Kategorie

Květy z půdy

Autor: V. C. Andrews

76 běžná cena 99 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: MOBA
Kód:
ISBN: 978-80-243-6055-3
Rok vydání: 2014
Vazba: Vázaný
Počet stran: 384
Zařazení: americké romány

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Květy z půdy
4 knihy dohromady za výhodnou cenu 360 Kč

Ušetříte 36

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Jediný tragický moment na dálnici mění doposud idylický život mladé šťastné rodiny v absurdní příběh. Po otcově smrti zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami a hlavně bez prostředků, a tak se Corinna rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji však před lety vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje, kde jim vlastně nic neschází, nic kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou zahradu...
Odměny pro recenzenty
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
O této knize jsem již hodně četla a slyšela. Ale není to nic proti tomu, dokud si ji nepřečtete sami. Prvních osmdesát stran bylo pro mě snad nejdepresivnějších. Jsem matka a tak si vůbec nedovedu představit, že bych se mohla tímto způsobem, sobecky zachovat ke svým dětem. Neskutečné, strašné. Babička byla příšerná postava příběhu, ale mnohem hůř jsem snášela Corinnu. Vyloženě jsem ji snad nenáviděla.
Příběh je vyprávěn v první osobě a líčí ho Cathy. O to víc je sugestivní, autentický, lépe se do něj vžijete. A věřte, že s tím, abyste se vžili do role malých „vězňů,“ nebudete mít žádný problém. Jen mi přišlo trošku neuvěřitelné chování Cathy v jejich dvanácti letech. Vnímala jsem ji alespoň jako patnáctiletou dívku hned od začátku.

Knížka mě opravdu hodně zasáh... Celá recenzela a jsem zvědavá na další díly. Rozhodně ji doporučuji k přečtení. Někdy jsem měla pocit, že jsem svým dětem nedopřála vše, co bych chtěla. Po přečtení této knihy už ten pocit rozhodně nemám. Spíš myslím na to, že někde existuje spoustu dětí, které prožívají možná něco podobného, týrání, hladovění a další hrozné věci.

Při čtení jsem nebrečela, což se docela divím, protože se dojímám celkem snadno. Snad je to tím, že samotné děti ten příběh „nějak“ polidštily, i když je to spíš špatně řečeno, ale snad mi rozumíte, co tím myslím. Možná jsem si během čtení vybudovala malou zeď, aby se mi příběh nedostal úplně do srdce a totálně mě nerozsekal. Rozhodně ho však nikdy nedostanu z hlavy. Mám v sobě tolik různých pocitů, které nejdou ale ani podrobně popsat a vylíčit. Ještě i teď při psaní recenze mi naskakuje husí kůže a je mi smutno a před očima vidím čtveřici bezmocných dětí.

Přečtěte si knihu a pochopíte, co vše jsem se vám snažila tak nějak po svém popsat.
15/09/2017
Tenhle příběh rozhodně není pro slabší povahy. Při čtení mi bylo opravdu úzko,a nezlepšovalo se to..každou stránkou to bylo horší a horší. Nikdy nepochopím, jak může matka takto ublížit dětem. Zpočátku jsem věřila, že chce jejich dobro, ale postupně mě tento pocit opustil. Pro to, aby člověk pořádně pochopil celý příběh, je třeba se přečíst celou sérii, ale i kdybyste četli jen první díl, i tak se vám osudy čtyř dětí zaryjí hluboko do srdce.
6/08/2017
Hodně zajímavé, místy velmi mrazivé čtení. Kniha hraje opravdu hodně na emoce. Je zajímavé číst takovouto knihu z pohledu malých dětí, je to kniha plná beznaděje a zároven obrovského odhodlání našich hlavních hrdinů. Když jsem knihu četla, nejraději bych vstoupila sama do děje a dětem pomohla pryč od vší té hrůzy, kterou jim přichystala sama jejich matka (a samozřejmě babička). Tuto knihu mohou rozhodně doporučit.
21/07/2017
Neskutečně čtivá kniha, nemohla jsem se vůbec odtrhnout a nejraději bych si na ní vzala dovolenou abych ji nemusela dát z rukou. Všechny díly v sobě ukrývají kousky hrůzy, děsu a beznaděje, ale také ohromné dětské sily a pomstychtivosti. Je zde krásně vidět, jak se dovedete změnit a čeho se dovedete zříci, když vyrůstáte v plném blahobytu a nejednou o něj přijdete. Co všechno jde stranou... Čeho všeho je matka tří dětí se schopná vzdát...
20/07/2017
Má milovaná Virginia Andrewsová. Přestože její série tvoří zpravidla rovnou pentalogie a já si nenechám ujít žádný z dílů, ještě ji zdaleka nemám dost. Je to pro mě paní spisovatelka, moc se mi líbí, jakým stylem píše a myslím, že bych od ní přečetla prakticky cokoli - třeba i tragický příběh několika sourozenců, kteří trávili svůj život na půdě. Dokážete si to představit? Já tedy rozhodně ne... Jenže Virginia ano.
20/07/2017
Tragický příběh čtyř sourozenců, Christophera, Cathy a dvojčat Carrie a Coryho, kteří jsou několik dlouhých let vězněni na půdě. Smutná kniha, která nejednomu nahrne slzy do očí. Příběh byl napsaný tak čtivě, že jsem jej hltala jedním dechem. Sourozenců mi bylo neskutečně líto. Sledovat, jak rostou a dospívají na půdě, kde mají jenom sami sebe, zatímco z jejich matky se stávala nestvůra z pekla, bylo úděsné. Doporučuju všem.
10/07/2017
Titul je po všech stránkách OK. Kupte si jej a neprohloupíte.
3/08/2016
Maximální spokojenost. Doporučuji.
20/07/2016
Byl to pěkný dárek.
14/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 23% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Květy z půdy jen za 76 Kč.