Kategorie

Vypravěčka

Autor: Jodi Picoult

331 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Ikar
Kód:
ISBN: 978-80-249-2607-0
Rok vydání: 2014
Vazba: Vázaný
Počet stran: 512
Zařazení: americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi? Kontroverzní brilantní román o vině a trestu americké bestselleristky Jodi Picoultové.
Odměny pro recenzenty
18
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jodi Picoultová je spisovatelka, která píše silné příběhy. Ještě jsem od ní nečetla knihu, která by mě nedostala na lopatky. I tato - s názvem Vypravěčka - k nim rozhodně patří. Je tu vážná tématika holocaustu a židovství, takže je jasné, že to nebude úplně jednoduché čtení. Přesto má spisovatelka talent - umí o tom psát opravdu skvělým stylem. Pokud máte tuto tématiku v knihách rádi, určitě si Vypravěčku nenechte ujít.
29/09/2017
Na toto téma jsem přečetla již mnoho knih, ale Vypravěčka od Jodi Picoultové mě opravdu dokázala chytnout za srdce. Příběh muže, který působil v koncentračním táboře, se zde prolíná s příběhem babičky hlavní hrdinky, která byla jednou z jeho obětí. Je zajímavé sledovat obě dějové linie a také pozorovat to, jak obě vyprávění vstřebává hlavní hrdinka. Celá kniha je psaná velmi poutavým a čtivým stylem. Navíc je psána z několika pohledů. Obsahuje velmi zajímavé myšlenky i věci, které donutí člověka se zamyslet. Jako všechny knihy od Jodi Picoultové i tahle rozhodně stojí za přečtení!
20/09/2017
Po Vypravěčce jsem pokukovala už nějakou dobu, ale nějak jsem se nemohla rozhodnout, jestli si ji mám nebo nemám koupit. Nakonec vyhrála zvědavost a já si Vypravěčku přece jen pořídila. Na čtení jsem se těšila, kniha skýtala mnoho ohlasů, ať už pozitivních, nebo negativních (i když těch pozitivních bylo víc:-)) Vypravěčka je opravdu nádherná kniha, plná krásných citátů a myšlenek. Po přečtení se mi téma této knihy, zabít či nezabít, zavrtalo do hlavy a já přemýšlela, jak bych se v takové situaci, v jaké se Sage objevila, zachovala já. Nejvíc mě zasáhlo povídání babičky, nechtělo se mi věřit, že by byli lidé schopní tak odporných věcí, jako těch, kterých se dopouštěli lidé v Osvětimi. Josefa/Reinera mi bylo z jedné strany líto, ale z druhé, a možná i větší, jsem k němu cítila to... Celá recenze stejné, co Sage - nenávist. I přesto mě tahle knížka nahlodala, tak dokonale, že ještě teď, zhruba týden po tom, co jsem knihu dočetla, přemýšlím, jestli bych byla schopná Josefa, za to, co udělal, zabít. Možná bych ho nedokázala ani poslat do vězení.. Co víc mohu říct k Vypravěčce? Tahle kniha je krásná, je silná a je skvěle napsaná. Rozhodně nad ní budu přemýšlet ještě dlouho.. Jedna z nejlepších knih, které jsem, kdy četla.

"Ztráta je víc než smrt a žal je proměnlivá bytost ovlivňující emoce."
16/09/2017
Úžasná kniha. Příběh mě úplně pohltil, když jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Z celé knihy mě samozřejmě nejvíc zaujalo vyprávění babičky, nechápala jsem, jak k něčemu takovému mohlo vůbec kdy dojít. Je strašné, že něco takového museli lidé opravdu prožít. Zároveň jsem se při čtení neustále prala sama se sebou, nenáviděla jsem mladého Josefa, zatímco toho starého mi bylo líto. A konec mě překvapil, ani v nejmenším jsem nečekala, že to takhle dopadne. Na tuto knížku jen tak nezapomenu a nejspíš se k ní někdy vrátím.
3/09/2017
Tato knížka je to nejlepší , co autorka kdy napsala. A u mě stojí i na předním místě toho , co jsem kdy v životě přečetla. Velice silné téma holocaustu , je zde brilantně zachyceno nenásilnou a úžasně čtivou formou. Knížka mě velmi zasáhla a dojala. Příběh mě naprosto pohltil a vyvolal ve mě až netušené emoce. Jodi Picoultová dokazuje, že umí skvěle psát, její témata jsou kontroverzní a s každou další knihou mě neustále přesvědčuje , že lepší autorku neznám. Za mě je tato knížka naprosto bezchybná , rozhodně doporučuji.
19/08/2017
Tuto knihu jsem si dlouhou dobu chtěla přečíst. Byla skvělá!!! Velmi silný příběh z období holocaustu. Zaujalo mě, jak je kniha napsaná. Ve třech liniích - současnost, minulost a příběh s upírem. Nejvíc se mi líbila minulost. Nikdy jsem knihy z období druhé světové války nevyhledávala, ale teď je mám velmi ráda. Tato kniha se mi velmi líbila doporučuji všem přečíst. Neuděláté chybu s touto knihou...
13/08/2017
V této knize je skvěle, nenásilnou formou popsáno, jak koncentrační tábor vypadal vevnitř. Díky Sage a její babičky, se ocitáme v srdci příběhu, kde láska a rozum jdou stranou, uhýbají před nenávistí, zlobou a silou. Když čtete řádky knihy, nevěříte vlastním očím. Já docházela vždy k bodu, kdy jsem knihu musela, byť jen na pár minut odložit, rozdýchat to, potom se o část textu podělit doma, kdy i přítel žasnul a koukal na mě s otevřenou pusou.

Nebudu v žádném případě popisovat děj, nebudu ani ze sebe dělat citlivku, protože já u knihy nebrečela jako jiní, ale určitě jsem lapala po dechu, protože jsem nevěřila tomu, co čtu! Vím, že je to román, napsaný skvělou spisovatelkou, ale cítím, že je to zároveň pravda, je to tak silný příběh, že to nemůže být ani jinak, tohle b... Celá recenzey někdo nevymyslel.
A konec knihy? Dámy a pánové, já přestala dýchat, rozklepaly se mi ruce a musela jsem se uklidnit, než jsem si zde sedla, abych se s Vámi podělila o mé zážitky z této výborné knihy.
1/08/2017
Víte, co je největší paradox? Že o něčem tak strašném, co se v minulosti dělo, může vzniknou takové krásné dílo. Kniha je zaměřená na historii a opravdu to není veselé čtení. Přesto musím říct, že je kniha krásně napsána, celý příběh je velmi silný a neuvěřitelně čtivý (ano, i vzhledem k tématu). Navíc ho může číst i ten, kdo není historií příliš políben, i tak myslím, že by vás mohl příběh Jodi Picoultové bavit.
31/07/2017
Knížka mě velmi mile překvapila. Spousty lidí o knize nepsali zrovna pozitivní recenze, dlouho jsem uvažovala, zda má vůbec cenu knihu číst. Jelikož toto nebyla první kniha od Picoultové, která se ke mně dostala a se všemi předchozími jsem byla spokojená, rozhodla jsem se nakonec, že to zkusím.
A vůbec toho nelituji!
Kniha je opravdu úžasná, děsivá, působivá a originální ve všech směrech.
A ten konec...! Ten mi opravdu vyrazil dech, což se mi moc často nestává.
27/07/2017
Až do přečtení této knihy jsem o Holocaustu četla jen ve školních učebnicích a viděla pár dokumentárních filmů, které jsem většinou nevydržela dokoukat. Vypravěčka vás zavede do nedávné minulosti a provede Vás vzpomínkami těch, kteří Holocaust zažili. Některé momenty byly v knize tak silné, že jsem ji musela odložit a zhluboka se nadechnout. Kniha propojuje příběhy dvou lidí, kteří byli ve stejnou dobu na stejném místě, avšak v naprosto rozdílných pozicích. Jedním z vyprávějících je babička Minka a příběh vypráví své vnučce. Minka je židovka. Druhým vyprávějícím je Josef Weber. Josef je Němec. A oba byli v Osvětimi. Josef žádá vnučku Minky, aby mu pomohla zemřít. Dříve než tak učiní, má mu ale odpustit vše, čeho se v mládí dopustil. Tíží ho vina a výčitky svědomí. Knihu si přečt... Celá recenzeěte, určitě to stojí za to.
23/07/2017
3
Hodnocení
3/09/2017
27/07/2017
21/08/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 17% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Vypravěčka jen za 331 Kč.