Kategorie

Vypravěčka

Autor: Jodi Picoult

319 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Ikar
Kód:
ISBN: 978-80-249-2607-0
Rok vydání: 2014
Vazba: Vázaný
Počet stran: 512
Zařazení: americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi? Kontroverzní brilantní román o vině a trestu americké bestselleristky Jodi Picoultové.
Bestsellery Partika Hartla
13
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tuto knihu jsem si dlouhou dobu chtěla přečíst. Byla skvělá!!! Velmi silný příběh z období holocaustu. Zaujalo mě, jak je kniha napsaná. Ve třech liniích - současnost, minulost a příběh s upírem. Nejvíc se mi líbila minulost. Nikdy jsem knihy z období druhé světové války nevyhledávala, ale teď je mám velmi ráda. Tato kniha se mi velmi líbila doporučuji všem přečíst. Neuděláté chybu s touto knihou...
13/08/2017
V této knize je skvěle, nenásilnou formou popsáno, jak koncentrační tábor vypadal vevnitř. Díky Sage a její babičky, se ocitáme v srdci příběhu, kde láska a rozum jdou stranou, uhýbají před nenávistí, zlobou a silou. Když čtete řádky knihy, nevěříte vlastním očím. Já docházela vždy k bodu, kdy jsem knihu musela, byť jen na pár minut odložit, rozdýchat to, potom se o část textu podělit doma, kdy i přítel žasnul a koukal na mě s otevřenou pusou.

Nebudu v žádném případě popisovat děj, nebudu ani ze sebe dělat citlivku, protože já u knihy nebrečela jako jiní, ale určitě jsem lapala po dechu, protože jsem nevěřila tomu, co čtu! Vím, že je to román, napsaný skvělou spisovatelkou, ale cítím, že je to zároveň pravda, je to tak silný příběh, že to nemůže být ani jinak, tohle b... Celá recenzey někdo nevymyslel.
A konec knihy? Dámy a pánové, já přestala dýchat, rozklepaly se mi ruce a musela jsem se uklidnit, než jsem si zde sedla, abych se s Vámi podělila o mé zážitky z této výborné knihy.
1/08/2017
Víte, co je největší paradox? Že o něčem tak strašném, co se v minulosti dělo, může vzniknou takové krásné dílo. Kniha je zaměřená na historii a opravdu to není veselé čtení. Přesto musím říct, že je kniha krásně napsána, celý příběh je velmi silný a neuvěřitelně čtivý (ano, i vzhledem k tématu). Navíc ho může číst i ten, kdo není historií příliš políben, i tak myslím, že by vás mohl příběh Jodi Picoultové bavit.
31/07/2017
Knížka mě velmi mile překvapila. Spousty lidí o knize nepsali zrovna pozitivní recenze, dlouho jsem uvažovala, zda má vůbec cenu knihu číst. Jelikož toto nebyla první kniha od Picoultové, která se ke mně dostala a se všemi předchozími jsem byla spokojená, rozhodla jsem se nakonec, že to zkusím.
A vůbec toho nelituji!
Kniha je opravdu úžasná, děsivá, působivá a originální ve všech směrech.
A ten konec...! Ten mi opravdu vyrazil dech, což se mi moc často nestává.
27/07/2017
Až do přečtení této knihy jsem o Holocaustu četla jen ve školních učebnicích a viděla pár dokumentárních filmů, které jsem většinou nevydržela dokoukat. Vypravěčka vás zavede do nedávné minulosti a provede Vás vzpomínkami těch, kteří Holocaust zažili. Některé momenty byly v knize tak silné, že jsem ji musela odložit a zhluboka se nadechnout. Kniha propojuje příběhy dvou lidí, kteří byli ve stejnou dobu na stejném místě, avšak v naprosto rozdílných pozicích. Jedním z vyprávějících je babička Minka a příběh vypráví své vnučce. Minka je židovka. Druhým vyprávějícím je Josef Weber. Josef je Němec. A oba byli v Osvětimi. Josef žádá vnučku Minky, aby mu pomohla zemřít. Dříve než tak učiní, má mu ale odpustit vše, čeho se v mládí dopustil. Tíží ho vina a výčitky svědomí. Knihu si přečt... Celá recenzeěte, určitě to stojí za to.
23/07/2017
Knihy o Holocaustu mě docela zajímají, protože je to strašlivá část evropské historie. Ovšem jde o to, kolik jste jich už přečetli. Pokud je to pro Vás prvotina, budete nadšeni. Já tedy osobně četl už lepší kousky, ale i tento má samozřejmě co nabídnout. Naleznete zde strašlivé věci, které vypadají, že se nemohli dít, ale opak je pravdou. A nejhorší na tom je, že se kdykoliv mohou vrátit zpátky. Myslíte si, že je to v dnešní době nemožné ?
11/07/2017
Děj Vypravěčky je posunutý do 21. století a o 2. světové válce se tu pouze vypráví a vzpomíná se na ni. Více se zde prolíná minulost se současností a čtenář si tak o to více uvědomuje, že všechno, co je v knize psáno, se skutečně dělo, že to má reálné dopady na dnešní společnost, že nejde o příliš dávnou historii, která už je napůl zapomenutá. Vypravěčka je velmi krásný a velmi smutný příběh, na jehož čtení byste si rozhodně měli udělat čas, protože to za to jednoduše stojí! Autorka Jodi Picoultová opět dokázala vytvořit z postav na papíře živé, dýchající lidi, kteří se stali vašimi kamarády. Obdivovali jste je i nenáviděli, drželi jim palce, nebo se modlili za jejich smrt.
6/07/2017
Krásná čtivá knížka. Doporučuji.
18/03/2017
moc pěkné čtení
22/01/2017
Vřele všem doporučuji! bavilo mě to.
31/08/2016
2
Hodnocení
27/07/2017
21/08/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Vypravěčka jen za 319 Kč.