Kategorie

100 přání

200 běžná cena 288 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Jota
Kód:
ISBN: 9788074627057
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 264
Zařazení: publikace pro mládež italské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Red rock west 3. K Objednávce od 4 kusů

Je nedělení odpoledne a skoro třináctiletá Aurora Bílá právě vešla do knihkupectví, jehož prodavačka umí… létat! A nejen to, taky čarovat! Aurora díky ní zjistí, že pod jejím milovaným městem Římem se nachází vedení světa kouzel, a aby o něm nikomu neřekla, dostane od jeho královny velkolepý dar: 100 přání! Devadesát devět z nich však musí splnit ostatním a jen to poslední může být její. Aurořin život, předtím poklidný a plný knížek, se obrátí vzhůru nohama a nic už není jako dřív. Kvůli bláznivým přáním kamarádů a zákeřným přáním mladšího bratra se dostává z jednoho průšvihu do druhého, čeká ji domácí vězení i karbanátková bitva ve školní jídelně, ale také magický výlet do Paříže, spousta legrace a možná i první láska…
Co si asi bude Aurora v závěru tohoto kouzelného dobrodružství přát? Bude dál jenom přihlížet snům ostatních, nebo se stane hrdinkou toho svého?
Co všechno se může stát, když se jen tak procházíte po Římě a zajdete do nenápadného knihkupectví, kde najdete prodavačku, která umí… létat!

Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Na 100 přání jsem byla hodně zvědavá, jelikož se mi líbil už jen samotný název knížky. Až později jsem se dočetla, že hlavní hrdince,a hlavně i samotné autorce, je 13 let. Trochu jsem se bála, aby knížka nebyla hodně "mladě" napsaná, ale nakonec převládla zvědavost a já jsem se do ní pustila.
Hlavní hrdinka Aurora Bílá mi byla od začátku sympatická (velkou váhu na tom má její láska ke knihám :D ) a na to, že to byla 13-letá slečna jsem byla velmi mile překvapena jejím vyjadřováním, chováním i názory→neřešila v knížce jestli je teď v módě zelená, nebo modrá, ani to zda je dost "cool". Byla to vážně velmi milá hlavní hrdinka, která Vám určitě nepoleze na nervy.
Celý příběh měl velmi rychlý spád-na začátku Aurora objevila knihkupectví a za dalších pár stránek už plnila je... Celá recenzedno přání za druhým. Bylo vidět, že autorka měla jasně danou dějovou linii a přesně věděla co chce čtenáři ukázat. Nezabývala se tedy zbytečnými věcmi a vrhla se rovnou na komické situace, které šly ruku v ruce s Aurořinými schopnostmi.
Podle mě se hlavně kvůli tomuto dobrému tahu autorky celá knížka velmi dobře četla-já jsem ji přelouskala za necelé 2 dny a knížka mě vážně bavila ☺
Co se týče prostředí, tak to bylo..NÁDHERNÉ! Já osobně Itálii zbožňuju!→jejich jídlo, móda, památky..prostě všechno je tam úžasné! Byla jsem tedy hrozně mile překvapená, když jsem zjistila, že nejen, že hlavní hrdinka pochází z Říma, ale že i samotná autorka je Italka! ☻
V příběhu je totiž velmi důležitý výběr prostředí a také to, jak ho autorka v knize vykreslí! S Aurorou jsme se často vydávali do známých, ale i neznámých koutů Říma, navštívili jsme Koloseum, Panteon, Španělské náměstí, ale také na druhou stranu místa, která díky své tichosti Aurora navštěvovala, když chtěla mít v hlavě jasno. Byla v knížce také taková naše průvodkyně Římem ☺ Ale zabrousili jsme i na chvíli do Paříže :) Co se tedy týká prostředí, sami vidíte, že krásnými místy se tady nešetřilo ☻

Nápad s plněním přání je opravdu originální-většinou, když si představíme, že se budou v příběhu plnit přání ihned si vzpomeneme na známou Zlatou rybku a její (naše) 3 přání.. Tady byla ale velká zvláštnost v tom, že úkolem naší hrdinky nebylo splnit si přání, ale naplnit přání ostatním a ji potom jako odměnu čekalo sté-poslední přání ;) A i u samotných přání se autorka vyřádila! Jelikož Aurořini přátelé nevěděli o její moci, nemohli také tušit, že stačí aby řekli:" Chci", nebo "Strašně moc bych si přál" a jejich, mnohdy vážně banální, přání se vyplní. Dokážete si tedy představit, že v mnohých situacích se Aurora opravdu bála následků svého daru!
A samozřejmě ani v tomto příběhu nesmí chybět láska-abych tedy byla přesnější první láska :)

Při každé nové kapitole jsme na boku stránek viděli řadu čísel a to zvýrazněné ukazovalo, kolik už Aurora splnila lidem přání-sama si o tom dokonce vedla něco jako "Deník splněných přání". Bylo tedy zajímavé pozorovat, jak rychle se dá splnit 100 přání. Lidé si totiž v životě přejí velmi mnoho věcí, ať už přání velká, nebo malá.
Já osobně bych Aurořinu schopnost brala :D Muselo by být super moct splnit přání své rodině, nebo přátelům ..a hlavně potom mít jedno přání pro sebe :D :)

Tento opravdu kouzelný příběh je velmi oddechový a pozitivní, takže pokud nejste vyloženě proti tomuto žánru, určitě Vám zpříjemní volné chvíle. Mě tedy 100 přání velmi mile překvapilo a jsem moc ráda, že jsem si tuto knížku mohla přečíst ☺
8/08/2017
Knížka mě velice bavila a přečetla jsem ji jak se říká ,,jedním dechem"..
S hlavní hrdinkou bych si rozumela jelikož obě milujeme knížky =)
Knížku mi půjčila sestřenice,a po ani ne dvou dnech jsem ji měla doctenou😍 ...
Všechny kapitoly mě bavily,ale po tom co k Auroře do třídy přišel nový kluk Alejandro ze Španělska mě to začalo bavit ještě víc a přála jsem si,aby se dali dohromady :33 ..
Knížku doporučuji všem co milují nadpřirozeno a knihy =3
2/08/2017
Možná, že už jsem na tuto knihu stará, ale anotace mě zaujala tolik, že jsem si ji prostě musela přečíst. A mně se líbila! Kdybych byla ve věku hlavní hrdinky (třináct let) asi bych si ji užila ještě více, ale rozhodně může tato kniha potěšit i starší čtenářky. Moc se mi líbil nápad se seznamem přání. Je to prostě kouzelné dílo s ještě kouzelnějším příběhem. Erica Bertelegni je velmi nápaditou autorkou.
30/07/2017
Aurora jednoho dne vkročí do podivného knihkupectví. Tam ji očarují, a ona od toho času má magické schopnosti! Když někdo vysloví nějaké přání, tak ho Aurora musí splnit. Zažije spoustu dobrodružství!
Kniha je dokonalá! Nemohla jsem přestat číst. Kniha je perfektně vymyšlená, napsaná, a taky graficky zpracovaná. Na tuto knihu jsem narazila ve knihovně, okamžitě jsem se zamilovala do obálky. Doporučuji, jako oddechovou knížku, na letní čtení! :)
můžete mně podpořit na mém knižním instagramu: bookks.with.evka
26/07/2017
Tahle kniha byla jedna z prvních, od které jsem se nemohla odtrhnout. Příběh byl velice poutavý. Popravdě řečeno, na tuhle knihu jsem narazila jen díky výborné obálce - byla to láska na první pohled :D . Musím říct, že kniha je super. Dobrý nápad byl ten seznam přání. Vždycky jsem se na něj těšila a taky jsem se těšila než mi kniha přijde celkově. Autorka má velmi bujnou představivost a píše velmi přímě a jasně.
11/07/2017
Já jsem dvanáctiletá dívka která četla tuto knížku a musela jsem si ji pak přečíst znovu byla tak krásná je neuvěřitelné že to napsala skoro třináctiletá dívka bylo to moc hezké
26/04/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu 100 přání jen za 200 Kč.