Kategorie

My děti ze stanice ZOO

Autor: Christiane F.

171 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Oldag
Kód:
ISBN: 978-80-7411-094-8
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 269
Zařazení: autobiografické příběhy dospívající mládež drogová závislost drogově závislí

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Příběh Christiany F.
2 knihy spolu za výhodnou cenu 374 Kč

Ušetříte 174

do kosiku
Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dvery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.
12
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
My děti ze stanice ZOO patří ke knihám s nejzávažnějším tématem, jaké si vůbec dovedete představit. Věřím, že může někomu změnit život. Věřím, že díky ni může někdo pochopit, jaké hrůzy drogy způsobí. Věřím, že se z ní alespoň pár lidí dokáže poučit. Je to opravdu neskutečný příběh o tom, jak snadné je propadnout drogám, napsaný způsobem, že se od něj nebudete moci odtrhnout. Je to drsné a surové zároveň. Je to skvěle napsané.
20/07/2017
Tuto knihu jsme měli ve škole jako povinnou četbu. Musím říct, že se mi moc nelíbila a ani jsem ji nebyla schopná dočíst. Na začátku se nic nedělo, jenom se popisovalo prostředí, ve kterém žije. Část, jak spadne do drogové závislosti byla zajímavá a více čtivá. Odvykací kůra slečny byla též čtiva. Ale jakmile, slečna opět spadla do drogové závislosti a bylo to prakticky to samé opakováni, už ně to moc nezaujalo. Vím, že se jedná o příběh založený na skutečné události, ale beztak jsem knihu nedočetla.
16/07/2017
Celý tento poutavý a poučný příběh se točí okolo mlaďounké Christiane , která vypráví dost barvitě svůj životní ne moc šťastný příběh. Když to řekneme natvrdo , tak je to surová výpověď feťačky a prostitutky , ale hned po otevření knihy zde najdeme hlubší význam. První osobou , se kterou nás Christiane seznámí je její otec , který má k otci velmi daleko. Matku, ji i její sestru ponižuje a nepřipouští si je k tělu. Christiane se tedy cítí velmi ukřivděná , a tak si hledá zábavu jinde. Vzor neviděla ani ve své matce , která si raději hledala jiné známosti , než aby věnovala větší pozornost své dceři. Christiane se cítí doma velice nechtěna a náruč ji nabídnou přátelé z kruhů hašiše. I Christiane hašiši propadne a uniká realitě , která ji bohužel rychle dohání a Christiane zkusí vě... Celá recenzetší kalibr a tím je "háčko" Sama si myslí , že mu nepropadne , ale síla této drogy je silnější. Dále už je to jen začarovaný kruh! Časté odvykání ať sama , nebo s přítelem Detlefem a návštěvy léčeben. Podle mého názoru by si tuto knihu měli přečíst všichni dospívající jako varování před touto cestou životem. Sama o sobě je kniha velice čtivá a upoutá vás tak, že se od knihy neodtrhnete. I když se to pořád točí jen okolo drog , stereotyp nepocítíte. Jestli váháte si tuto knihu pořídit , tak neváhejte a jděte do ni. Budete nadšeni a obohatíte vaši knihovnu o skvělý kousek!
15/07/2017
Kniha by neměla chybět v knihovně každého mladého člověka. O drogách se musí neustále mluvit a varovat před následky, které se mohou stát při jejich užívání. Problém je, ale v tom aby tyto příběhy nebral někdo jako inspiraci. Jinak knihu doporučuji snad každé věkové generaci, protože si myslím, že v každém z nás něco nechá. Ať pozitivního nebo negativního. Klidně bych zavedl jako povinnou četbu spolu s knihou Matka Davida S., narozeného 3. července 1959.
12/07/2017
Drogy jsou jedny z největších hrůz na tomto světě. Dokážou brzy ze zdravého člověka udělat živoucí trosku, která se stane závislou na její aplikaci a pro její získání udělá cokoliv. Kniha je velmi drsná a surová, to bezpochyby. Ukazuje nebezpečí, které se tváří na první pohled nevinně. Jenže někdo to zkusí jednou a už nedokáže přestat. Rodičům doporučuji, aby knihu koupili svým dětem, třeba je odradí od pokusů drogu někdy požít.
11/07/2017
Tato kniha je klasikou v literatuře teenagerů, ale přečte si ji se zájmem úplně každý. Neznám nikoho, kdo by knihu nečetl. Příběh Christine je určitě varovný pro mnoho mladých lidí a to, s jakou upřímností je napsaný a jak dokáže i po letech zaujmout svědčí o dobré práci, která byla na knize odvedena. Je dobře, že existuje kniha, která líčí věci jako prostituci, drogy, sebepoškozování nebo předávkování heroinem jako něco, co není v pořádku a může to nevratně zničit život.
11/07/2017
Pravdivý příbě Christiane F., který prostě chytne za srdce. Kniha mě bavila. Příběh byl silný a krutý. Kniha ukazuje všechny špatné dopady drog, a jak dokáží zničit život, ne-li jej dokonce vzít. Hltala jsem každé slovo a nejednou mi přeběhnul mráz po zádech. Příběh by si měl rozhodně přečíst každý, už jenom pro uvědomění si, jak drogy ničí život a jak si ani sami nemusíme uvědomit, že vlastně jsme závislí.
10/07/2017
Při čtení této knihy jsem měla nejedenkrát husí kůži. Heroin, absťák, nepovedená odvykačka a mnoho dalších motivů můžeme v této knize nalézt. jak je snad všem známo, tato kniha je sepsána z výpovědí jedné německé drogově závislé náctileté dívky. Kniha je dobrým příkladem toho, že i když si člověk myslí, že není ve spárech závislosti pravda je opakem. Surový, drsný a hlavně realistický příběh této dívky mi přišel velice emocionální a rozhodně jsem knihu nečetla naposledy.
10/07/2017
Neuvěřitelně silný příběh, který vás donutí zamyslet se nad tím co se děje okolo nás, ve všední společnosti a o čem my nemáme ani tušení. Tento příběh se může opravdu stát kdekoli a komukoli, což je asi nejvíce děsivé poselství této knihy, která je napsána opravdu životem, bez příkras a drsnou pravdou. Příběh, který stojí za to si přečíst. Jak hluboko na dno se člověk dokáže dostat..Nezapomenutelný příběh.
9/07/2017
Po přečteí téhle knihy si snad většina lidí uvědomí, že drogy jsou zbytečné, nemusí je zkoušet na vlastní kůži, ale mají zde popsané stavy jak se chovají a že bez drogy nemohou být. Kniha je varováním a myslímsi, že dost dobrým. =) Všem tuhle knihu doporučuji a to bez ohledu na věk.
15/06/2017
1
Hodnocení
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu My děti ze stanice ZOO jen za 171 Kč.