Kategorie

Případy Kim Stoneové 1: Němý křik

279 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Knižní klub
Kód:
ISBN: 978-80-242-5368-8
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 558 Kč

Ušetříte 140

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)
Odměny pro recenzenty
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Reklamu na knihu Němý křik jsem viděla snad všude a kniha mi utkvěla v paměti. Ani ne po měsíci jsem ji vyhrála v soutěži a to mě přimělo si ji přečíst. Každý knihu vychvaloval a tak jsem se na ni velmi těšila. Ovšem její obsah mě velmi zklamal. Hlavní hrdinka knihy mi byla po celou dobu velmi nesympatická. Její způsob chovaní mě opravdu nudil a občas jsem musela protáčet oči. Příběh se velmi táhne a postupem času se mi začaly plést postavy. Proto se nechystám ani na další díly.
3/10/2017
Na tuto knihu jsem se velmi těšila. A opět se stalo to, že moje očekávání byla asi příliš veliká. Čekala jsem parádní pecku, ze které padnu na zadek, ale to se nestalo. Dostala jsem vynikající příběh, to ano, ale ono pověstné „wow“ se nekonalo. Děj je napínavý od začátku do konce. Na světlo se prodírají nové a nové zápletky. Konec vás jistě svým způsobem překvapí. Musím říct, že já nějaké podezření na pachatele měla, ale přesto jsem byla koncem částečně také překvapená. Kniha se mi četla velmi dobře, žádné nudné nebo zbytečné pasáže jsem nezaznamenala. Několik kapitol je líčených z pohledu vraha. Jsou psané jiným fontem písma a na rozdíl od ostatního děje, který je psán er-formou, vrah podává své myšlenky v první osobě. V některých pasážích se krátkodobě vracíme do minulosti. Ov... Celá recenzešem trochu jsem měla problém s hlavní hrdinkou Kim. Za každé situace nutně vtipná, sarkastická, zkrátka v tomto směru bych řekla, že autorka tlačila trochu na pilu. Někdy to bylo vtipné, ale jindy mi toho přišlo už příliš. Kim mohla být naopak více propracovaná v tom emocionálním slova smyslu. Působila na mě dost chladně, přestože to vůbec nebyl autorčin záměr. Kim oplývala city, i když je nedávala najevo. Autorka nám však mohla víc přiblížit to její potlačované opravdové já, které hodně souviselo s minulostí a dětstvím. Alespoň tak já jsem to cítila. S Kim jsem se tedy nedokázala ztotožnit a opravdu mi jako ústřední postava příběhu nepřirostla nijak zvlášť k srdci, nevytvořila jsem si k ní vztah. Prostě mi byla tak trochu jedno, řekla bych. Možná s blížícím se koncem jsem na chvíli pocítila trošku jinou Kim, která se mi líbila víc. Přestože mám drobné výhrady, rozhodně knihu doporučuji k přečtení.
6/09/2017
Případy Kim Stoneové patří k mým nejoblíbenějším knihám. Angela Morsansová je velmi dobrá spisovatelka, při čtení jsem měl pocit, jako bych vše sám prožíval. A hlavní hrdinka je také velmi, ale opravdu velmi sympatická. Příběh měl spád, několikrát jsem byl v šoku, co se to tam vlastně všechno událo, prostě není nic, na co bych si mohl stěžovat. Nezbývá mi tedy nic jiného, než dát plné hodnocení a všem knihu doporučit.
28/08/2017
Pět postav stojí u mělkého hrobu. Zmařili nevinný život.
Po letech je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy a záhy následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. Je třeba pachatele dopadnout dřív než znovu udeří.
Kniha je velice čtivá , napínavá , plná zvratů a překvapení. Příběh je skvěle vykreslený , zápletka je netradiční a velice dobře propracovaná.
Šokující konec, který mě teda dokonale překvapil a to ve více směrech. Určitě knížku můžu všem doporučit
24/08/2017
Kniha mne zaujala svou obálkou, vzala jsem si do ruky a očekávala další dobře čtivou detektivku. A dostala jsem mnohem více. Kniha nepostrádá zvraty v ději, napětí, drama, hlavní hrdinka je svérázná, impulsivní, ale mně sympatická detektiv inspektor Kim Stoneová s pohnutou minulostí. Bavil mne její humor. Sedl mi vyprávěcí styl autorky i rozdělení knihy na kratší kapitoly. Za sebe mohu knihu doporučit.
19/08/2017
Skvělá detektivka a inspektorka Kim Sotneová, která má od nynějška novou fanynku. I když je drsná a její chování není vždy zdvořilé, člověk to pochopí. Vyrůstala po pěstounských rodinách a neměla lehké dětství (nehledě na to, jak ji a jejího bratra vlastně našli). A když se tento případ týká zemřelých dívek z dětského domova, vzpomínky se jí znovu vracejí. Knížka pro mě byla čtivá a zajímavá od začátku až do konce. Řadím ji k mým oblíbeným sériím a těším se na další díly.
16/08/2017
Kniha si mě získala především díky sympatickému vyšetřovacímu týmu, kterému velela Kim. Ta sice nebyla vůči ostatním příliš sympatická, zdvořilá, nebo nedej bože milá, ale její humor byl něco naprosto skvělého!
Hlavní hrdinka navíc měla velmi zajímavou minulost, kterou autorka postupně odkrývá během všech 336 stran. Moc se mi líbilo, že nás s tím Angela Marsons neseznámila hned na začátku během dvou či tří odstavců, ale udržovala čtenáře neustále v napětí a zvědavosti.

Jako další obrovitánské plus vidím využití všech dostupných moderních prostředků jako například facebook či google mapy. Když čtu nějaký ten thriller nebo detektivku ze současné doby a policajty nenapadne projet si sociální sítě lidí, kteří s případem nějak souvisí, nebo si trochu pohrát s googlem,... Celá recenze chytám se za hlavu a nestačím se divit debilitě vyšetřovatelů.
V Němém křiku bylo využito všech těchto prostředků, zazněly zde i narážky typu „Tohle není Kriminálka Las Vegas!", zmínky zde byly i o Batmobilu a populární hře World of Warcraft, zkrátka ani na chvíli jste neměli pochyby o tom, že čtete příběh odehrávající se v 21. století.
Ráda se ke knížce ještě někdy vrátím :)
27/07/2017
Kim Stoneová, další eso mezi vyšetřovateli. Kim je velmi zvláštní osoba. Je poznamená svým ne příliš šťastným dětstvím. Je přivolána k vraždě ředitelky místní chlapecké školy. Všem je jasné, že příčinou smrti je utopení, nikoli však samovolné. Jde o vraždu. Její svérázný přístup i její impulsivní a svým způsobem nepřístupná povaha z ní dělá osobu jak uznávanou a respektovanou. Autorka nám připravila celkem krátké kapitoly rozdělené na samotné dějové vyprávění a občasné skoky do vrahova myšlení. Což bylo opravdu působivé. Číst tyto myšlenky bylo opravdu zajímavé, sami jste si mohli udělat obrázek o mentalitě pachatele. Kniha se bude líbit těm, kteří mají rádi thrillery a detektivky.
13/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Případy Kim Stoneové 1: Němý křik jen za 279 Kč.