Kategorie

Mládí

178 běžná cena 248 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Nakladatelství JOTA s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7462-692-0
Rok vydání: září 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 160

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Red rock west 3. K Objednávce od 4 kusů

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách tráví dovolenou dva osmdesátiletí přátelé, umělci, Fred Ballinger a Mick Boyle, a vzpomínají na své bohaté a úspěšné životy hudebního skladatele a filmového režiséra, obklopeni dalšími zajímavými a excentrickými hosty – jihoamerickou fotbalovou legendou, slavným hercem z Kalifornie nebo současnou Miss Universe. Zatímco Ballinger tráví čas odpočinkem a zprvu odmítá i žádost anglické královny o uvedení své nejúspěšnější skladby při příležitosti oslav narozenin prince Filipa, Boyle pracuje na svém novém a pravděpodobně posledním filmu s pěticí mladých scenáristů, doufaje v mistrovské dílo. Kniha ve formě scénáře je psána duchaplnou a zábavnou formou, jejíž hlavní osu tvoří nahořkle vtipné dialogy úspěšných mužů na sklonku života. To vše v přímé konfrontaci s ostatními osamělými hosty hotelu, kteří se v přepychu pokoušejí pošetile taktéž zastavit „svůj“ čas. Paolo Sorrentino, který přitáhl mimořádnou pozornost svým předcházejícím filmem Velká nádhera, natočil podle tohoto svého scénáře stejnojmenný film s hvězdným obsazením: Michael Caine a Hervey Keitel v hlavních rolích. Mládí bylo s velkým ohlasem slavnostně uvedeno roku 2015 na filmových festivalech v Cannes a v Karlových Varech, kde získalo cenu diváků.
Odměny pro recenzenty
1
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Do této knížky jsem se pouštěla s naprosto čistým štítem, jelikož mi toto téma nic neříkalo. Hned jako první je na této knize překvapující její tloušťka→je opravdu velice tenká, což se následně vysvětluje stylem, jakým jsou tvořeny jednotlivé kapitoly.
Nečekejte proto nějaké dlouhosáhlé úryvky v příběhu, jelikož jedna kapitola se může klidně vejít na půlku stránky.
Jak už napovídá anotace tento příběh bude vyprávět od dvou osmdesátiletých přátelích a umělcích - Fredovi Ballinegerovi a Mickovi Boyleovi. Zde vzpomínají na svou minulost, na své úspěchy s práci hudebního skladatele a režiséra.
Fred tráví většinu času odpočíváním a relaxací a nechce se nechat rušit prací, i když je velký zájem o jeho nejúspěšnější skladbu a to rovnou z anglické královské rodiny. **br... Celá recenze**Na druhou stranu Mick využívá volný čas k práci se svým štábem na svém novém filmu, který, jak doufá, by mohl být mistrovským dílem.
V lázních se ovšem mimo naše dva hrdiny setkáme i s mnoha dalšími postavami, které celý příběh došperkovávají.

Mládí je netradičně psaná kniha, která, i když je o osmdesátiletých přátelích, čtenáře mnohdy pobaví. Fred a Mick mezi sebou měli opravdový přátelský vztah a to na takové úrovni, že se kolikrát nebáli jeden druhého pěkně okřiknout či zesměšnit. Všechno bylo ale podáváno kamarádskou formou, takže všechny tyto pasáže v knize byly spíše vtipné než popudlivé.
I když jsem se bála, abych se u této knížky moc nenudila, byla jsem mile překvapená, jednak celkovým vyprávěním děje, který mě bavil, a také pak počtem stran, který nebyl vůbec vysoký. ;)
V neposlední řadě musím zmínit, že tato kniha byla předlouhou stejnojmennému filmu (Mládí), který můžete vidět v kinech. :)
8/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 28% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Mládí jen za 178 Kč.