Kategorie

Citadela

Autor: Kate Mosse

292 běžná cena 449 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 59
nejnižší v ČR

Nakladatel: BB/art s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7461-434-7
Rok vydání: listopad 2013
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 560
Zařazení: anglické romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Carcasonne, rok 1942. Odvážná a energická dívka Sandrine zjistí, že ji události vtáhly do odboje proti německé okupaci. A stane se součástí odbojové organizace s krycím označením „Citadela“, složené z obyčejných žen odhodlaných nasadit všechno a dovést do konce děsivý boj stínové války zuřící všude kolem nich. Jih Francie je sice „svobodná zóna“ a Němci jej neobsadili, ale Pétainova vláda ve Vichy s nimi kolaboruje a nikdo vlastně pořádně neví, kdo je přítel a kdo nepřítel. Válka se nevyhnutelně blíží ke svému krvavému a strašnému závěru a Sandrine zjistí, že její osud je spojen se třemi velice odlišnými muži. Kdo je ale skutečný nepřítel? Od koho hrozí největší nebezpečí? A kdo je tím pravým strážcem pradávných tajemství, jež už po celá pokolení přitahují do podhůří Pyrenejí mnohé pátrače?

Sandrine hledá nejen pravdu sama o sobě a svou lásku, ale také prastarý text, který, i když to zní neuvěřitelně, by snad mohl změnit osud války.

Bestsellery Partika Hartla
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Citadela je třetím dílem autorčiných bestsellerů Labyrint a Hrobka. Pokud jsou vám známé a četli jste je, už jen tento fakt vás musí nabudit, abyste bezpodmínečně sáhli i po jejich volném pokračování. V příběhu se opět dostaneme na známá místa francouzského jihu, jednou se ocitneme v Carcassonne, jindy v Tarascone, Coustausse i v jiných přilehlých městečkách. Ústřední postavou příběhu je Sandrine Vidalová, mladá a v rámci možností bezstarostná dívka snažící se navzdory válečným časům najít své místo pod sluncem. Je sirotek, její jedinou rodinu tvoří starší sestra Marianne a hospodyně, vychovatelka a máma v jednom - Marieta. Žijí v Carcassonne, v zatím neokupované zóně (stav se změnil až v listopadu 1942), ale i tak se obyvatelé musí stejně jako jinde vyrovnávat s nedostatkem, s ... Celá recenzeodpovídající alokací i sporadické přítomností nacistů. Román se nese v několika časových rovinách. Během léta 1942, v té době příběh Sandrine začíná, za dramatických okolností poznává svou lásku. Sandrine zjistí, čemu se vedle práci věnuje její sestra, seznamuje se s dalšími dvěma muži, kteří radikálně změní její život a ovlivní formování jejích názorů. Děj se po okupaci posouvá v čase a my se ocitneme na stejných místech, ale o dva roky později. Těžké válečné roky změnily všechny, i Sandrine, její sestru a ostatní přítelkyně. V pohnutých dobách se začínají vykreslovat charaktery postav, odhalují se zrádci, slaboši, kolaboranti. Nikdo nevěří nikomu. Citadela - to není jen název knihy a letního sídla Sandrininy rodiny, v širším slova smyslu jde o přenesený význam. Citadela neudělala svým dvěma předchůdkyním ostudu. Slibuje nejen dobrodružství, napětí, tajemnost, ale i naturalistické motivy a krutost, tak příznačnou pro dané období. Ačkoli už prolog slibuje neuvěřitelnou dávku napětí i nezodpovězených otázek, já oceňuji zejména epilog, a to pohled na události po 65 letech. Knihu neodkládáte, dokud nejste na konci. Kapitoly jsou krátké, rychlé, dynamické - většinou plné akce. Nosným pilířem je odvaha, vášeň a touha po svobodě. Zároveň vám doporučuji číst tuto sérii podle pořadí, abyste se neztráceli a neustále neřešili, kdo byl potomek koho a zda se daná situace stala předtím, nebo se teprve stane v další knize. Ačkoliv pojivem ve všech třech románech je starý muž jménem Audric Baillard.
27/07/2017
Svěle napsaný historický román.
31/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 35% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Citadela jen za 292 Kč.