrodružnou cestu konat dobré skutky. Po cestě se zastaví v hospodě, kde se nechá pasovat rytířem. Dokázal přemluvit Sancho Panzu, aby jel s ním a opustil svou rodinu. Na své cestě zažívají spoustu dobrodružství a soubojů, které pro ně nikdy nedopadnou šťastně.
15/07/2017
1
Hodnocení
5/09/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha jen za 199 Kč.