➕Víly! Stejně jako v prvním díle, i tady byly skvěle a zajímavě popsané. Přijde mi fakt skvělé, jak mají různé víly různé části těla navíc - rohy, ocas a samozřejmě i křídla...Stejně tak i prostředí...
číst celé
➕Víly! Stejně jako v prvním díle, i tady byly skvěle a zajímavě popsané. Přijde mi fakt skvělé, jak mají různé víly různé části těla navíc - rohy, ocas a samozřejmě i křídla...Stejně tak i prostředí - originální a rychle se stalo světem, do kterého bych se zaručeně chtěla podívat! No a Jude je taky skvělá! Dokonce mi i přišlo, že není naivní a ani zbytečně nefňuká a nečeká, až ji někdo přijde zachránit - prostě vezme věci do vlastních rukou a všem to natře! Nad Cardanem bych se mohla rozplývat donekonečna...je to pravý arogantní zmetek a to na něm miluju! A ta romantická linka? Taky dokonalé! Spíše mi to přijde jako hate to hate, než hate to love...protože oni se stále silně nenávidí! Za to mohl hlavně ten KONEC. Byl to hoodně nečekaný zvrat, jeden z mnoha zvratů, ale rozhodně největší a nejhroznější! Přesto ho dávám do plusů, protože málokdy mě kniha dokáže zničit tak, jak mě zničil Podlý král !!!
➖Žádný!
Celkově: Krutý princ se hodně rychle stal jednou z mých nejoblíbenějších sérií! Druhý díl byl ještě lepší, než první. A po tom konci nevím nevím, jak to přežiju do července, kdy má vyjít Královna ničeho - třetí díl. Protože ten konec...jeden z nejhorších, nejpřekvapivějších, nejsmutnějších,...konců vůbec!! Nebudu spoilerovat, ale vážně jsem po přečtení konce nevěděla, co mám dělat se svým životem! No dobře, to je trochu moc dramatické....
schovat popis
Doubek je dědicem vílího trůnu a Jude musí bratříčkovi zajistit bezpečí. Právě proto k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. Král ale dělá vše, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli ho lidská dívka stále více fascinuje. Když...
číst celé
Doubek je dědicem vílího trůnu a Jude musí bratříčkovi zajistit bezpečí. Právě proto k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. Král ale dělá vše, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli ho lidská dívka stále více fascinuje. Když se ukáže, že chce Jude někdo v jejím okolí zradit, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s city, které chová ke Cardanovi?
Pravidelně k nám do Megaknih chodí známe české osobnosti a povídáme se s nimi o knihách. Pozvání k nám do Knižního zákulisí přijali zajímavé české osobnosti, například Jirka Mádl, Roman Vaněk, Veronika Žilková, Bořek Slezáček, Josef Maršálek, Martina Preissová a mnoho dalších!
➕Víly! Stejně jako v prvním díle, i tady byly skvěle a zajímavě popsané. Přijde mi fakt skvělé, jak mají různé víly různé části těla navíc - rohy, ocas a samozřejmě i křídla...Stejně tak i prostředí - originální a rychle se stalo světem, do kterého bych se zaručeně chtěla podívat! No a Jude je taky skvělá! Dokonce mi i přišlo, že není naivní a ani zbytečně nefňuká a nečeká, až ji někdo přijde zachránit - prostě vezme věci do vlastních rukou a všem to natře! Nad Cardanem bych se mohla rozplývat donekonečna...je to pravý arogantní zmetek a to na něm miluju! A ta romantická linka? Taky dokonalé! Spíše mi to přijde jako hate to hate, než hate to love...protože oni se stále silně nenávidí! Za to mohl hlavně ten KONEC. Byl to hoodně nečekaný zvrat, jeden z mnoha zvratů, ale rozhodně největší a nejhroznější! Přesto ho dávám do plusů, protože málokdy mě kniha dokáže zničit tak, jak mě zničil Podlý král !!!
➖Žádný!
Celkově: Krutý princ se hodně rychle stal jednou z mých nejoblíbenějších sérií! Druhý díl byl ještě lepší, než první. A po tom konci nevím nevím, jak to přežiju do července, kdy má vyjít Královna ničeho - třetí díl. Protože ten konec...jeden z nejhorších, nejpřekvapivějších, nejsmutnějších,...konců vůbec!! Nebudu spoilerovat, ale vážně jsem po přečtení konce nevěděla, co mám dělat se svým životem! No dobře, to je trochu moc dramatické....
Tak tohle byla pecka... Vůbec jsem nečekala, že s druhým dílem přijde víc spádů, lepší čtení a vyvinutí hlavní charakterů. Jude, která mi přišla v jedničce hrozná, u mě ve dvojce zaválela, a klobouk dolů před ní. Cardan, kterého jsem brala tak ladem skladem, mi v "Podlém králi" úplně učaroval. Bála jsem se, že se mi bude opět hůř začítat do vílího světa, který je na rozdíl od S. J. Maas aj., opravdu krutý a temnější... Ale opak byl pravdou. Jak rychle jsem si na něj zvykla. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny a kousek a to jsem nečetla tak ustavičně... Styl Holly Blackové a překladatelky zároveň, byl skvělý. A já můžu pouze děkovat sama sobě, že jsem se do dvojky pustila teď, když za šest dnů vychází trojka. Protože kdybych knížku četla dřív, nevydržela bych pokračování.
U prvního dílu jsem chvilkami měla problém udržet pozornost, ale u druhého se mi toto nestalo ani jednou. Proto si myslím, že druhý díl je opravdu o hodně akčnější, zajímavější a celkově lepší, než první. Bavilo mě, že v knížce se dozvídáme více jak o celém Elfhame, tak i o jednotlivých postavách, u kterých můžeme sledovat, jak se postupně mění jejich osobnost a názory. I konec byl naprosto úžasný, nečekaný a vyloženě mě nutil ihned sáhnout po třetím dílu této série.
Můžu říct jen I love it!❤ Tenhle díl je možná ještě o něco málo lepší než první. O intriky, politikaření a zvraty tu nebylo nouze, ale k mému potěšení jsem dostala i více romantiky. Jude je tu opět cílevědomá a sebevědomá hlavní hrdinka, ale narozdíl od jedničky tu bude i chvílemi na dně. A Cardan... prostě zlatíčko😍. Máme tu také možnost se více seznámit s vedlejšími postavami nebo s další části světa - Podmořím. No a ten konec... když jsem to četla poprvé, musela jsem čekat dva měsíce než vyjde třetí díl a řeknu vám, bylo to utrpení. Na Cardana jsem byla fakt naštvaná, nechápala jsem jak ji to mohl udělat. Strašně mě štve, že už nikdy nezažiju ty pocity, které jsem prožívala když jsem to četla poprvé. Rozhodně se najdou čtenáři pro které to nebude zrovna šálek kávy, ale pro mě je to jedna z mých nej nej sérií❤.
Kam se hrabe Feysand... Jude a Cardana mám stokrát radši! The Wicked King byl jedna pořádná jízda. Naprosto zbožňuji autorčin styl psaní a její twisted fae, které se s ničím nepářou... Spousta zvratů, wtf momentů a skvěle by se sem hodilo motto Rudé královny - Anyone can betray anyone. Konec byl jedno velké WTF... and it left me heartbroken. Budu to opakovat asi tisíckrát, ale je mi jedno, že to u nás v překladu má i horší recenze - Jude je hlavní hrdinka, z které by si měly vzít příklad i ostatní YA slečny.
První díl byl skvělý a druhý díl - Podlého krále - mám snad ještě radši. Myslím, že by mi k tomuto prohlášení stačily klidně jen tři věci, co se v knize staly - zvrat na konci, vývoj vztahu mezi Jude a Cardanem a v neposlední řadě intriky. Zvláštní seznam, ale naprosto trefný. Knihu totiž vystihuje dokonale. Přičtěte si k tomu svět plný podlých víl, tunu kouzel, akce a zajímavé postavy, které mají každá své motivy a cíle, a máte tu výsledek. Pokud milujete knihy Sarah J. Maas - nejblíže má tato série ke Dvorům - tak určitě tvorbou Holly Black nebudete zklamaní.
Do knihy jsem se pustila hned po přečtení prvního dílu, protože se mi hrozně moc líbil, a tak jsem se trochu bála, že mám moc vysoká očekávání od této knihy, ale kniha mě zase absolutně dostala. Druhé díly bývají většinou slabší než ty první, ale tady v této sérii musím říct, že to není vůbec pravda, tahle druhá kniha je ještě o trochu lepší než první. Tuto knihu a celou sérii rozhodně mohu doporučit!
Tuto knihu mám radši ještě víc než Krutého prince! Děj a postavy byly tak poutavé, že pro mě bylo velmi těžké knihu odložit. To však platí pro všechny tři knihy. Přečetla jsem celou sérii. V této knize jsem Jude zbožňovala ještě víc než minule. Její intriky, plánování a tajné ovládání všeho bylo tak zajímavé číst. Stejně jako v prvním díle byly popisy světa úžasné. Vlastně jsem si dokázala představit všechno, co se dělo.
Ještě lepší než první díl, nemohla jsem od ní odtrhnout oči! Jude je samé překvapení a děj je velmi napínavý. Těším se na další díl.Ještě lepší než první díl, nemohla jsem od ní odtrhnout oči! Jude je samé Ještě lepší než první díl, nemohla jsem od ní odtrhnout oči! Jude je samé překvapení a děj je velmi napínavý. Těším se na další díl. a děj je velmi napínavý. Těším se na další díl.Ještě lepší než první díl, nemohla jsem od ní odtrhnout oči! Jude je samé překvapení a děj je velmi napínavý. Těším se na další díl.
Druhý díl této triologie mě vůbec nezklamal. Děj byl pořád skvělý. Celou knihu jsem byla neskutečně napjatá a i překvapená. Cardan mě tam dostával s nějakými větami jako třeba: ,,Jestli jsi nemoc, tak nemůžeš být i lék.” Knihu jsem přečetla hrozně rychle, protože jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Každá část knihy byla napínající a zajímavá. A konec knihy mě úplně dostal. Vůbec jsem to nečekala. I nakonci této knihy jsem byla napjatá do posledního dílu. Doporučuji!
Druhý díl vílí fantasy trilogie mě nečekaně bavil ještě více než první. Očekávala jsem klasický vycpávkový díl, ale byla jsem mile překvapena. Je tam více intrik, postav a vysvětlení. O Cardanovi bych se mohla rozepsat, ale myslím že každá z nás si velice ráda udělá názor sama. Autorka stále drží laťku vysoko, čtivost knihy, spád a napětí jde ruku v ruce a vy se ani nenadějte a už jste na konci. Na velice napínavém konci, kde máte chuť autorku v první chvíli roztrhnout.
Leňule Hrachovcová 23. 5. 2021, 17:12 Upravit Smazat Už od začátku super.. Kniha opět plná intrik ... Cardana jsem si Teda pořád nějak neoblíbila ale musím mu nechat že je v celku nepředvídatelný, i když to je celá kniha, čekala jsem od koho přijde ta zrada o které se tam mluvilo a byla jsem v celku překvapená, hlodalo mi to v hlavě než k tomu přišlo .. Jak bývá v celku "normální" že druhé díly bývají slabší tak tady se to Teda vůbec nedá říct.. Ten konec bože já už jsem čekala jednoduchou dohru a ona další zrada no fuuu... Musím rozdychat . . Za mě super
Tak to je děs ten konec! Rychle potřebuji další díl. No... Myslím že nejsem jediná kdo z toho málem spadla ze židle. Vše vypadalo tak dobře a já si myslela že se Cardan něják změní. Tak to přece v knížkách vetšinou chodí ale tohle byla teda podpásovka. Víly opět naprosto skvěle popsané. Stejně tak skvěle jsou popisována místa a věci i pocity. Kdo mi ale vyloženě vadí je dvojče Taryn. Je mi tak strasně nesympatická a ráda bych jí už neviděla.
Tohle bylo skvělé! Po přečtení jsem prvního dílu jsem samozřejmě potřebovala další a jsem nadšená! Příběh pokračoval ve stejném tempu, jaký autorka na začátku nasadila. Bylo to napínavé, neskutečně čtivé, chytlavé a nemohla jsem se prostě odtrhnout. Vztah mezi postavami byl skvělý, plný intrik a nevyslovených citů, možná zrady... Na konci jsem byla jako na trní a úplně mě to dostalo. Čekání na závěrečný díl budou muka! Doporučuji!
Druhý díl série od spisovatelky Holly Blackové. Jakmile jsem dočetla první díl Krutý princ, okamžitě jsem skočila po druhém dílu. Byl snad ještě lepší než předešlý jestli je to vůbec možné. Dozvídáme se tu spoustu nových detailů. Vztah mezi Jude a Cardanem se krásně rozvíjí jestli by se to tedy dalo takhle říct. Nemůžu se dočkat až si přečtu třetí díl. Konec knihy pro mě byl obrovským překvapením a ne zrovna hezkým. Opět doporučuji přečíst.
Nejlepší druhý díl sérií vůbec. Ačkoliv první díl byl skvělý tak tohle autorka tak skvěle napsala že kdyby se dalo dát 10/5 tak to dám, protože (na což se já v knihách především soustředím) vývoj lásky mezi Cardanem a Jude byl na tolik krásný, že i když jsem Jude moc ráda neměla strašně jsem jim jako páru fandila. Další co bych chtěla vyzdvihnout byly šokující zvraty a promyšlenost celého světa. A jako poslední ten krásný jazyk, kterým je ta kniha psaná.......to mě úplně pohltilo a do 4 hodin byla kniha přečtená. Za mě rozhodně velké doporučení.
Tak tohle byl naprosto fenomenální druhý díl, který mě doslova rozsekal. Tolik twistů během čtení? Tak čtivý jazyk? Hlavní autorka? Naprosto Jude zbožňuji, je to opravdu tak dobře napsaná postava. Chtělo by to více knih, kde jsou hrdinky jako Jude. A to ani nemluvím ani o tom konci. Autorka to vše geniálně promyslela. Velmi ji za to vše obdivuji a smekám. Nelítostné víly jsou už asi jediné víly, které chci v budoucnu číst.
Krutý princ mě popadl za srdce a já to nevydržela a musela jsem se dozvědět, co se stalo dál. Holly Black nám totiž v předchozím díle přichystala parádní cliffhanger. Co se týče Podlého krále, byla to opět jízda. Vztah Jude a Cardana byl mou oblíbenou částí. Nejednalo se o žádný přehnaně romanticky vykreslenou love story, naopak nám tu autorka popisuje vznik vztahu z pozice nenávisti. Doporučuji všema deseti!
Tahle kniha je ještě lepší než díl předchozí! A to nechápu, jak se Holly povedlo. Když pominu naprosto skvostnou obálku, tak se kniha vyjímá s úžasnými zvraty. Co strana to zvrat.. Ke konci už jsem vážně myslela, že dostanu infarkt. Hlavně poslední strana knihy mě odrovnala na celý zbytek večera, kdy už jsem jen ležela v posteli a dívala se do stropu. :D Často se o prostředních dílech říká, že jsou jen výplňkové, ale to tady rozhodně neplatí. Holly to vytáhla do nebes.
odlého krále jsem chtěla přelouskat co nejrychleji a co nejpomaleji zároveň. Svět víl od Holly Black nesedne každému, ale když ano, stane se z vás opravdový blázen. Sice jsem čekala, že bude pokračování Krutého prince trošku jiné, těšila jsem se na víc romantického napětí mezi hlavními hrdiny, ale stejně jsem si čtení hrozně užila. Tedy až na konec, kdy jsem měla chuť hodit knížkou přes pokoj... Co vám budu povídat, v závěru to bylo výborné, miluji tento druh literatury.
2/09/2020
Kniha návstěv
Ověřené příspěvky jsou tak označené, ostatní jsou neověřené.
Blanka Kadidlová
Ověřený příspěvek
Vše v naprostém pořádku. Palec nahoru.
Eva Bižova
Ověřený příspěvek
Skvělí nákup rychle dodani
Naty
Nakupují zde ráda, cena je vždy příznivá. Obchod je super- doporučuji.
Yana
Děkuji moc za knihu. Dlouho jsem ji nemohla nikde sehnat. Ačkoliv jsem kupovala antikvariátovy kousek, vypada stále moc hezky. Nechybi žádné stránky, vse je čitelný, rohy nejsou zničené. Kniha udělala velkou radost. Přítel musí nasbírat 666 bodů pri různých úkolech, aby ji získal jako dárek.
Stanislava
Ověřený příspěvek
Byla jsem naprosto spokojená s objednáním,dodáním a cenou knihy.Doporučuji.
Zuzana Zástěrová
Ověřený příspěvek
Naprosto úžasný, jsme spokojeni i naše vnučka
Iveta Švecová
S Vaším obchodem jsem velice spokojená, zboží super a ceny ještě lepší.
Eva
Ověřený příspěvek
S nákupy jsem velice spokojená. Délka doručení není dlouhá a s cenou jsem též nadmíru spokojená.
Zdena Hocková
Ověřený příspěvek
Naprostá spokojenost . Rychlé jednání, vše v pořádku.
Jirka
S obchodem naprostá spokojenost, rychlost, spolehlivost
Michal Bujňák
Spokojenost s nákupem za super cenu. Dávam palec nahoru
Olga
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem velice spokojená najdi vše co potřebuji a dodání je taky rychlé...
Anna
Ověřený příspěvek
Nakupuju a jsem velmi spokojená ,cena je vždy příznivá a zboží odpovídá ,teď jsem koupila příruční trezor a je super,ostatním obchod doporučuji
Mirka
Objednávka byla rychle vyřízená, byla jsem velmi spokojená .
Ladka Sarkanyova
Velmi krátké dodání objednávky
Jana Kosová
Ověřený příspěvek
Perfektní komunikace a rychlé dodání. Kniha je perfektní
Jiřina
Ověřený příspěvek
NAPROSTÁ SPOKOJENOST, RYCHLÉ DODÁNÍ, PROSTĚ SUPER
Marcela Zuvačová
Ověřený příspěvek
jsem spokojená kniha je levná a přišla velmi rychle
Ladislava
Objednávka v pořádku,super komunikace,doporučuji
Vali
Ověřený příspěvek
Maximální spokojenost. Doporučuji.
Jitka
Ověřený příspěvek
S každým nákupem jsem spokojena. A jsem ráda, že to můžu vyzvednout v Zásilkovně.
Karel baroch
Kniha mně byla doručena brzy a ještě jsem dostal dárek. Děkuji. Velká spokojenost.
Hana
Velmi dobrá komunikace, rychlé a bezproblémové vyřízení, nízké ceny, dobrá kvalita.
Ivana
Ověřený příspěvek
S batohem na notebook jsme velmi spokojeni. Je přesně podle našich představ.
Tomáš Chalánek
Ověřený příspěvek
Jsem plně spokojený. Co napsat více?
Renata
Vzdy jsem byla velmi spokojená
Karel
Ověřený příspěvek
Reakce obchodu byla velmi rychlá a jsem s prodejem velmi spokojen.
Pavel Kocybala
Velká spokojenost, rychlé dodání,mohu jen doporučit.
Jana Hrbková
Vše kolem objednávky bylo v pořádku. Fólie jsou pevné, kvalitní
Stefan kubobcik
Vše v naprostém pořádku zboží dorazilo rychlé můžu jen l DOPORUČIT velká spokojenost
Blanka Frčková
S knihami od vás jsem velmi spokojená
Lenka Šichová
Ověřený příspěvek
Nedávno jsem zakoupila ošatky na pečení chleba, velká spokojenost. Rychlé objednání a dodání.
Lenka Jůzová
Rychlé dodání, vše v pořádku. Spokojenost
Viktor Kozánek
Produkt je skvělý. Komunikace s obchodem perfektní!
Marcela Legemzova
Nakup vzdy super diky
Alena Smržová
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem spokojená,zásilky přijdou brzy a v pořádku. Přehledné stránky.
Urbánková Kamila
Rychlost dodání, hezké zboží.
Zdeňka
Jsem moc spokojená. Všechno je super.
beneš Jaroslav
Ověřený příspěvek
Jsem spokojený ! Komunikace i dodávky zboží fungují na jedničku !
Ludmila
Nákup proběhl bez problémů, vše v pořádku, obchod doporučuji.
Miroslava Prokešová
Ověřený příspěvek
Byla jsem překvapena, Megaknihách mohu nakoupit i jiné zboží než knihy. V mém případě Arnikovou mast. Cena nejlepší na trhu, zaslání v naprostém pořádku. Děkuji a obchod vřele doporučuji.
Květuše
Nakoupila jsem několikrát a vždy jsem byla spokojená.Doporučuji.
Jaroslava
Nakupuji po několikáté a vždy jsem velmi spokojená
Jana Holikova
Ověřený příspěvek
Velmi ráda zde nakupují. Všem vřele doporucuji
Miroslav Kuchař
Ověřený příspěvek
Dobrý den ,jsem moc spokojeny
,vždy všechno bez problémů,za mě 1
Marie
Ověřený příspěvek
Objednávám často a jsem opravdu velmi spokojená.
Jiří Sommer
Vše v naprostém pořádku, přehledné stránky, výborná komunikace, diky za obchod
Hana Sulovska
Ověřený příspěvek
Objednávala jsem už vícekrát a jsem velmi spokojená.
Rychlé vyřízení bez problémů, dobrá práce
diky
Jana
Ověřený příspěvek
Rychlost vyřízení objednávky a kvalita zboží.
Jsem spokojena.
Mohu doporučit.
Dita Vašíková
Ověřený příspěvek
Opravdu veliká spokojenost. Mohu jen doporučit
Využijte výhodné poštovné 49 Kč
Alkohol mohou nakupovat pouze osoby starší 18 let.
➖Žádný!
Celkově: Krutý princ se hodně rychle stal jednou z mých nejoblíbenějších sérií! Druhý díl byl ještě lepší, než první. A po tom konci nevím nevím, jak to přežiju do července, kdy má vyjít Královna ničeho - třetí díl. Protože ten konec...jeden z nejhorších, nejpřekvapivějších, nejsmutnějších,...konců vůbec!! Nebudu spoilerovat, ale vážně jsem po přečtení konce nevěděla, co mám dělat se svým životem! No dobře, to je trochu moc dramatické....
Bála jsem se, že se mi bude opět hůř začítat do vílího světa, který je na rozdíl od S. J. Maas aj., opravdu krutý a temnější... Ale opak byl pravdou. Jak rychle jsem si na něj zvykla. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny a kousek a to jsem nečetla tak ustavičně... Styl Holly Blackové a překladatelky zároveň, byl skvělý. A já můžu pouze děkovat sama sobě, že jsem se do dvojky pustila teď, když za šest dnů vychází trojka. Protože kdybych knížku četla dřív, nevydržela bych pokračování.
Rozhodně se najdou čtenáři pro které to nebude zrovna šálek kávy, ale pro mě je to jedna z mých nej nej sérií❤.
Tuto knihu a celou sérii rozhodně mohu doporučit!
velmi napínavý. Těším se na další díl.Ještě lepší než první díl, nemohla jsem od ní odtrhnout oči! Jude je samé překvapení a děj je velmi napínavý. Těším se na další díl.
Už od začátku super.. Kniha opět plná intrik ... Cardana jsem si Teda pořád nějak neoblíbila ale musím mu nechat že je v celku nepředvídatelný, i když to je celá kniha, čekala jsem od koho přijde ta zrada o které se tam mluvilo a byla jsem v celku překvapená, hlodalo mi to v hlavě než k tomu přišlo .. Jak bývá v celku "normální" že druhé díly bývají slabší tak tady se to Teda vůbec nedá říct.. Ten konec bože já už jsem čekala jednoduchou dohru a ona další zrada no fuuu... Musím rozdychat
. . Za mě super
Opět doporučuji přečíst.
Tolik twistů během čtení?
Tak čtivý jazyk?
Hlavní autorka?
Naprosto Jude zbožňuji, je to opravdu tak dobře napsaná postava. Chtělo by to více knih, kde jsou hrdinky jako Jude.
A to ani nemluvím ani o tom konci. Autorka to vše geniálně promyslela. Velmi ji za to vše obdivuji a smekám.
Nelítostné víly jsou už asi jediné víly, které chci v budoucnu číst.