Kategorie

Sociální služby a příspěvek na péči 2012

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: ANAG, spol. s r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7263-748-5
Rok vydání: 2012
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 464
Zařazení: příručky komentáře právní předpisy sociální služby příspěvek na péči

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Přepracované a aktualizované vydání publikace Sociální služby a příspěvek na péči zachycuje všechny změny, které přinesla novela zákona o sociálních službách přijatá v rámci změn tzv. sociální reformy 2012 s účinností od 1. 1. 2012.

Zásadní změny zavedené sociální reformou
Sociální reforma v právní úpravě sociálních služeb a zejména příspěvku na péči přinesla řadu zásadních změn, z nichž nejdůležitější jsou převod působnosti rozhodování o příspěvku na péči a jeho výplaty z obecních úřadů na Úřad práce ČR, posuzování závislosti osob na pomoci jiné osoby podle nových posudkových kritérií, tj. základních životních potřeb, a zavedení identifikační karty sociálních systémů pro příjemce příspěvku na péči.

Kompletní legislativní rámec
Publikace k zákonu o sociálních službách podrobně seznamuje s právní úpravou sociálních služeb, jejichž hlavním cílem je zabezpečit potřebnou pomoc osobám v nepříznivé sociální situaci, do které se dostaly např. z důvodu vysokého věku, zhoršeného zdravotního stavu nebo pro krizovou sociální situaci. Popsány jsou jednotlivé druhy sociálních služeb, vysvětlena pravidla pro jejich poskytování, zejména uzavírání smlouvy o poskytnutí sociální služby mezi poskytovatelem a klientem, stanovení úhrady za sociální služby, získání registrace poskytovatelů služeb a provádění inspekce sociálních služeb včetně kontroly jejich kvality. Popsána je i právní úprava příspěvku na péči jako peněžní dávky určené k zajištění potřebné pomoci osobám s dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem závislým na pomoci jiné osoby.

Srozumitelný komentář pomáhá k snazšímu pochopení
Formou komentáře zákona o sociálních službách a jeho prováděcí vyhlášky jsou v publikaci vysvětleny podmínky nároku na příspěvek na péči a na jeho výplatu, povinnosti příjemců příspěvku a kontrola využívání příspěvku. Komentář je zaměřen kromě výkladu zákona rovněž na řešení problematických otázek a situací z praxe. Publikace je doplněna úplným zněním platné právní úpravy sociálních služeb a souvisejících právních předpisů.

Odměny pro recenzenty
0
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nejsou zde žádné recenze. Buďte první a napište svoji!
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o % levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Sociální služby a příspěvek na péči 2012 jen za 0 Kč.