Objevte pravdu o uprchlické krizi v České republice i v Německu!
Čau uprchlíci! vás zavede na nepřikrášlenou a upřímnou cestu skrze současné Německo, kde autor Tuvia Tenenbom odhaluje pravdu o uprchlické krizi jako nikdo jiný. Pokud chcete pochopit, jaké jsou skutečné postoje místních obyvatel i migrantů, tato kniha je přesně pro vás.
Odhalení německé společnosti bez cenzury
Fenomenální autor a novinář Tuvia Tenenbom, známý díky své knize Všechny jejich lži, tentokrát s nadhledem a velkou dávkou humoru mapuje situaci uprchlíků v Německu. Prošel desítky regionů, hovory s lidmi od politiků přes radikály až po samotné migranty odhalují mnohovrstevnatý obraz dnešní společnosti, která ještě před sedmdesáti lety symbolizovala zlo.
Tenenbom se nebojí klást zvídavé otázky ani provokovat, aby zjistil, jaká je pravda za stereotypy a PR kampaněmi. Jeho kniha je proto nejen poutavým čtením plným vtipných dialogů, ale i alarmující zprávou o současném Německu a celé migraci. Autor není za žádnou ideologickou stranou - jeho cílem je poznat pravdu takovou, jaká skutečně je.
Proč si koupit právě tuto knihu?
Reálný pohled na uprchlickou krizi z různých perspektiv - bez politické korektnosti a předsudků.
Autor s mezinárodním rozhledem, který jako izraelsko-americký novinář vidí situaci jinak než většina běžných komentátorů.
Originální styl psaní kombinující humor, provokace a hluboké postřehy.
Rozšíření obzorů, které pomůže porozumět složitým společenským problémům.
Inspirace pro diskuzi o migraci, identitě a národní povaze v dnešním světě.
Pravidelně k nám do Megaknih chodí známe české osobnosti a povídáme se s nimi o knihách. Pozvání k nám do Knižního zákulisí přijali zajímavé české osobnosti, například Jirka Mádl, Roman Vaněk, Veronika Žilková, Bořek Slezáček, Josef Maršálek, Martina Preissová a mnoho dalších!
K tomuto produktu jste již navrhli maximální počet štítků.
K této knize jste navrhli štítky:
Hodnocení štítků
V tuto chvíli není co ohodnotit.
Klikněte na štítek, který se více hodí k produktu.
Nyní následuje 5x hodnocení štítků ostatních.
Proč nakupovat u nás?
Největší skladové zásobysortiment všeho druhu
Levná dopravadoslova za pár kaček
Spokojení zákazníciznámka kvality
Vyzvednutí kdekolivmísto vybíráte vy
Skvělá zákaznická podporaneváhejte zavolat
Vendula
spokojený zákazník
Dobrý den, vše co jsem za těch pár let koupila v tomto obchodu mělo veliký úspěch u kamarádů, kamarádek a rodiny. Jsem velice spokojená ať je 5o kniha, svíčka nebo dřevěné srdce s krásným citátem.
Petr Navrátil
spokojený zákazník
Objednání, dodání, vyzvednutí... vše během pár dní a vždy jsem byl (zatím) informován o případných problémech s dodací lhůtou. Vždy jsem však zásilku převzal v kvalitním stavu a cenu za kterou je produkt poskytován je jedna z nejlepších na knižním trhu. Stejně tak pestrost nabídky. Doporučuji.
Romana B.
spokojený zákazník
Už mám na tomto obchodě skoro závislost. Nic nepotřebuji a stejně skoro vždy něco koupím! Velký výběr všeho možného, dostatečný popis výrobků, dodání bez problémů a dobře zabalené. Chválím!
Věra
spokojený zákazník
Hra Kulišák skvělá. Hráli jsme se 4 letými vnuky a na přání toho neobdarovaného jsem objednala tuto detektivní kooperativní hru i jemu. Faktem je, ze kdo je nevinný a podezřelý občas spoluhráči připomínali i mně. Zásilka došla velmi brzy.
Chcete se dozvědět, co o nás napsali v knize návštěv další zákazníci?
Tuvia podruhé, tentokrát v pomyslném tralaláčku prochází Německem a znovu se snaží zjistit, jak je to tedy s těmi uprchlíky. Je to dobře, že jsou tady? Je to špatně? Máme se bát, máme otevřít náruč? Pár desítek měsíců poté, co si vítači na nádražích sňali věnce z hlavy, vypnuli ze zástrčky přehrávač s "Imagine" od Johna Lennona a potichu odtančili kdovíkam, zůstalo Německo v rozpacích a o půldruhého milionu občanů košatější. Tuvia Tenenbom se pokouší dobrat v této souvislosti skutečné německé nálady, i kdyby měla být pravda sebeošklivější. A dělá to s vtiipem a elegantně.
Tuvia Tenenbom opět zabodoval. Jsa ovlivněn obsahem jeho první knížky přeložené do češtiny "Všechny jeho lži" jsem očekával, že i tato kniha bude plná vtipných a poučných příběhů z rozhovorů se zástupci široké veřejnosti. A Tuvia ani v případě této knížky nezklamal. Některé informace z jeho bádání o uprchlických táborech v Německu zní až neuvěřitelně s ohledem na to, čím nás krmí naše oficiální informační weby, a tak nás obsah této knihy nutí k zamyšlení, zda jde skutečně jen o data nebo je zde zapracována i autorova fikce. Ostatně nikdy si rovněž neopomene okořenit polívčičku svého díla příklady antisemitismu, se kterými se na své cestě Německem za uprchlíky setkává. A bere si na paškál zejména Ty, kteří se veřejně tváří jako odpůrci rasismu a podporovatele pomoci migrantů, ve skutečnosti však vnitřně zastávají opačné názory. Knížka se dá číst jedním dechem.
Opět skvělý Tuvia Tenenbom, pro kterého žádná otázka není špatná. Německo si vydobylo fantastické jméno, když otevřelo své hranice tolika uprchlíkům, ale tím, že neplánovalo, co s nimi udělá, až přijdou, zpečetilo jejich osud. To, čím si uprchlíci procházejí v táborech - ať už je to nekonečná nuda, hrůzostrašné bitky na nože, rozbité záchody, nechutné jídlo, přidělování včerejších nepřátel na jeden pokoj nebo jakákoliv absence hygieny, to všechno tyhle lidi ovlivní na celý život. Německo možná zachránilo jejich těla, ale zabíjí jejich duši. Na druhou stranu 95 % Němců, se kterými Tuvia na své cestě po Německu mluvil, říká, že Německo musí přijímat více uprchlíků než jiné evropské země kvůli své "historii" a mají strach, že jiné národy je budou nazývat "nacisty", pokud hranice Německa neotevřou. A potom jsou tu ještě média, která si z nějakého důvodu myslí, že jejich úlohou není informovat, ale vychovávat a tak jsou schopná politicky i profesně zliḱvidovat každého, kdo nemá ten správný názor na věc.
Kniha, která vám řekne to, co již dávno tušíte, jen to nechcete vidět. Uvede vás do deprese. Protože je to tak blízko od nás. Po přečtení zcela jasně víte, co u nás fakt nechcete. A je lehce ukázán i pohled z druhé strany. Opravdu se na těch ubytovnách mají špatně. Ale většina z nich se přece může kdykoliv vrátit. Ale dávky a nuda z Nicnedělání jsou lepší?
Tuto knihu jsem si původně ani kupovat nechtěla . Avšak právě tuto knihu spolu s knihou " Všechny jejich lži " o Americe pokládám za knihy důležitého významu , jako i knihu " Chyťte Žida " . Dnes opět konflikt mezi Izraelem a Palestinou . Ty knihy hovoří řečí skrývané pravdy . Dnes se v Německu uprchlíci bouří , jsou agresivní a lidé jsou přesvědčeni , že jsou v neprávu . Nic není však černobílé . Bylo pro mě velkým překvapením zjištění , i když se to dalo čekat , že se Německo nedokáže tím svým " MY TO ZVLÁDNEME " postarat o ten MASIVNÍ exodus lidí ze zemí , které válkami decimuje NATO pakt . Ti migranti vlastně mnohdy slouží Německu jako jakési rukojmí , jako důkaz jak jsou dnes po svém bývalém nacistickém běsnění ti Němci lidumilní . Opravdu stojí zato si tu skutečnou pravdu o těch uprchlících přečíst .
Leccos jsem již tušila-věděla, od kvalitních redaktorů - že to není tak, jak je nám to mnohými malováno na růžovo, a jsem moc ráda i za tento obraz-na vlastní oči autora (kam my bychom nenahlédli)-to je neoddiskutovatelné. Oceňuji:), že má rád lidi (jakékoli), přesto mít rád lidi, neznamená být naivní. Skvělé dílo!
Tenenbom udržuje standard napříč všemi knihami, které jsem od něj četl. V dobrém i v tom horším. Co se sdělení týče, nevím, jestli svede přesvědčit přesvědčené, a že jich je na obou stranách barikády dost a dost - jedny přesvědčovat nemusí, ty druhé asi přesvědčit ani nelze. Pro nezaujaté ale tato kniha nejspíš není v hledáčku. Každopádně velmi kvalitní čtení bez patosu a bez zjevné snahy o manipulaci čtenářem, opět velmi znepokojující vhled do situace ze strany, kam se běžně nedostáváme.
Přečtené máme s manželkou vše co od Tuvia vyšlo a vše brutálně pravdivé, smutné, ale i vtipné a poučné. Obáváme se, že lidé, kteří se mohou poučit to číst nebudou. ŠKODA !
Tuvia opět velmi dobý. Více mě však zaujala jeho kniha CHYŤTE ŽIDA. Možná je to tím, že situace s uprchlíky v Německu je mně více známá.
24/06/2024
Kniha návstěv
Ověřené příspěvky jsou tak označené, ostatní jsou neověřené.
Blanka Kadidlová
Ověřený příspěvek
Vše v naprostém pořádku. Palec nahoru.
Eva Bižova
Ověřený příspěvek
Skvělí nákup rychle dodani
Naty
Nakupují zde ráda, cena je vždy příznivá. Obchod je super- doporučuji.
Yana
Děkuji moc za knihu. Dlouho jsem ji nemohla nikde sehnat. Ačkoliv jsem kupovala antikvariátovy kousek, vypada stále moc hezky. Nechybi žádné stránky, vse je čitelný, rohy nejsou zničené. Kniha udělala velkou radost. Přítel musí nasbírat 666 bodů pri různých úkolech, aby ji získal jako dárek.
Stanislava
Ověřený příspěvek
Byla jsem naprosto spokojená s objednáním,dodáním a cenou knihy.Doporučuji.
Zuzana Zástěrová
Ověřený příspěvek
Naprosto úžasný, jsme spokojeni i naše vnučka
Iveta Švecová
S Vaším obchodem jsem velice spokojená, zboží super a ceny ještě lepší.
Eva
Ověřený příspěvek
S nákupy jsem velice spokojená. Délka doručení není dlouhá a s cenou jsem též nadmíru spokojená.
Zdena Hocková
Ověřený příspěvek
Naprostá spokojenost . Rychlé jednání, vše v pořádku.
Jirka
S obchodem naprostá spokojenost, rychlost, spolehlivost
Michal Bujňák
Spokojenost s nákupem za super cenu. Dávam palec nahoru
Olga
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem velice spokojená najdi vše co potřebuji a dodání je taky rychlé...
Anna
Ověřený příspěvek
Nakupuju a jsem velmi spokojená ,cena je vždy příznivá a zboží odpovídá ,teď jsem koupila příruční trezor a je super,ostatním obchod doporučuji
Mirka
Objednávka byla rychle vyřízená, byla jsem velmi spokojená .
Ladka Sarkanyova
Velmi krátké dodání objednávky
Jana Kosová
Ověřený příspěvek
Perfektní komunikace a rychlé dodání. Kniha je perfektní
Jiřina
Ověřený příspěvek
NAPROSTÁ SPOKOJENOST, RYCHLÉ DODÁNÍ, PROSTĚ SUPER
Marcela Zuvačová
Ověřený příspěvek
jsem spokojená kniha je levná a přišla velmi rychle
Ladislava
Objednávka v pořádku,super komunikace,doporučuji
Vali
Ověřený příspěvek
Maximální spokojenost. Doporučuji.
Jitka
Ověřený příspěvek
S každým nákupem jsem spokojena. A jsem ráda, že to můžu vyzvednout v Zásilkovně.
Karel baroch
Kniha mně byla doručena brzy a ještě jsem dostal dárek. Děkuji. Velká spokojenost.
Hana
Velmi dobrá komunikace, rychlé a bezproblémové vyřízení, nízké ceny, dobrá kvalita.
Ivana
Ověřený příspěvek
S batohem na notebook jsme velmi spokojeni. Je přesně podle našich představ.
Tomáš Chalánek
Ověřený příspěvek
Jsem plně spokojený. Co napsat více?
Renata
Vzdy jsem byla velmi spokojená
Karel
Ověřený příspěvek
Reakce obchodu byla velmi rychlá a jsem s prodejem velmi spokojen.
Pavel Kocybala
Velká spokojenost, rychlé dodání,mohu jen doporučit.
Jana Hrbková
Vše kolem objednávky bylo v pořádku. Fólie jsou pevné, kvalitní
Stefan kubobcik
Vše v naprostém pořádku zboží dorazilo rychlé můžu jen l DOPORUČIT velká spokojenost
Blanka Frčková
S knihami od vás jsem velmi spokojená
Lenka Šichová
Ověřený příspěvek
Nedávno jsem zakoupila ošatky na pečení chleba, velká spokojenost. Rychlé objednání a dodání.
Lenka Jůzová
Rychlé dodání, vše v pořádku. Spokojenost
Viktor Kozánek
Produkt je skvělý. Komunikace s obchodem perfektní!
Marcela Legemzova
Nakup vzdy super diky
Alena Smržová
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem spokojená,zásilky přijdou brzy a v pořádku. Přehledné stránky.
Urbánková Kamila
Rychlost dodání, hezké zboží.
Zdeňka
Jsem moc spokojená. Všechno je super.
beneš Jaroslav
Ověřený příspěvek
Jsem spokojený ! Komunikace i dodávky zboží fungují na jedničku !
Ludmila
Nákup proběhl bez problémů, vše v pořádku, obchod doporučuji.
Miroslava Prokešová
Ověřený příspěvek
Byla jsem překvapena, Megaknihách mohu nakoupit i jiné zboží než knihy. V mém případě Arnikovou mast. Cena nejlepší na trhu, zaslání v naprostém pořádku. Děkuji a obchod vřele doporučuji.
Květuše
Nakoupila jsem několikrát a vždy jsem byla spokojená.Doporučuji.
Jaroslava
Nakupuji po několikáté a vždy jsem velmi spokojená
Jana Holikova
Ověřený příspěvek
Velmi ráda zde nakupují. Všem vřele doporucuji
Miroslav Kuchař
Ověřený příspěvek
Dobrý den ,jsem moc spokojeny
,vždy všechno bez problémů,za mě 1
Marie
Ověřený příspěvek
Objednávám často a jsem opravdu velmi spokojená.
Jiří Sommer
Vše v naprostém pořádku, přehledné stránky, výborná komunikace, diky za obchod
Hana Sulovska
Ověřený příspěvek
Objednávala jsem už vícekrát a jsem velmi spokojená.
Rychlé vyřízení bez problémů, dobrá práce
diky
Jana
Ověřený příspěvek
Rychlost vyřízení objednávky a kvalita zboží.
Jsem spokojena.
Mohu doporučit.
Dita Vašíková
Ověřený příspěvek
Opravdu veliká spokojenost. Mohu jen doporučit
Využijte výhodné poštovné 55 Kč
Alkohol mohou nakupovat pouze osoby starší 18 let.
Každopádně velmi kvalitní čtení bez patosu a bez zjevné snahy o manipulaci čtenářem, opět velmi znepokojující vhled do situace ze strany, kam se běžně nedostáváme.