Kategorie

Co mě naučil tučňák

Autor: Michell Tom

195 běžná cena 279 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Noxi
Kód:
ISBN: 978-80-8111-314-7
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 208

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat. Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.
Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nejmilejší knížka tohoto roku... Skoro polovinu si prostě "museli" vyslechnout lidé, kteří měli tu "smůlu", že se nacházeli v mém čtecím a předčítacím dosahu :DDD Nechci knížku moc popisovat, chci ji moc doporučovat! Jsem přesvědčená, že něco takového by mělo být v každé knihovně a jsem si na 100% jistá, že až mi bude smutno, rozhodně se ke knížce vrátím :) Vše je vtipně podáno a vy budete jen zírat, jací tučňáci ve skutečnosti jsou a jak velké přátele v nich může člověk mít :)
1/10/2017
Příběh, který nadchne každého milovníka zvířat. Netradiční setkání člověka s tučňákem a následné soužití se odehrává právě v této knize, která mě naprosto okouzlila a vtáhla do děje.

Větší část děje se odehrává v Argentině v chlapecké internátní škole, kde žije Tom Michell, mladý učitel, se svým tučňákem, obývající terasu bytu, kterého zachránil z ropné skvrny.

Juana Salvadora (tučňáka) si díky jeho roztomilosti a nevinného naslouchání zamilují všichni přátele okolo jeho pána a s nimi i já. Byla jsem jako v říši snů, když jsem si představovala, jak malý tučňák vypadá, jak se asi tváří, jak ťapká za svým pánem, prostě neuvěřitelně mi fungovala u této knihy fantazie. Naprosto mi maličký ve fraku přirostl k srdci a bylo mi dosti líto, že kniha má i konec.
... Celá recenze
Zvířata jsou často těmi nejlepšími společníky, možná proto že jsou němá a oddaná. Každý by si měl najít chviličku a tuto knihu si přečíst a trošku si uvědomit, jaké štěstí máme, když zvíře v nás vidí přítele. Tak stejně je to i v tomto příběhu, kdy tučňák vzhlíží ke svému zachránci Tomovi, kterému není lhostejný jeho život a pomůže mu z ropné skvrny, naopak tučňák mu dá jeho věrnost na celý život.

„Doufal jsem v nemožné a věřil, že ten tučňák přežije, protože od té chvíle měl jméno, a s tím jménem se zrodilo pouto, které mělo trvat po celý život.“

Čtenář je svědkem mnoha humorných, ale i dojemných situací. Mimo to se setkáváme i s popisem doby, tedy politické situace země a s tím související i finanční problémy, což nás trošku uvádí do složitosti tehdejší doby.

Co se týče samotné knihy, tak se mi velmi líbí její obal, který je nápaditý a hodně jednoduchý, stejně jako ilustrace uvnitř. Celkově se mi líbil i styl vyprávění, nenacházely se v něm nějak moc dlouhá souvětí, kapitoly byly poměrně krátké a každá přinášela úplně něco jiného. Mimo jiné vždy bylo v hlavičce kapitoly uvedeno jednou větou, co se zhruba na dalších několika stranách bude dít, což bylo fajn, alespoň pro mě, jelikož mě to vždy ještě nadchlo a stránky jsem hltala ještě rychleji.

Po dlouhé době jsem četla opět něco, k čemu se určitě několikrát vrátím. Nacházíme mnoho knih s námětem člověk a zvíře, ale většinou v roli zvířete je pes. Tady tato kniha nabízí tučňáka, tučňáka, který je sympatický už jenom ze samotného příběhu, nemusíme ho vůbec vidět, ale dokážeme si přesně představit jeho a šťastné lidi okolo.
25/08/2017
Příběh vypráví o přátelství mezi dvacetiletým Tomem a tučňákem.
Tom dostává místo učitele v internátní škole v Argentině. A tak se vydává na cestu, ale než se dostane do Argentiny, udělá si ještě krátkou dovolenou do Uruguaye, přímořského letoviska Punta del Este.
Na procházce po pobřeží objeví ropné skvrny a v nich mrtvé tučňáky. Až na jednoho. Ten se snaží bojovat o život. Tom mu pomůže vysvobodit se a očistí ho od ropy.
Pták dostane jméno Juan Salvador. Bude to velmi složitá cesta, ale nakonec se do Argentiny dostanou.
Tučňák zjistí, že je v bezpečí a začne se s Tomem kamarádit. Jelikož Tom, ale druhého dne odjíždí , rozhodne se tučňáka vrátit. Tučňák, ale nechce od Toma odejít a tak se Tom rozhodne, že ho vezme sebou do Argentiny….

Ve škole si ... Celá recenzetučňáka všichni oblíbí. Stane se velmi oblíbeným a populárním a každého okouzlil.
Bylo to z důvodů toho, že byl výborným posluchačem, trpělivě vstřebával všechny informace a nikoho nepřerušil…..

Názor: Kniha je moc hezká jak svým vzhledem (úžasná obálka knihy) tak i svým obsahem. Kniha je velmi čtivá, vtipná, zajímavá a navíc i dost poučná, dozvídáme se zde o Jižní Americe a tučňácích.
Je to neobyčejný příběh o neobvyklém přátelství, které člověka pohladí na duši, Po přečtení tohoto dojemného příběhu jsem pomyslela na to jaké by bylo mít doma taky takového tučňáka J.
Knihu doporučuji všem milovníkům zvířat!
9/08/2017
Kniha Co mě naučil tučňák od Toma Michella se odehrává v 70. letech minulého století v jedné vyhlášené škole v jihoamerické Argentině. Mladý anglický učitel, který přijel do Latinské Ameriky učit mladé kluky a zažít nějaká ta dobrodružství, najde na uruguayské pláži tučňáka, jehož hejno zasáhla ropná katastrofa a který jako jediný z nich přežil, a zachrání ho. Postupem času se mezi nimi vytvoří silné pouto, tučňák žije na školské terase a pomáhá svou roztomilostí spoustě smutným lidem od svých každodenních problémů. A i já jsem si tučňáka Juana Salvadora postupem času zamiloval.
4/08/2017
Milé povídání o netradičním setkání a soužití člověka s tučňákem. Když už totiž tučňáka zachráníte, musíte se o něj i postarat, zvláště, když jste mu umyli z peří ochrannou vrstvu. Pak je třeba ho ještě propašovat do svého bydliště, tam ho ukrývat a starat se o něj. Když se na to přijde, všichni jsou z něj nadšení, vy si oddychnete a z vašeho domácího mazlíčka se stane hvězda, která bude veškerou pozornost strhávat na sebe. Kniha obsahuje i historická fakta Jižní Ameriky.
31/07/2017
Ještě téměř měsíc po přečtení mám z této knihy stále rozporuplné pocity a nevím, co si o ní myslet. Na jednu stranu se mi líbila, tím příběhem, ale na druhou stranu mě nijak zvlášť nenadchla. Mrzelo mě, že v knize nebylo více pasáží o tučňákovi, kapitoly ve kterých byl jakýsi záznam cest mě až tak moc neuchvátily. Z knihy jsem se ani vlastně nedozvěděla, co ho ten tučňák naučil, jako spíš to,co se hrdina naučil o něm.
20/07/2017
2
Hodnocení
3/09/2017
5/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 30% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Co mě naučil tučňák jen za 195 Kč.