Kategorie

Bílá Masajka - Sen o velké lásce se změnil v boj o přežití

212 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Ikar
Kód:
ISBN: 978-80-249-2898-2
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 344

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Corinne Hofmannová, úspěšná švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala. Zpátky do Švýcarska odjíždí s neochvějným přesvědčením, že se do Afriky a k svému milému Masajovi brzy vrátí. V krátké době rozprodá veškerý majetek, opouští dosavadní způsob života v civilizované společnosti a zaslepeně se vrhá do neznáma. V keňské buši hluboko ve vnitrozemí vede po boku svého negramotného masajského válečníka život plný strastí - bez vody a toalet a nedostatku potravin -, ale přesto se zpočátku cítí šťastná. Navzdory boji s byrokracií oslaví s Lketingou v jeho domorodé vesničce z chatrčí i svou svatbu. Stane se z ní bílá Masajka, která se musí podřídit rituálům kmene. Její radost je završena, když se jí narodí dcerka Napirai. Avšak každodenní živoření v neuvěřitelně primitivních podmínkách s sebou přináší neustálé problémy: smrtelně nebezpečné nemoci a infekce, hladovění, materiální strádání i nepřekonatelné kulturní rozdíly a předsudky. Corinne je žena do nepohody, statečně se snaží všechno zvládat, dokonce i tady se pouští znovu do obchodování, ale po vyčerpávajících čtyřech letech se ocitne na konci svých fyzických i duševních sil a bez finančních prostředků. Její sen o kouzelné Africe, víra ve vlastní síly a velká láska k Lketingovi se mění v rozčarování a nenávratně se rozplývají…
Odměny pro recenzenty
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Ke knize jsem se dostala po shlédnutí stejnojmenného filmu a musím říct, že tento příběh nenechá nikoho chladným a podle mého názoru se všem vryje do paměti a zasáhne ho i emočně. Velmi zajímavý, dojemný příběh, který by měl současně sloužit i jako velké poučení pro všechny ženy, které by chtěly žít s mužem ze země s tak odlišnými tradicemi a zvyklostmi nebo s ním dokonce do jeho země odjet. Opravdu hodně jímavý příběh.
5/10/2017
Tudle knížku jsme si četli na základce o hodinách zeměpisu, jakože na etapy. Pro mě to bylo rozhodně zajímavejší téma, než se učit o pohořích Afriky a rozdílech klimatu a v politice mezi jednotlivými zeměmi. Kniha je zajímavě napsaná, celkově si jí asi víc užijí holky no.
Na závěr, jako příjemnou tečku jsme se pam ve škole koukli i na film. Celkem fajn dílo, které je zajímavé a má nám co říct. Dávám 80%
30/09/2017
Kniha o tom, jak láska může vše změnit a zničit a jak je těžké vymanit se z jejich okovů. Bílá Masajka je rozhodně zajímavý příběh, který vyrazi dech každému. Osobně mi přišlo, je příběh nemůže být pravdivý a některé zvyky a tradice, které se v rozvojových zemích sále dodržují byly tragické.
Kniha, kterou lze brát jako životopis je opravdu zajímavá a musela jsem o ní ještě hodně dlouho přemýšlet. Skvělá a poučná četba.
12/09/2017
Moc pěkný a poutavý příběh bílé ženy ze Švýcarska, který nemá úplně tak šťastný konec, i když, co je v tomto případě šťastný konec :-) Autorku jsem mohla vidět i osobně a byl to zajímavý a silný zážitek. Autorka napsala ještě další 4 pokračování, všechny jsou více méně zajímavé, ale tento stěžejní příběh opravdu doporučuji. Odsoudit ji proč zůstala v zapadlé části Afriky a dokonce tam porodila dítě, dokáže každý, ale když se člověk začte, mnohé otázky jsou mu zodpovězeny.
14/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Bílá Masajka - Sen o velké lásce se změnil v boj o přežití jen za 212 Kč.