Od Ivety Svobodové se všechno dobře čte, ani tahle kniha nebyla vyjímkou. Vtáhne do děje a nepustí, dokud nejste na konci. Doufám, že bude další pokračování Luboše a Kamily.
Kniha o dvou příbězích propojená hlavními postavami. Policejní vyšetřovatel Luboš a mladá právnička, která přešla k policii, Kamila, spolu rozplétají zapeklité případy. V prvním příběhu řeší vraždu mladé ženy, kdy se její bývalý manžel stane hlavním podezřelým. Kamila však věří v jeho nevinu a dělá vše pro to, aby ho osvobodili. V druhém příběhu se Luboš vrací k případu z minulosti, kdy... číst celé byl jeden z obviněných neprávem odsouzen. Pomocí přátel Luboš odhaluje, jak to tenkrát celé vlastně bylo. Knížka v konečném pohledu není až tak špatná, ale úplně mě nepohltila a mám k ní několik výtek. Hned na začátku prvního příběhu mě naštvala Kamila, protože udělala něco, co si jako policistka nemůže dovolit. Tím jsem si ji hned zprotivila. V knize jsou stále všichni zamyšlení tak, že nevnímají okolí. Po třetí mi to přišlo vtipné, když to tam bylo už desetkrát, tak mi to vadilo. Hodně často se v ději opakovaly stejné myšlenky, několikrát bych je klidně vynechala. Co mi hodně vadilo bylo, že nesedí časová rovina. Jedna z postav se narodila v roce 1988 a v roce 2012 ji bylo podle knihy 27 let :-) A ještě mě zarazilo, zda byl v roce 1987 v Československu automat na kávu. Každopádně zajímavý námět detektivky, překvapivý závěr a na můj vkus moc velký happy end.
Od Ivety Svobodové mám všechny knížky,opravdu napínavá četba,kdo má rád kriminální,právnické případy ,určitě si počtem,některé jsem četla skoro do ranních hodin,musela jsem vědět jak to skončí...už by paní Iveta měla napsat další pokračování ....mají se číst i samostatně...