Kategorie

Zpívají ptáci i v pekle? - Neuvěřitelný příběh ze zajateckého tábora

252 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Ikar
Kód:
ISBN: 978-80-249-2559-2
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 348
Zařazení: 1939-1945 druhá světová válka (1939-1945) autobiografické příběhy vojáci váleční zajatci zajatecké tábory

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Když Hitler na jaře roku 1939 přepadl Československo, bylo Horaci Greasleymu 20 let a za rok se ocitl v severní Francii tváří v tvář mocné německé armádě. Nebojoval dlouho – už koncem května 1940 padl do zajetí. A tehdy začíná jeho neuvěřitelná anabáze po zajateckých táborech od Francie, přes Belgii a Holandsko až do Polska. Zhroutit se vedle silnice z naprostého vyčerpání a špatné výživy znamenalo kulku do týla, mrtvá těla byla ponechána osudu. Horace přežil, ale řada jeho kamarádů takové štěstí neměla. Po další strastiplné cestě se dostal do zajateckého tábora v Supíkovicích na Jesenicku. A právě tady začal jeho neuvěřitelný milostný příběh s německou dívkou.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Druhá světová. Válečné zajatecké tábory. Utrpení jak psychické, tak fyzické, potlačené základní lidské potřeby. Hlavním hrdinou knížky je Horace, kterému začali říkat Jim, anglický mladík, který opustil rodinu a svou dívku a blbou shodou okolností (komunikací v rodině) narukoval do války. Neválčil dlouho a ve Francii byla jeho jednotka zajata a poslána na pochod smrti do Belgie a následně vlakem do Polska do prvního zajateckého tábora, který se zajatým vojákům stával peklem na zemi. Po nějaké době se zajatci přesunují do dalšího tábora (kamenolomu), kde se jim podmínky mírně vylepšily a Horace zde zažívá svou zakázanou lásku s Rose, dcerou majitele kamenolomu. Po nějaké době se zase zajatci stehují do dalšího tábora, který se zdá být zase o něco přijatelnější, ale Horace se začí... Celá recenzená smiřovat s tím, že už se nepotká s Rose, ale mýlil se. Rose prohledávala všechny tábory, kde by mohl být až našla ten jeho a jejich láska pokračuje dál až do konce války. Na konci knížky většině určitě určitě ukápne slza, když zjistí, že tato láska přežila tolik nástrah války a hrozící smrti a ukončí ji věc v dnešní době se zdající bezpečná. Jistě že není to jen příběh o lásce a sexu, dozvíte se víc o fungování táborů, morálce a chování (jak dozorců, tak zajatců), událostech 2. světové války a vyrovnávání se s nesvobodou a odloučením se od všeho, co vám bylo blízké nebo o událostech těsně po osvobození Prahy. Horace slíbil, že jejich příběh lásky, ale ne jen té, povypráví světu, aby lidé věděli o statečné Rose a jeho kamarádech. Mám hodně ráda tématiku druhé světové a hlavně příběhy (ne)obyčejných lidí, takže mě tato knížka hodně zasáhla a pokud chcete být zasaženi i vy, tak neváhejte a přečtěte si ji, protože je to silné téma, které je dobré si pro další generace připomínat.
2/08/2017
Vyprávění válečného zajatce Horace nenechá nikoho chladným. Horace si v německém zajetí projde pekle, nalezne ale anděla, mladou Slezanku Rose, která mu do každodenních hrůz dokáže vnést světlo a dát mu naději, aby kvůli ní přežil každý další den.

Kniha není pro každého, není to klasické vyprávění z dob druhé světové války, jedná se o vzpomínky publikované nevídaným a neotřelým způsobem. Horace nezatajuje nic a popisuje i své sexuální a erotické vzpomínky na Rose i svou první dívku. Toto téma je ovšem aktuální v každé době. Kniha není oplzlá, naopak, přiznání i těchto aspektů činí Horacovo vyprávění skutečným.

Kniha pro mě byla něžným výletem do vzpomínek starého pána, který přežil válku. Skutečně příšerný pro mě byl samotný závěr knihy a Horacovo svědectví... Celá recenze o Praze v roce 1945.

To by se již nikdy nemělo opakovat. Bohužel se to děje stále.

Knihu doporučuji každému nadšenci do knih o skutečných osudech, nebude zklamán.
17/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 16% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Zpívají ptáci i v pekle? - Neuvěřitelný příběh ze zajateckého tábora jen za 252 Kč.