Kategorie

Vlak naděje

232 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: PLUS
Kód:
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem
Počet stran: 264
Zařazení: americké romány psychologické romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Román inspirovaný skutečnými událostmi. V jednom z posledních vlaků, které od poloviny 19. století v Americe odvážely sirotky z přelidněného New Yorku k náhradním rodinám na Středozápadě, sedí i devítiletá Niamh. Píše se rok 1929 a Niamh, která přišla o rodinu po velkém požáru na newyorské periferii, cestuje díky organizaci Pomoc dětem vstříc nejisté budoucnosti. Co ji v ní čeká? Podobná otázka zní v hlavě i sedmnáctileté Molly v roce 2011, které zemřeli rodiče. Protnou se osudy těchto dvou žen?
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Mě příběh Molly a Vivian bavil, líbilo se mi jak se spojí osudy dvou odlišných věkových generací kdy Vivan je přes 90 a Molly je skoro 17, Molly se těší na svou dospělost, ale co se ji stalo? Aby se vyhnula pasťáku musí odpracovat veřejně prospěšné práce, kdy je přiřazena prváě k Viv. Člověk hned na začátku očekává, že se tyto dva osudy propletou, protože už to napovídá samotná anotace, ale že ji změní život až tak moc, to bych nečekala. Krásná, poutavá a čtivě napsaná :-)
13/09/2017
Kniha krásně popisuje život sirotků v minulosti a v současnosti. Jde o příběhy dvou žen, Molly (17) a Vivian (91). Obě mají něco společného, a přece mají odlišný život. Vivian se pomalu blíží k závěru, ale stále má ještě co dokončit. Molly čeká otevřený svět a svoboda. Snad pomůže Vivian Molly najít tu správnou cestu. Molly se ocitne u staré Vivian, aby se vyhnula polepšovně. Musí si odpracovat veřejně prospěšné práce. Ze začátku nudná práce je spojí dohromady. Obě mají něco společného. Jsou sirotci. Zatímco Molly prochází svým nelehkým životem, Vivian jí vypráví svůj příběh. Ani jeden z příběhů není snadný. Každý je přizpůsoben aktuálním životním podmínkám. Postavy jsou sympatické, zejména svou rebelií a schopností poradit si a nevzdat se. Autorka příběh posadila tak, že nedoká... Celá recenzežete rozeznat, která hrdinka je na tom hůř. Adekvátně rozdělila jejich postavení v dané společnosti, přičemž nezveličovala a ani účely nenapomáhaly jejich životní pouti. Z toho usuzuji, že problematiku sirotků má důkladně nastudovanou. V tomto se mi kniha líbila nejvíce. Reálné vykreslila dané postavy a jejich životní příběhy. Kniha se čte rychle, děj se vyvíjí plynule a strhává vás. Vzhledem k otevřenému konci bych očekával i pokračování života Molly. Člověk si opravdu někdy neuvědomuje, jaký význam mají všední věci každodenního života. Je smutné, že právě takové příběhy nám je připomínají. To, co my bereme jako samozřejmost, mnoho lidí totiž nezná ani v současném světě.
31/07/2017
Na tuto knihu jsem se skutečně těšila a měla jsem od ní veliká očekávání. Má očekávání však nenaplnila tak, jak jsem očekávala. Molly, dívka ze současnosti mi byla od samého začátku nesympatická, mnohdy vyloženě protivná. Niamh to zachránila. Nebylo tam tolik historických faktů, to by ani nevadilo, ale musím říct, že mohla být ta situace s vlaky více vykreslená. Kniha ani nenadchne, ale ani neurazí. Co však musím této knize ocenit je pěkně laděná obálka a dobrý námět. Je pěkná, ale myslím, že si s ní autorka mohla dát větší práci. Je ideální pro ty, kteří chtějí mít s historií něco společného, ale nechtějí se hrabat v historických faktech. Čekala jsem historický román, což tyto požadavky rozhodně nenaplnil. Mojí sestře by se však líbila. Nemá moc ráda historii. Kdyby tam však ... Celá recenzebyla pouze rovina Niamh, tak je to úžasná kniha, ale prostě mi nesedl děj z roku 2011.
6/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Vlak naděje jen za 232 Kč.