Kategorie

Jsou světla, která nevidíme

Autor: Anthony Doerr

316 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: MOBA
Kód:
ISBN: 978-80-243-6760-6
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 536
Zařazení: historické romány americké romány druhá světová válka (1939-1945)

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Red rock west 3. K Objednávce od 4 kusů

Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství? V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje jej věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo. Blíží se chvíle osudového setkání... Ocenění: Pulitzerova cena za rok 2015 Finalista prestižní Národní knižní ceny v USA za rok 2014. Nejlepších kniha roku 2014 podle New York Times. Kniha roku 2014 u Washington Post, San Francisco Chronicle, Guardian, Seattle Times… Kniha roku 2014 podle Hudson Booksellers. Držitel druhého místa Best Books of the Year za rok 2014 na Amazon.com. Držitel ceny Nejlepší kniha roku 2014 Goodreads v kategorii Historical Fiction. 58 týdnů v žebříčku nejprodávanějších knih
Odměny pro recenzenty
11
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jsou světla, která nevidíme je moc hezká kniha.
Děj je zasazený do historie a věnuje se slepé dívce a vysoce postavenému členu Hitlerjungen.
Kniha byla krásná, dojemná, čtivá. Krátké kapitoly mě velice potěšily - příběh díky nim měl větší spád. Kniha se mi opravdu moc líbila a dlouho jsem o ní musela přemýšlet.
Příběh je originální a zajímavý a tak si myslím, že zaujme spoustu lidí. Tuto knihu mohu rozhodně doporučit.
14/09/2017
Na začátku jsem byla zaskočená ze stylu autorova psaní. Krátké kapitoly, dějové linky. Změna pohledu kdy jednou vypráví Marie - kterou teda naprosto obdivuji, stejně jako její tatínek který ji vytvořil tak dokonalý model města - po druhé vypraví Werner. Samotné téma je natolik silné, že si myslím, že všechny musí zasáhnout. Na stranu druhou, něco malá mi chybělo. Nějaký detail mi chyběl, abych prohlásila knihu za dokonalou.
13/09/2017
Velmi zajímavý příběh. Zpočátku bylo trochu náročnější se seznámit s postavami a začíst se do příběhu, ale když jsem to překonala, bylo těžké knihu odložit. Obě dějové linie byli velmi dobře promyšlené, přičemž se mezi nimi neustále střídalo napětí, které mě nutilo číst dál a dál. Místy mi trochu vadilo střídání vyprávění mezi slepou Marie-Laurou a sirotkem Wernerem. Oproti tomu jsem ocenila krátké kapitoly, kdy jsem mohla knihu kdykoli odložit a přitom jsem se neztratila v příběhu. Tato kniha si jednoznačně zaslouží Pulitzerovu cenu.
3/09/2017
Žádná z Doerrových knih se mi nelíbila tolik, jako tahle. Dílo Jsou světla, která nevidíme je opravdu mimořádným počinem, který by snad mohl jednou být i na seznamu povinné četby pro středoškoláky. Ano, natolik výjimečná kniha to pro mě byla. Naprosto neskutečný příběh vylíčen tak realistickým způsobem, že z toho všeho skoro až mrazí. Nemám nic, co bych autorovi vytkla. Užila jsem si každou stránku.
31/08/2017
Jsou světla, která nevidíme - tohle je kniha, kterou by si měl přečíst úplně každý. Je to tak dojemný příběh o tom, jak lidé neztrácejí naději. Často se stává, že nad životem nejvíce fňukají ti, kterým nic není a jsou naprosto v pořádku. A ti, kteří nějaký závažný problém mají, se naopak dokáži sebrat a je až neskutečné, jakou životní sílu v sobě najdou. Tato kniha je nejlepším dílem autora Anthonyho Doerra. Přečtěte si ji.
28/08/2017
Možná bych mohla odvyprávět celý příběh, ale ošidila bych vás o nádherné pocity, které vám tato kniha dá. I přes některé hrůzy, jenž se odehrávají v knize, mám z ní pocit milý, uspokojivý, decentní úsměv mi vykouzlila na tváři. Příběh sám o sobě je báječný.
Při popisech se budete koukat chvílemi do prázdna a představovat si, jak cítíte slanou vůni moře, jak vám vítr čechrá vlasy, jak bojujete o kousek tepla nebo jak cítíte, že chcete vodu, musíte se napít.
Kniha je nádherná a je mi naprosto jasné, proč Pulitzerovu cenu získala. Tato kniha si to zaslouží.
Věřím, že s knihou budou spokojeni všichni. Počínaje vaší babičkou, maminkou, tatínkem a ostatními členy rodiny. Ale hlavně s ní budete spokojeni vy. Protože se v tomto příběhu ukazuje, že i v lidech, kteří jsou v... Celá recenzeychováváni k páchání "zla" a "nedobrých" skutků se najde trocha krásy.A naděje, že někdo takový vám dokáže pomoct a možná změnit život, tam je. V lidech, kteří jsou zdánlivě odkázáni na pomoc ostatních se najde dost odvahy a sil postavit se sami na vlastní nohy, ba co víc, udělat něco výjimečného, něco, co možná změní osudy... A hlavně, i když je válka, ne všechno ovládají bomby, děla, miny, kulomety, pušky, zbraně a hrubý hlas....
5/08/2017
Je mi strašně líto, že se nemůžu přidat k těm ostatním recenzím, které vynášejí tuto knihu až do nebes. Strašně jsem se na knihu těšila, ale nijak mě neoslovila. Postavy byly naprosto bez osobnosti. Prostě takové nijaké. A proto mě pasáže ani nijak nešokovaly a postavy mi nijak nepřirostly k srdci. Jak u tak vážného tématu můžu zůstat naprosto v klidu? Ani slzička mi neukápla. Mylím, že knize se prostě nepovedlo mě chytit za srdce.
29/07/2017
Celým příběhem se proplétáme postupně. V jednotlivých kapitolách se střídají časové roviny z dob válečných a předválečných (a později i po nich), které sledujeme z pozice dvou hrdinů, jež dělí obrovský kus země. Vytváří to zajímavý kontrast a lepší náhled na to, jakým způsobem přijímali okolnosti války lidé z naprosto odlišných prostředí. V Německu tak živě vidíme, jak účinně jeho představitelé dokázali obyvatelstvo zfanatizovat. Ve Francii pak můžeme zahlédnout jen údiv a strach. Naštěstí existují i tací, kteří se tak lehce zfanatizovat a obalamutit nenechají. Příběh z pera spisovatele Anthonyho Doerra je protkaný mnoha zápletkami a epizodami. Přesto jím čtenář bezpečně proplouvá. Kniha promyšlená do posledního písmenka právem získala prestižní americké žurnalistické a umělecké... Celá recenze ocenění - Pulitzerovu cenu za rok 2015.
12/07/2017
Kniha patří mezi mé oblíbené a to hlavně díky propracovanosti časového sledu a jeho rozložení. Sepsání tří příběhů naprosto odlišných lidí, které se odehrávají za druhé světové války je opravdu silným zážitkem, docela stejně tak silným jako Zlodějka knih. Kniha je opravdu čtivá a stránky vám doslova letí pod rukama. Zprvu mě lehce zděsil rozsah knihy, ale po přečtení knihy To od Stephena Kinga se už tolik rozáshlých knížek nelekám. Kniha byla dojímavá a rozhodně ji musím všem doporučit.
10/07/2017
Kniha Jsou světla, která nevidíme je jednou z nejkrásnějších a nejlépe napsaných, jakou jsem kdy přečetla - a to i přesto, že válečná tématika nepatří mezi mé nejoblíbenější. Z celého příběhu sálají emoce, síla, trpělivost a neuvěřitelná chuť do života i přese všechno, co se tenkrát stalo. Je to kniha plná světla, přestože se svět nachází uprostřed temnoty. Styl, kterým je napsaná, je jedinečný. Veškerá ocenění, které autor již získal, jsou opravdu zasloužená a věřím, že o ní ještě uslyšíme.
7/07/2017
2
Hodnocení
27/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Jsou světla, která nevidíme jen za 316 Kč.