Kategorie

Jsou světla, která nevidíme

Autor: Anthony Doerr

319 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: MOBA
Kód:
ISBN: 978-80-243-6760-6
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 536
Zařazení: historické romány americké romány druhá světová válka (1939-1945)

Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství? V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje jej věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo. Blíží se chvíle osudového setkání... Ocenění: Pulitzerova cena za rok 2015 Finalista prestižní Národní knižní ceny v USA za rok 2014. Nejlepších kniha roku 2014 podle New York Times. Kniha roku 2014 u Washington Post, San Francisco Chronicle, Guardian, Seattle Times… Kniha roku 2014 podle Hudson Booksellers. Držitel druhého místa Best Books of the Year za rok 2014 na Amazon.com. Držitel ceny Nejlepší kniha roku 2014 Goodreads v kategorii Historical Fiction. 58 týdnů v žebříčku nejprodávanějších knih
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Celým příběhem se proplétáme postupně. V jednotlivých kapitolách se střídají časové roviny z dob válečných a předválečných (a později i po nich), které sledujeme z pozice dvou hrdinů, jež dělí obrovský kus země. Vytváří to zajímavý kontrast a lepší náhled na to, jakým způsobem přijímali okolnosti války lidé z naprosto odlišných prostředí. V Německu tak živě vidíme, jak účinně jeho představitelé dokázali obyvatelstvo zfanatizovat. Ve Francii pak můžeme zahlédnout jen údiv a strach. Naštěstí existují i tací, kteří se tak lehce zfanatizovat a obalamutit nenechají. Příběh z pera spisovatele Anthonyho Doerra je protkaný mnoha zápletkami a epizodami. Přesto jím čtenář bezpečně proplouvá. Kniha promyšlená do posledního písmenka právem získala prestižní americké žurnalistické a umělecké... Celá recenze ocenění - Pulitzerovu cenu za rok 2015.
12/07/2017
Kniha patří mezi mé oblíbené a to hlavně díky propracovanosti časového sledu a jeho rozložení. Sepsání tří příběhů naprosto odlišných lidí, které se odehrávají za druhé světové války je opravdu silným zážitkem, docela stejně tak silným jako Zlodějka knih. Kniha je opravdu čtivá a stránky vám doslova letí pod rukama. Zprvu mě lehce zděsil rozsah knihy, ale po přečtení knihy To od Stephena Kinga se už tolik rozáshlých knížek nelekám. Kniha byla dojímavá a rozhodně ji musím všem doporučit.
10/07/2017
Kniha Jsou světla, která nevidíme je jednou z nejkrásnějších a nejlépe napsaných, jakou jsem kdy přečetla - a to i přesto, že válečná tématika nepatří mezi mé nejoblíbenější. Z celého příběhu sálají emoce, síla, trpělivost a neuvěřitelná chuť do života i přese všechno, co se tenkrát stalo. Je to kniha plná světla, přestože se svět nachází uprostřed temnoty. Styl, kterým je napsaná, je jedinečný. Veškerá ocenění, které autor již získal, jsou opravdu zasloužená a věřím, že o ní ještě uslyšíme.
7/07/2017
Jsem ráda, že jsem učinila rozhodnutí, si tuto knihu již před časem koupit. Ještě více jsem však ráda že jsem si ji přečetla. Za tři stovky skutečně stojí za to. Ještě nikdy jsem nečetla žádnou knihu, která by byla o 2.světové válce a hlavní hrdinka byla slepá. Bylo zajímavé sledovat její osud. I když jsem se o ni nejednou bála. Marie - Laure nemá žádného sourozence a snad ani kamarády (alespoň si nevzpomínám, že by byli v knize zmíněny.)
Naopak kluk Werner sice nemá rodiče jako Marie, ale má sestru, kterou miluje. Navíc začne chodit do nechvalně známé organizace, kde si získá kamaráda, kterého se ale příliš nezastává, protože nechce mít problémy. Upřímně, vůbec se nedivím, že tato kniha získala Pulitzerovu cenu, protože je vážně úžasná. Vypráví o rodičovské lásce, síle p... Celá recenzeřátelství a dokonce i o okamžiku, který změní váš pohled na věc, o setkání a o touze stát se něčím, co vám politická či jakkoli jiná situace prostě neumožňuje nebo vám naopak otevře dveře možností, kde byste to nejméně čekali. Je vážně skvělá, jsou v ní krátké kapitoly, a to jak z pohledu Marie , tak i Wernera, kterého mi nakonec bylo i líto a byla jsem z konce překvapená. Stojí za přečtení - je napínavá a čtivá!
6/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Jsou světla, která nevidíme jen za 319 Kč.