Kategorie

Já se vrátím

207 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Host
Kód:
ISBN: 978-80-7491-592-5
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Podivná matka, po lásce lačnící syn a touha po snadné smrti Po letech chladu a odmítání se matka otevře svému synovi romanopisci. Dovolí mu, aby sepsal její životní příběh, pod podmínkou, že jí pomůže k snadnému odchodu. Dodrží oba svůj slib? Mohou si důvěřovat? Matka se synovi vysmívá lžemi a polopravdami. A jak vypráví, syn se od ní stále více odtahuje. Kdo je vlastně jeho matka? Jako dcera brabantského farmáře se ke zděšení své protestantské rodiny vdala za indonéského úředníka koloniální armády. Poté, co se svými třemi dcerami strávila válku v japonském zajateckém táboře, se dozvěděla, že jejího manžela popravili. Zcela bez prostředků a těhotná s jiným mužem se vrátila do Holandska. Zde se usadila, usmířila se se zámožnou rodinou a pečovala o svého šíleného muže — spisovatelova otce. Syn se ptá, zapisuje a čas od času nad ní láme hůl, zoufalý z nepřehledné směsice pravdy a lží. Román Já se vrátím je tragikomedií o chladné, leč fascinující matce, po lásce toužícím synovi a napínavé hře, kterou spolu hrají.
Odměny pro recenzenty
1
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kniha se četla moc dobře. Je to převážně dialog, mezi matkou a synem, místy se tam objeví jiní lidé, ale dá se to počítat opravdu jen na věty. Děj ubíhal rychle, protože čtenář pořád řeší, co všechno matka před svým synem skrývá. Proč mu neříká celou pravdu, zamotává se ve svém příběhu, protože si vymýšlí částečné lži. A stále vás ke čtení nutí otázka: „Proč?“

Ani jsem se nenadála a byl konec. Dopadlo to, dle mého názoru, tak jak mělo. Ovšem… Něco, takový ten pomyslný top tam autor zapomněl dát. Nebo nechtěl. Ale mám z ukončení příběhu smíšené pocity, které ani neumím popsat. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem se seznámila s hrdiny knihy, dozvěděla se spoustu zajímavých informací, ale na druhou stranu jsem očekávala, podle toho, jak se odvíjel příběh, nějaký ohromný b... Celá recenzeoom, který se nekonal. Je pravda, že to se musí autorovi nechat, dokázal mě napínat až do poslední stránky. A to se cení!

Knihu doporučuji komukoliv, kdo už má „něco“ za sebou. Není to typická četba pro náctileté, protože si myslím, že ti by neocenili ani styl psaní, slova, které autor volil a možná ani to, co tím chtěl říci. Samozřejmě, pokud je někdo náctiletý sečtělý, může se mu to líbit, ale dle mého názoru je to kniha, která si najde své čtenáře a nebude to velký okruh. Budou to jen ti, kteří opravdu pochopí.
9/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Já se vrátím jen za 207 Kč.