Henning Mankell
1948Narozen 1948 ve Stockholmu. Švédský herec, divadelní režisér a manažer, spisovatel.
Nahlásit chybuHenning Mankell proslavil švédské městečko Ystad, které by jinak těžko někdo znal. Umístil do něj totiž bydliště svého hrdiny, komisaře Kurta Wallandera, ústřední postavy jeho rozsáhlé série detektivek. Zatímco na jeho vyšetřování již navázala jeho dcera Linda Wallanderová, Mankell píše knihy stále sám, a je jich už ke dvaceti. Kromě detektivek píše Mankell i knihy pro děti. Se svou ženou, dcerou režiséra Ingmar Bergmanna, žije v Mozambiku, kde vede divadelní soubor. Je známý svými radikálně levicovými politickými názory. Jeho překladů u nás vyšla celá řada, jmenujme Pátou ženu, Psy z Rigy, Než přijde mráz nebo Číňana.
-
Italské boty
Henning Mankell Skladem272 KčDo košíku
-
Číňan
Henning Mankell Skladem275 KčDo košíku
-
E-kniha: Bílá lvice
Host Dostupné239 KčDo košíku
-
Neklidný muž
Henning Mankell Skladem286 KčDo košíku
-
Ve slepé uličce (Případy komisaře Wallandera)
Henning Mankell Skladem259 KčDo košíku
-
Psi z Rigy
Henning Mankell Skladem260 KčDo košíku
-
Vrazi bez tváře (Případy komisaře Wallandera)
Henning Mankell Skladem245 KčDo košíku
-
O krok pozadu (Případy komisaře Wallandera)
Henning Mankell Skladem305 KčDo košíku
-
Pátá žena
Henning Mankell Skladem263 KčDo košíku
-
Psi z Rigy - CD mp3 (Čte Jiří Vyorálek)
Henning Mankell Skladem273 KčDo košíku
-
Než přijde mráz
Henning Mankell SklademVýhodné229 KčDo košíku
-
Pohyblivý písek (Henning Mankell, 2017)
Henning Mankell SklademSkvělá cena!99 KčDo košíku
-
Pyramida
Henning Mankell Skladem248 KčDo košíku
-
E-kniha: Číňan
Host Dostupné248 KčDo košíku
-
E-kniha: Než přijde mráz
Host Dostupné239 KčDo košíku
-
E-kniha: Ve slepé uličce
Host Dostupné239 KčDo košíku
-
E-kniha: Pátá žena
Host Dostupné239 KčDo košíku
-
E-kniha: Vrazi bez tváře
Host Dostupné198 KčDo košíku
-
E-kniha: Neklidný muž
Host Dostupné238 KčDo košíku
-
E-kniha: O krok pozadu
Host Dostupné239 KčDo košíku
-
E-kniha: Psi z Rigy
Host Dostupné199 KčDo košíku
-
E-kniha: Usměvavý muž
Host Dostupné229 KčDo košíku
-
E-kniha: Pohyblivý písek
Host Dostupné199 KčDo košíku
-
E-kniha: Ruka/Wallanderův svět
Host Dostupné199 KčDo košíku
-
Vrah bez tváře
Henning Mankell SklademSkvělá cena!79 KčDo košíku
-
E-kniha: Muž, ktorý sa usmieval
Marenčin PT Dostupné239 KčDo košíku
-
Piata žena (Henning Mankell, 2015)
Henning Mankell SklademSkvělá cena!139 KčDo košíku
-
Biela levica (Henning Mankell, 2016)
Henning Mankell SklademSkvělá cena!129 KčDo košíku
-
Psi z Rigy (Henning Mankell, 2014)
Henning Mankell SklademSkvělá cena!129 KčDo košíku
-
Záhrada smrti (Henning Mankell, 2014)
Henning Mankell SklademSkvělá cena!119 KčDo košíku
-
Než přijde mráz - 2 CDmp3 (Čte Jiří Vyorálek)
Henning Mankell Dostupné388 KčDo košíku
-
Švédské holínky
Henning Mankell Dostupné268 KčDo košíku
-
Bílá lvice
Henning Mankell Dostupné277 KčDo košíku
-
Firewall
Henning Mankell Dostupné298 KčDo košíku
-
Ruka / Wallanderův svět
Henning Mankell Dostupné252 KčDo košíku
-
Firewall - 2 CDmp3 (Čte Jiří Vyorálek)
Henning Mankell Dostupné158 KčDo košíku
-
Ve slepé uličce - 2 CDmp3 (Čte Jiří Vyorálek)
Henning Mankell Dostupné122 KčDo košíku
-
Usměvavý muž
Henning Mankell Dostupné260 KčDo košíku
-
Pyramida - 2 CDmp3 (Čte Jiří Vyorálek)
Henning Mankell Dostupné315 KčDo košíku
-
Neklidný muž - 2 CDmp3 (Čte Jiří Vyorálek)
Henning Mankell Dostupné411 KčDo košíku
Recenze knih autora
Do toho skupina mladých lidí, kteří se převlékají do dobových kostýmů,... číst celé matka, která má silné tušení, že její dceři se stalo něco strašného... Dál nebudu prozrazovat, pokud máte rádi napětí, neváhejte a začněte číst!
Kniha autora ihned vtáhne do děje, ale postupně se mění na rozvláčné a dost obsá... číst celéhlé dílo, které se nečte snadno a nutí člověka o různých otázkách. Člověk očekává detektivní příběh a nakonec dostane něco, co místy připomíná pomalu až populárně naučnou literaturu.
Číňané určitě nesedne každému a těžko se hodnotí, mě však kniha a to množství velmi zajímavě podaných informací na pozadí detektivního příběhu nadchlo.