Kategorie

Malý kamarád

Autor: Donna Tartt

307 běžná cena 398 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025718452
Jazyk: Čeština
Počet stran: 572

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Donna Tarttová ve svém druhém románu Malý kamarád (po němž následoval světoznámý román Stehlík, za který v roce 2014 získala Pulitzerovu cenu) brilantně zachycuje dusivou atmosféru upadajícího jižanského městečka, kde stále doutnají rasové a společenské konflikty, ze slávy bývalé honorace zbyly už jen trosky a pod zdánlivě ospalým povrchem číhají skryté hrozby.
V městečku Alexandrie ve státě Mississippi dojde k tragédii – na Svátek matek je devítiletý Robin Cleve nalezen oběšený na stromě na zahradě před domem svých rodičů. Jeho vražda není nikdy objasněna a rodina se ze ztráty jediného syna nikdy nevzpamatuje. O jedenáct let později se do pátrání na vlastní pěst pouští chlapcova mladší sestra Harrieta, které v době neštěstí nebyl ještě ani rok. Uzavřené, ne právě milé a až nezdravě inteligentní děvčátko, k jehož vzorům patří kapitán Scott, Harry Houdini a Sherlock Holmes, se o prázdninách rozhodne, že s pomocí svého jediného kamaráda Hellyho bratrova vraha nejen najde, ale také náležitě potrestá. Co na tom, že většina pamětníků odmítá o celé záležitosti mluvit, že těch pár svědectví, která děti přece jenom získají, nepůsobí zrovna spolehlivě a že chybějí jakékoli důkazy? Pátrání, které zpočátku vypadá jako celkem nevinná dětská hra, se záhy zvrtne v nebezpečné dobrodružství, při němž se dá snadno přijít k úhoně. Zvlášť když malí mstitelé zkříží cestu vyšinutému místnímu výrobci drog a několika dalším členům jeho poněkud zvláštní rodiny.

Donna Tarttová (*1963) patří k nejuznávanějším americkým autorům současnosti, přestože napsala zatím jen tři romány, Tajná historie (The Secret History, 1992), Malý kamarád (The Little Friend, 2002) a Stehlík (The Goldfinch, 2013). Její psaní charakterizuje vypravěčská poctivost, myšlenková hloubka a neuspěchaná prokomponovanost – ne náhodou vznikal každý z jejích románů dlouhá léta. Za své dílo obdržela Donna Tarttová řadu ocenění, včetně nejprestižnější americké literární ceny, Pulitzer Prize. Její knihy byly přeloženy do jednatřiceti světových jazyků.
Odměny pro recenzenty
1
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Příběh čtenáře zavede na jih Spojených států, zhruba na začátek druhé poloviny dvacátého století. Město Alexandria ve státě Mississippi představuje uzavřený mikrosvět odrážející vybledlý odlesk starých koloniálních časů. Rozvětvená starousedlická rodina Cleveových právě zažívá silnou tragédii. Devítiletý Robin se na Svátek matek najde pověšen na stromě. Jeho matka se z otřesné zkušenosti už nikdy zcela nevzpamatuje. Robinova mladší sestra má v době neštěstí necelý rok. O jedenáct let později je z ní nadprůměrně inteligentní dívka se sklony k samotářství. Během letních prázdnin začne s jediným kamarádem pátrat po příčině Robinové smrti, která nebyla nikdy objasněna a v blízkých i širších kruzích se z ní stala tabuizována záležitost. Zpočátku lehkovážná kratochvíle brzy nabere neb... Celá recenzeezpečné obrátky, když se dětské plány zkříží s místním, psychicky narušeným výrobcem drog. Začíná tak precizní rozehraná partie s detailně rozkreslenými postavami a vcelku ponurou, ovšem elektrizující atmosférou, postupně vyúsťující do hořkého deziluzivního rozuzlení. Autorka se zaujetím provází světem, kde se poměrně bolestivým způsobem tříští staré o nové. Dále prostřednictvím pronikavého dětského pohledu vytváří až nepříjemně přesný průřez napříč všemi společenskými vrstvami.
30/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 23% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Malý kamarád jen za 307 Kč.