Kategorie

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

232 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: COOBOO
Kód:
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Počet stran: 368

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 498 Kč

Ušetříte 150

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante miluje poezii. Ari je naštvaný teenager. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí jakými lidmi by se chtěli
Odměny pro recenzenty
11
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Další kniha z těch, které jsou příliš vynášeny do nebe. Další z těch, co mě N-E-B-A-V-Í. Nemohla jsem se přes to vůbec dostat, nedovedla jsem se do toho začíst a děj mi přišel tak strašně rozvleklý a konec naopak uspěchaný, aby to už autor měl asi za sebou. Číst to znovu nebudu, ani nijak nedoporučuji to číst, upřímně řečeno ať si to každý zkusí, ale můj šálek kávy to tedy není a opět nechápu ten hype okolo.
14/09/2017
Aristoteles a Dante, stejně tak jako netypická jména je netypický i celý příběh, příběh o přátelství a lásce. Filozofování na každé straně, zajímavé myšlenky. Touha vidět každý načrtnutý obrázek a zapojit se do konverzace těchto mladých kluků.
Možná, že byl konec moc uspěchaný, až neuvěřitelný. Ale přes to všechno, tím jak byla knížka čtivá a fascinující mě nadchla.
Mé hodnocení je jasných 5* :-)
8/09/2017
Do knihy Aristoteles a Dante objevují záhady vesmíru jsem se jednoduše zamilovala. Je to krásný příběh o přátelství a lásce dvou chlapců. Vím, že této tématice se věnuje řada děl, ale tohle je zpracováno s takovým milým citem, který z něj vyloženě sálá. Měla jsem knihu přečtenou za chviličku a myslím, že si ji ještě někdy určitě přečtu znova. Opravdu se mi líbila, takže ji mohu doporučit i vám ostatním.
30/08/2017
Aristotela a Danteho jsem vyhrála v knižní soutěži a velmi jsem se na ně těšila. Moc se mi líbila propracovaná obálka, a také anotace vypadala slibně. Ze začátku jsem knize nechala čas, abych se do ní mohla začíst, ale nějak se mi to nepodařilo. Příběh mě nebavil a autor vše zbytečně až moc rozepisoval. Tato knížka pro mě byla bohužel zklamáním, a o to větším, že jsem se na ni tak těšila. Celkově ji tedy bohužel nemůžu doporučit.
29/08/2017
Velmi zvláštní kniha, ktetá pro mě něla atraktivnější obálku nez příběh. Autor nedokázal od začátku vytvořit příběh tak, aby mě do něj zcela vtáhl. U kapitol jsem se chvílemi dokonce nudila a celkově mě Dante zklamal. Těšila jsem se na knihu, ktetou si užiji od začátku aż dokonce a místo toho jsem dostala knihu, kterou jsem dočetla vyloženě s přemáháním. Je to velká škoda, jelikož anotace vypadá zprvu zajímavě. Nevím, asi to není typ příběhu vyloženě pro mě.
29/08/2017
Vím, že je spousta lidí, kterým se kniha Aristoteles a Dante objevují záhady vesmíru velmi líbila. Já mezi ni však bohužel nepatřím. Většinu času, který jsem s ní strávil, jsem se opravdu velice nudil. Nevím, co je na ní tak převratného, protože této tématice se dnes věnuje řada děl a myslím, že většina z nich je mnohem lépe zpracovaných. Mně toto dílo opravdu nesedlo a měl jsem problém prokousat se až na poslední stránku.
28/08/2017
Knih o dvou klučičích puberťácích zase tolik není, častější jsou knihy o dívkách, proto jsem po ní s radostí sáhla. Příběh je krásně a citlivě napsán, přátelství Aristotela a Danteho vám vykouzlí úsměv na rtech a i když se Aristoteles později choval jako rozmazlený spratek, zamilovala jsem si je oba dva.

Spoiler

Jen je podle mě škoda, že není v anotaci přímo uvedeno, že kniha rozebírá lásku mezi dvěma dospívajícími chlapci. Myslím, že by se tak knize dostalo více pozornosti.
8/08/2017
Pro mě je to milý příběh, kdy se Ari a Dante snaží najít nejen sami sebe, ale otevřít si cestu ke své rodině, dávat najevo své city, což je pro puberťáky velmi složité a hledají přátelství, které může změnit jejich život a přinést nové hodnoty.
Všechny postavy, ať už hlavní hrdinové, jejich rodiče či kamarádi jsou tak říkajíc v pohodě, neobjevuje se tu žádná postava, která by vás rozčílila. Líbilo se mi objevování sebe sama, styl, jakým autor psal krátké kapitoly, kdy dokázal hrdinům vdýchnout trochu filozofování a základních otázek bytí a nebytí.
Ovšem, některé, velmi důležité věci, nemůžu napsat co, to by byl spoiler, mi přišlo nátlakové ze strany rodičů, kdy dotyčný byl zahnán do kouta - tak to na mne působilo a byl to pro mě rušivý element celého příběhu.
**br... Celá recenze**"Jen jsem se na ni podíval. „Šťastnej novej rok.“ Objal jsem ji. „Mám pro tebe novoroční předsevzetí.“
To ji rozesmálo. „Já mám pro tebe celej seznam, Ari.“
Stáli jsme tam a mohli jsme se potrhat smíchy.
Byl to zvláštní pocit, dobře se bavit."

Celkově je to pro mě kniha, která neurazí, nenadchne. Průměr. Tedy rozhodně se nad ní nerozplývám a neskáču metr dvacet do vzduchu. Ale taky si myslím, že je to příběh, který potěší každou romanticky založenou dušičku, místy se jedná o vtípky, místy o vážné věci, je to milé, příjemné počtení na letní večery, ovšem pro někoho, kdo nebude čekat zázraky. Ony se můžou, ale i nemusí dostavit.
7/08/2017
Aristoteles a Dante objevují záhady vesmíru patří ke knihám, které mě zklamaly. Už po pár stranách jsem přemýšlela, zda mám vůbec číst až do konce, nakonec jsem dočetla, ale byla to tak trochu ztráta času. Možná už mám dost tématu lásky mezi stejným pohlavím (ačkoli proti tomu nic nemám), možná mi jen nesedí styl autora a jeho dílo by se mi nelíbilo, ať už by psal o čemkoli. Mně tento příběh zkrátka vůbec neoslovil.
31/07/2017
Z mé strany celkem zklamání. Obálka je rozhodně na jedničku, o tom žádná, ale co se příběhu týče, nic moc. Je pravda, že je to poklidné čtení bez velkých zvratů, které rychle ubíhá a kniha se čte neuvěřitelně lehce. Postavy jsou milé, sympatické, zvlášť co se rodičů obou chlapců týče. Ale i přes to tomu schází nějaký zlom, spád, něco co čtenáře překvapí a ohromí. Přes tři sta stran bez zápletky je prostě až příliš.
10/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru jen za 232 Kč.