Kategorie

Mnich. který prodal své ferrari

172 běžná cena 229 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Michal Rybka-RYBKA PUBLISHERS
Kód:
ISBN: 978-80-87067-85-7
Rok vydání: červen 2009
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran: 200
Zařazení: sebepoznání americké prózy životní harmonie smysl života mysl a tělo filozofie ducha vnitřní konverze orientální filozofie

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Robin S. Sharma
6 knih dohromady za výhodnou cenu 1 022 Kč

Ušetříte 392

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Jedno z nejznámějších děl s duchovní a psychologickou tématikou. Příběh vypráví o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi. Ten se ocitá na pokraji smrti, když utrpí v soudní síni infarkt. Tento fyzický kolaps je doprovázen i duchovní krizí, je donucen se hluboce zamyslet nad svým životem. Vypraví se hledat odpovědi na otázky lidské existence, putuje za východní kulturou do dalekých nedostupných indických končin. Zde se pomalu seznamuje se starobylou filozofií a moudrostí. Bývalý slavný advokát mění svůj životní styl, prochází duševní proměnou. Tato publikace byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků a stala se inpirací pro miliony lidí na celém světě.

Odměny pro recenzenty
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Hodně známí příběh o duchovnu a změně člověk z bohatého materialisty na člověk, snažícího se o soužití s přírodou a více duchovní život.
V knize se společně s hlavním hrdinou seznamujeme se základy starých filosofií. Kniha člověka donutí přemýšlet o životě, který vede a o tom, jak ho vede. Opravdu začnete přemýšlet o tom, co je podstatné a o tom, co je jenom lesklé pozlátko.
Kniha je hezky čtivá a strašně mě zaujala.
14/09/2017
Snad nejprofláklejší kniha posledních let o osobním rozvoji. Přišlo mi, že Sharma najednu stranu varuje, před jakýmsi uspěchaným západním stylem života zaměřeným na kariéru, úspěch, výkon..na druhou stranu místo něj nabízí něco poměrně podobného. Viz vstávat brzo ráno a "prokousat" se nekonečnou řadou všemožných rituálů, vážit si času tak, že se budu za každou cenu snažit využít každou drahocennou vteřinu času a pod. Další věc co bych knize vytknul je jistá přeslazenost, kýčovitost a možná i zbytečnou rozmělněnost. Zkrátka vešlo by se to na méně řádků a účel by to také splnilo. Na druhou stranu, pokud hledáte inspiraci, moudrost a některé skutečně efektivní techniky pro úspěšnější a šťastnější život, určitě si najdete to své.
19/08/2017
Prodat Ferrary a vzdát se majetku? Pro někoho noční můra, pro jiného vysvobození. Kdy nám konečně dojde, že více než "MÍT" je "BÝT"
Nemusíme nutně opouštět svůj život a drasticky se vzdát všeho hmotného, ale větší úklid v sobě, své práci a ve svých věcech nám vždy velmi prospěje. U knihy si odpočnete a naberete novou energii. Skrývá v sobě fajnový příběh i motivaci. Můžete se pousmát a chvíli se jen uklidnit a být
20/07/2017
Dovedete si představit, že byste byli vlastníkem toho všemi opěvovaného auta a prostě se ho jen tak vzdali? Nemám příliš ráda knihy s duchovní tématikou, ale tuhle jsem si přečetla. Dají se v ní najít myšlenky, ze kterých by si měl každý čtenář něco odnést. Možná si i uvědomíte, co je v životě důležité. Jenže k tomuto zjištění já žádnou knihu nepotřebuji. Takže ano, přečíst se dá, ale pro mě trochu ztráta času.
19/07/2017
Knížka, která mi na mé cestě ze špatných chvil něco dala. :)
11/06/2017
Velmi poutavě napsaný příběh. Bohužel jen do okamžiku, kdy Julian začne svému dávnému příteli vyprávět tajemství své proměny - "tajné nauky mnichů ze Sivany".

Pokud čtete kvalitní duchovní literaturu, najednou si řeknete "tohle už jsem někde četl", a za chvíli zas, a zas.. Autor se snažil zpřístupnit nejhlubší duchovní pravdy Východu široké veřejnosti. Fajn, chvályhodné. Problém je v tom, že jejich pravá podstata není tak líbivá a snadno dostupná, takže je asi sám nepochopil. (Nebo že by si byl natolik vědom jejich "neatraktivnosti" pro Západního člověka, že si je jakožto velice schopný marketingový manažer upravil do dobře prodejné podoby?) Ať tak či tak, kniha předává zavádějící informace. Např. když říká, že negativní myšlenky je třeba nahradit pozitivními hned, j... Celá recenzeak se objeví, zní to lákavě a Západní člověk se do toho nadšeně vrhne, protože to je v souladu s tím, co zná z teorií o pozitivním myšlení. Jenže jak Osho, tak i každý poctivý psycholog vám řekne, že tím jen negativní myšlenky zatlačíte hluboko do podvědomí, kde si budou žít svým životem, a s o to větší razancí vyhřeznou na povrch, když se vám to bude nejméně hodit. (Kdo nezažil, neuvěří..) Na jiném místě píše o tom, že je třeba si stanovovat cíle a psát je na papír a pak na sebe vyvíjet tlak, aby se tělo bálo trestu za jejich neplnění. No, to už je opravdu komické.

Jestli chcete přistupovat k duchovnímu vývoji jako když třeba chodíte do fitka a stanovujete si cvičební plán, je to kniha právě pro vás - můžete si nechat radit touhle knížkou a "stanovovat si a psát na papír, kolik lásky chcete každý den poskytnout svým bližním a jakou hladinu energie chcete mít" :-) Bohužel dřív nebo později přijdete na to, že to je slepá ulička, nebo dokonce blábol :-)

Chápu, že Osho, Eckhart Tolle nebo Deepak Chopra jsou těžkým čtením. Na rozdíl od pana Sharmy ale rozhodně ví, co a proč říkají/píšou - a neříkají/nepíšou to pro to, aby se zalíbili, a tím stoupala prodejnost jejich knih. Ač si právě od nich pan Sharma vypůjčuje ta "nejúdernější" moudra, nesahá jim bohužel ani po kolena.

K zamyšlení: Všimli jste si, jak pan Sharma dál a dál nastavuje stejnou kaši? Proč asi v názvech svých dalších knih vždy zmíní "mnicha, který prodal své Ferrari" - aby náhodou nezapadly..?

Z lehčích knih tohoto druhu doporučuju např. knihy Muž, který chtěl být šťastný, Siddhártha, Jako řeka, jež plyne...
Karí
meluzena
Super Recenze! Taky nechápu co na té kníze všichni vidí :)
Mám ráda Tolle :)
Hodně Vědomí! :)
6/04/2017
23/01/2017
Jedná se o tematiku, která mne velmi zajímá…
28/08/2016
Dostala jsem na tuto knihu tip od známých a ze zvědavosti jsem si ji koupila a přečetla. Je úžasné a pro mne nečekané, co vše tento autor dokázal napsat.
27/07/2016
Skvělá kniha! Dostala jsem jí jako dárek a po přečtení jsem jí i já koupila a darovala. Prostě si jí musíte přečíst!
21/07/2016
1
Hodnocení
18/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 25% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Mnich. který prodal své ferrari jen za 172 Kč.