Kategorie

Slavík

307 běžná cena 398 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025717745
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Počet stran: 464

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Francie 1939. V tiché vesničce jménem Carriveau se Vianne Mauriacová loučí se svým manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně. Vianne nevěří, že by skutečně mohlo dojít k válce, jenomže Němci vpadnou do Francie a země je rázem plná nepřátel, tanků a bojových letadel. Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán, musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše. Bez jídla i naděje čelí nelehkým rozhodnutím, v nichž jde o život či smrt nejen její a jejích blízkých.

Kristin Hannahová se narodila v roce 1960 v Kalifornii, od svých osmi let žila ve státě Washington. Chvíli pracovala v reklamní agentuře, poté studovala práva. Když jí maminka předpověděla, že se stane spisovatelkou, nevěřila jí, ale začala si dělat poznámky ke svému prvnímu vyprávění. Během těhotenství se k poznámkám vrátila, napsala první knihu a zanedlouho se stala profesionální spisovatelkou. Její román Cesta svatojánských mušek (2008, česky 2010) se stal nečekaným bestsellerem. Její poslední kniha, historický román Slavík, vyšel v roce 2015 a dočkal se nejen pochvalných recenzí, ale i obrovského nadšení čtenářské obce.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Pro mě toto byla skvělá knížka, velice lidská , plná utrpení a emocí. Možná má trochu pomalejší rozjezd, ale tím se rozhodně nenechejte odradit. Příběh nás provede obdobím druhé světové války ve Francii. Popisuje příběh dvou sester, které se zdají každá jiná, ale obě mají v sobě neuvěřitelnou statečnost . Vianne zůstává se svou malou dcerkou sama, v malém francouzském městečku po té co její muž odchází na frontu. Musí zvládnout a přežít neuvěřitelné útrapy až do úplného konce války a sama si vším projít. Isabelle, vždy tak trochu rebelka, se vrací do Paříže a zapojuje se aktivně v odboji. Příběh je sice smyšlený, ale válka není žádná fikce. A takovéto knihy nám připomenou jaká zvěrstva se během války děla, že si to nikdo z nás nedovede ani představit. Jak to tenkrát dokázali lid... Celá recenzeé přežít a jak dokázali žít dál? Tato knížka ve mě napořád něco zanechá. Není to žádný milostný román odehrávající se za války, kdo toto čeká ten se rozhodně splete.
22/10/2017
Isabelle a Vianne jsou sestry z městečka Carriveau. Každá si žije svůj vlastní, oddělený život. Zatímco Vianne přiznala skutečnost, že otec, zničený krutostmi první světové války, je spolu se sestrou zanechal napospas svým vlastním osudem a založil si svou vlastní rodinu na okraji Paříže, Isabelle stále bojuje alespoň o kousek jeho zjizveného srdce. Avšak marně. V jistém okamžiku je však zvrat událostí navede v životech úplně jiným směrem. Jak naznačuje rok 1939, ocitáme se před branami pekla rozpoutaného Hitlerem. Francie se mění z romantického místa na okupované pole, které zaplavují tanky a bombardéry, hlavně smrt, strach a nejistota z budoucích dní. Isabelle a Vianne v tomto příběhu a v této válce hrají své vlastní role. Zatímco Vianne čelí rozhodnutím, na kterých záleží živ... Celá recenzeot její rodiny, Isabelle je rebelka, která se rozhodla proti válce bojovat za jakýchkoliv okolností. Slavík je kniha, jejíž příběh vás poučí o minulosti a o dějinách více než kterýkoli učitel, nakolik jsou historické události v ní podložené takovým silným příběhem, že mi z něj stále po těle běhají husí kůži. Kristin Hannah rozebírá příběh dvou zcela rozdílných sester, které válka učí hledat si cestu nejen k sobě, ale také ke svému otci. Zároveň jim však dává tu nejtvrdší školu života. Nutí je vybírat si mezi životem a smrtí, padnout na emocionální dno a kopat ještě hlouběji. Obě sestry jsou vystaveny situacím, které zažívali tisíce lidí.
31/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 23% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Slavík jen za 307 Kč.