Kategorie

Labyrint světa a ráj srdce pro varhany a recitátora / The Labyrinth of the World and the Paradise of the Heart for Organ and Speaker - CD

Autor: Eben Petr

158 běžná cena 199 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Rosa Classic
Kód:
Rok vydání: 2014

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Tentokrát jsme v ROSE připravili něco pro posluchače vážné duchovní hudby z odkazu jednoho z předních českých křesťanských myslitelů a pedagogů Jana Ámose Komenského. Varhanní cyklus, doprovázející texty Komenského, vytvořil na základě dlouholetých improvizací Petr Eben. Eben v cyklu pracuje často s chorály z Komenského Amsterdamského kancionálu, jindy volí k vyjádření sugestivní atmosféry textu vlastní témata. Všebecně je Ebenova hudba velmi dramatická. Jednotlivé části skladby vždy následují za recitací daného úryvku textu a umožňují tak posluchači rozjímat nad Komenského myšlenkami, vyjádřenými jak přednesem Martina Stropnického, tak hudbou v podání Ireny Chřibkové. Labyrint světa a ráj srdce je jistě dílo s nadčasovým poselstvím. Spis vyšel tiskem poprvé v roce 1631 a přesto má stále co říci i současnému čtenáři. Doufáme, že toto CD dokáže posluchači zpřístupnit hluboké Komenského poselství a případně získat jej pro četbu knihy samotné. I. Prolog / Prologue (varhany / organ) II. Pohled na svet / View of the world III. Masky / Masks IV. Šípy smrti /The arrows of death V. Sladké okovy lásky /The sweet chains of love VI. Slavnost akademie /The ceremony of the academy VII. Nevedomost ucených /The ignorance of the learned VIII. Kolo štesteny /The wheel of fortune IX. Zlocinnost lidského pokolení /The crimes of humanity X. Klamný príslib zlatého veku / False promise of a golden age XI. Marnost nad marnost / Vanity of vanities XII. Zdešení a mdloba / Horror and swooning XIII. Návrat k Bohu /The return to God XIV. Epilog / Epilogue (varhany / organ)
Odměny pro recenzenty
0
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nejsou zde žádné recenze. Buďte první a napište svoji!
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Labyrint světa a ráj srdce pro varhany a recitátora / The Labyrinth of the World and the Paradise of the Heart for Organ and Speaker - CD jen za 158 Kč.